Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Girl Signature Tutorial  (Przeczytany 2588 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gandalfica
Gość
« : 10.12.2008, 00:42:04 »

Girl Signature Tutorial
Tutorial

Oryginał: Oryginalny tutorial
Opracowanie: Gaand
Poziom trudności: średni





Tutorial jest tłumaczeniem tutoriala pt. Girl Signature Tutorial. Cały rezultat ma dosyć ciekawy efekt z wykorzystaniem clipping masek, renderu c4d oraz gradient map.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.4.3 W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.





Orange Point Zaczynamy

Orange Point 1. Na początek uruchamiamy GIMP-a, tworzymy nowy obraz o parametrach 350x130,  warstwę wypełniamyWypełnienie kubełkiem kolorem czarnym.



Orange Point 2. Wklejamy nasz render. Najlepiej, aby był on z pozującą kobietą. Skalujemy Skalowanie go tak, aby kobieta była widoczna od pasa w górę. Umieszczamy go blisko środka, ale nie na środku.


Orange Point 3. Z załącznika ściągamy brush, wrzucamy go do katalogu z brushami. Kopiujemy warstwę z renderem. Wybieramy nasz pędzel, oraz wybieramy narzędzie rozmazywania Rozmazywanie. Parametry: włączone drganie, wartość: 0,20. Smudgujemy nasz render do strony prawej. Jeśli krawędzie pędzla są zbyt widoczne, na warstwie smudgowanej używamy Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa z parametrami <5,0.



Orange Point 4. Dodajemy c4d. SkalujemySkalowanie do mniejszych rozmiarów, umieszczamy go nad smudgowaniem. Tryb warstwy: rozjaśnianie


Orange Point 5. Tworzymy nową warstwę. Umieszczamy ją nad c4d. w pobliżu c4d malujemy kropkę brushem o miękkich krawędziach (możemy posmudgować  Rozmazywanie) o kolorze takim, jaki ma c4d - u mnie jest to czerwony. Tryb warstwy: rozjaśnianie, krycie wg. uznania


Orange Point 6. Teraz kopiujemy warstwę z renderem kobiety, resztę łączymy. Tworzymy nową warstwę nad tłem i pod renderem. Na niej malujemy smugę o kolorze takim, jakiego nie ma na naszej sygnaturze za pomocą pędzla w załączniku. Smugę smudgujemy  Rozmazywanie tym samym pędzlem, a następnie smudgujemy Rozmazywanie jak najgęściej (mnie to nie wyszło) pędzlem Circle (09) z włączonym drganiem o wartości 4,00.


Orange Point 7. Teraz pora na clipping mask. Całą warstwę ze smugą kopiujemy. W okienku z pędzlami na samej górze powinien być pędzel o nazwie Schowek z naszą skopiowaną smugą. Przełączamy się na warstwę z tłem. Wybieramy narzędzie  Klonowania Klonowanie, wciskamy Ctrl i klikamy na miejsce, gdzie jest widoczna kobieta wraz z tłem. W ten sposób ustawiamy źródło klonowania. Tworzymy nową warstwę nad smugą, na tej warstwie klikamy jak najbliżej smugi. Usuwamy warstwę ze "starą" smugą.


Orange Point 8. Warstwę z clipping mask łączymy z tłem, natomiast POD renderem (który wcześniej już skopiowaliśmy) tworzymy nową warstwę, malujemy brushami z miękkimi krawędziami na niebiesko, aby wypełnić pustkę pomiędzy clipping mask a tłem i smudgujemy Rozmazywanie. Tryb: wg. uznania (ja dałem na Rozjaśnianie, krycie 60)


Orange Point 9. Dodajemy c4d, umieszczamy go za renderem z kobietą, skalujemy, ustawiamy tryb na rozjaśnianie.


Orange Point 10. Wszystko łączymy. Dodajemy dwie clipping maski (patrz p 6. i 7.) i znowu łączymy.



Lime Point 11. Jeśli coś nam się w sygnaturce nie podoba, smudgujmy tu i ówdzie. Jeśli wszystko jest w porządku, to zostawiamy tak, jak jest.

Orange Point 12. Teraz jako kolor pierwszoplanowy ustawiamy czarny. Nastęnie wybieramy narzędzie gradient Gradient, typ: Kolor pierwszoplanowy na przezroczystość kształt: promienisty. Na nowej warstwie przeciągamy gradientem tak, aby jego środek był tam, gdzie jest za jasno. Tryb: Miękkie światło, krycie 60. Łączymy z resztą.


Orange Point 13. Teraz dodajemy jakiegoś kolorowego stocka bądź c4d (ja wybrałem ten: http://www.gimpuj.info/replacement.png), tryb warstwy ze stockiem ustawiamy na rozjaśnianie. Wymazujemy części stocka, które nam psują efekt i smudgujemy krawędzie. łączymy wszystko.


Lime Point 14. Jeśli chcemy, powtarzamy powyższy punkt, ale z innym stockiem i innym trybem warstwy. (mój stock: http://www.gimpuj.info/replacement.png, tryb warstwy: pokrywanie)


Orange Point 15. Kolejna clipping mask...


Orange Point 16. Teraz bardzo ważne - świetliki. Na nowej warstwie robimy kilka kropek o kolorach kontrastujących - u mnie po lewej fioletowe, po prawej niebieskie. Używamy na tej warstwie Filtry->Rozmycie->Rozmycie Gaussa o parametrach 20. Tryb warstwy: pokrywanie. Jeśli świetliki są mało widoczne, to duplikujemy kilka razy warstwę z nimi. Łączymy całość.


Orange Point 17. Duplikujemy sygnę. Teraz wchodzimy w Kolory -> Odcień i Nasycenie. Pobawmy się parametrami. Ja jasność ustawiłem na 20, a odcień na 50. Tryb: kolor, krycie <40. Łączymy całość.


Orange Point 18. Teraz bawimy się Krzywymi <krzywe> Kolor -> Krzywe. Ja całość troszkę rozjaśniłem.

Orange Point 19. Robimy Gradient Mapę. Kopiujemy sygnaturkę, kolor pierwszoplanowy ustawiamy na morski, a tła na różowy. W ustawieniach gradientu wybieramy gradient Kolor pierwszoplanowy na kolor tła (RGB) Tryb warstwy: odcień, krycie 10%. Całość łączymy.


Lime Point 20. U mnie kolory są jakieś mdłe, więc w Kolory->Odcień i Nasycenie zwiększyłem nasycenie, skopiowałem sygnaturkę i tryb ustawiłem na pokrywanie, krycie na 40.

Orange Point 21. Teraz wybieramy brush o miękkich krawędziach, na nowej warstwie malujemy białą kropkę tam, gdzie jest najmocniejszy świetlik. Używamy Filtry->Rozmycie->Rozmycie Gaussa o wartości 20. Tryb: zwykły, krycie 80. Całość łączymy.

Orange Point 22. Kolejna gradient mapa. Kopiujemy sygnaturkę, kolor pierwszoplanowy ustawiamy na czarny, a tła na biały. Wchodzimy w Kolory->Odwzorowania->Odwzorowywanie gradientu. Tryb warstwy z Gradient Mapą - Kolor, krycie 30. Całość łączymy.

Lime Point 23. Nie podoba mi się ogólnie kompozycja sygnaturki, więc przemieszczam ją nieco  i odbijam  Odbicie w poziomie.

Orange Point 24. Smudguję boki.

Orange Point 25. A teraz kolejna gradient mapa, kolor pierwszoplanowy: biały, tła: czarny. Duplikujemy sygnę, używamy Kolory->Odwzorowania->Odwzorowywanie gradientu. Tryp mapy: kolor, krycie 20. Łączymy całość.

Orange Point 26. Prace wykończeniowe - napis (tutaj użyłem clipping mask), ramka, ew. pattern.
Orange PointKoniec




To by było na tyle. No, to papa i miłego gimpowania. ;]




Do indeksu:
ikonka:

opis:
przepis na ciekawą sygnaturkę z wykorzystaniem clipping mask.

* Bez_nazwy.rar (4.74 KB - pobrany 95 razy.)
Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #1 : 10.12.2008, 01:40:19 »

Hmm, w dzisiejszych czasach reputacja nie jest już chyba dobrym wyznacznikiem. Czy końcowy wynik prezentowałeś wcześniej? No i najważniejsze, czy któryś z Opiekunów Tutoriali wyraził zgodę na napisanie tego tutoriala?
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 10.12.2008, 06:32:07 »

Ja odpowiem za niego.
Nie. Nie.
I jeszcze dodam od siebie na podsumowanie.
Nie.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.12.2008, 09:11:33 »

W twoim opisie GAand pisze "zaawansowany gimpowicz". Chyba sie nie zgodze....
Zapisane

Samuel
Gość
« Odpowiedz #4 : 10.12.2008, 09:29:15 »

Też jestem, na nie.

Nie wnosi to żadnych,ciekawych technik - I nic nikogo to nie nauczy.
Zapisane
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.12.2008, 15:54:07 »

Cytuj
Zaawansowany Gimpowicz
MuaHaHAAHAhaaAHa...
Żeby nie było że się z ciebie nabijam.
A co do tutoriala to najpierw polecam przeczytać to:
Cytuj
Jak zauważyliście, jest sporo tutoriali w dziale Sygnatury. Dlatego bardzo starannie należy przemyśleć, czy naprawdę warto dokładać kolejny taki sam. Jeśli dojdziemy do wniosku, że tak, należy "przespać się z tym pomysłem", a po przebudzeniu ponownie się nad tym zastanowić.
Zapisane



Gandalfica
Gość
« Odpowiedz #6 : 10.12.2008, 16:30:28 »

W takim razie można to wyrzucić do kosza.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Girl Signature Tutorial
Skocz do: