Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Fedora Core 10 (Cambridge)  (Przeczytany 3399 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.12.2008, 12:42:55 »

25. listopada miała miejsce premiera nowej Fedory [10.0], czyli popularnej dystrybucji Linuksa. Projekt nazwany Cambridge oferuje szereg zmian i udogodnień, opisanych w Informacji o wydaniu.
Polecam przeczytać podsumowanie dla leniwych ze stronki fedora.pl

Ja własnie kończę konfigurację systemu ;-) co notabene nie zajmuje zbyt wiele czasu, dla przyspieszenia tego procesu polecam świetny poradnik [w j. angielskim] autorstwa Alexa (http://www.my-guides.net). Skuteczny i testowany na początkujących użytkownikach :>


Jestem ciekawa, ile osób już zrobiło aktualizację do nowej wersji lub instalowało F10? Jakieś nietypowe [typowe] problemy? W moim przypadku bezboleśnie poszło, a raczej - nie wydarzyło się nic, co by mnie powstrzymało Chichot od cieszenia się nową Fedroka.

Pozdrawiam
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.12.2008, 23:52:47 »

Ja tam wielbię Ubuntu:P
Ale cieszę się też z rozwoju Fedory, szkoda, że i tak ostatni kontakt z tą dystrybucją to w moim przypadku rozklekotana 7demka.
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.12.2008, 23:58:59 »

a może mnie ktoś wprowadzić w temat Linuksa? bo ja nigdy nie miałem kontaktu z tym oprogramowaniem...mam na razie orginalną winde home edition ale mam zamiar mieć ją tylko na laptopie a na stacjonarnym przerzucić się na Linuksa...to jak? ktoś pomoże? wprowadzi w temat? powie jakie są najlepsze poradniki? itd.?
Zapisane


RRH
Gość
« Odpowiedz #3 : 03.12.2008, 00:20:40 »

a może mnie ktoś wprowadzić w temat Linuksa? bo ja nigdy nie miałem kontaktu z tym oprogramowaniem...mam na razie orginalną winde home edition ale mam zamiar mieć ją tylko na laptopie a na stacjonarnym przerzucić się na Linuksa...to jak? ktoś pomoże? wprowadzi w temat? powie jakie są najlepsze poradniki? itd.?

jakilinux.org, dla którego notabene ostatnio tłumaczę
Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #4 : 03.12.2008, 01:12:10 »

nigdy nie miałem kontaktu z tym oprogramowaniem
To ja może sprostuję, bo wydaje mi się, że system operacyjny, a oprogramowanie, to jednak dwie różne rzeczy.
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.12.2008, 09:18:25 »

No tak sorry Język
Zapisane


Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.12.2008, 12:32:46 »

Ciężko wprowadzać w tak obszerny temat, jednak idea i funkcjonalność linuksowych systemów operacyjnych cieszy się dużą i ciągle rosnącą popularnością.
Jeśli faktycznie chcesz poszerzyć własną wiedzę na ten temat, polecam wpisać w Google frazę 'Linux'/'Linuks' i szukać takiej formy przekazu informacji, która będzie do Ciebie najlepiej przemawiała. Możesz zacząć od Youtube jeśli masz życzenie i skończyć na wikipediowych opisach.
Wbrew pozorom wchodząc w środowisko użytkowników Linuksa nie staniesz się od razu samodzielny i skazany na własną inteligencję, spryt i kreatywność w rozwiązywaniu problemów hehe ;p

Pozdrawiam
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03.12.2008, 15:49:56 »

heh oki mam tylko jedno pytanie: z racji tego Ze mam jedynie tandetny internet o nazwie iplus(:/) obawiam się że oprogramowanie z tego modemu nie ruszy na linuxie i będę miał tragedię :/
Zapisane


Domaxi
Gość
« Odpowiedz #8 : 03.12.2008, 17:00:11 »

To zależy jaki modem.
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03.12.2008, 19:21:55 »

to coś się zwie:USB option icon 225, do tego ruszy mi oprogramowanie z telefonu(chodzi mi o Nokia PC Suit)
Zapisane


Domaxi
Gość
« Odpowiedz #10 : 04.12.2008, 09:24:59 »

option icon i linux

Co do Noki, możesz zawsze wybrać 'pamięć masowa'.
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 04.12.2008, 12:19:37 »

Skoro bedziesz mial w domu drugi komputer, na ktorym mozesz swobodnie robic sobie backupy telefonu, nie potrzebnie chcesz dublowac PC Suite na Linuksie, ten program mozna emulowac, ale po co, skoro nie rezygnujesz caliem z Windowsa.
Kwestia iPlusa i wielu innych modemowych polaczen internetowych nie jest problemem, najczesciej Fedora radzi sobie z nimi bez problemow.

W Anglii znajomi kupili sobie laptopy z sieci komorkowej 3 czy jak to sie nazywalo, do tego oczywiscie modem na USB i szukalam przed instalowaniem czy da sie to odpalic, pisali ludzie, ze sie da i byly jakies poradniki 'HOW TO', tylko ze wyobrazcie sobie moje zdziwienie jak po instalacji Fedorcia [jeszcze wtedy 9] sama zainstalowala stery do znalezionego sprzetu i jeszcze poprawnie skonfigurowala polaczenie, ja msialam tylko kliknac "Connect" a potem w ustawieniach zaznaczylam opcje laczenia sie przy starcie systemu. Zero stresu i kombinowania, funkcjonuje od sierpnia bez problemow. Prawdopodobnie nie bedziesz musial nic konfigurowac.
BTW tamten modem z Anglii to wlasnie byl Huaweii wspominany na stornce jaka podal Domaxxi.

Chwilke poszukalam i znalazlam taki programik http://www.globalumts.strony.pl/ posredniczacy w laczeniu sie z internetem i obslugujacym takze ten typ modemu.

Pozdrawiam


PS. Widziec swoje posty z ikonka Maca - bezcenne.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Fedora Core 10 (Cambridge)
Skocz do: