Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Subkultury, pół żartem pół serio...
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Subkultury, pół żartem pół serio...  (Przeczytany 3953 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Joten8
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika

Joten8

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.


Zobacz profil
« : 25.10.2008, 22:07:09 »

Temat dla tych którzy by chcieli porozmawiać o subkulturach albo je opisać.

Ja napiszę coś o:
Fani Anime & Manga
Cechy:
- skrobie rysunki w stylu manga i chibi podczas lekcji,
- zapodaje parę słów po japońsku,
- upodabnia się do swojej ulubionej postaci z anime/mangi.
Odmiany:
Grafik - robi sygny i ub'ki z postaciami które lubi,
Video Montażysta - robi amv,
Aktor - odgrywa dużo scen z anime,
Zapisane

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.10.2008, 22:09:07 »

moja odmiana: Grafik..........cechy takie same oprócz ostatniej Język
Zapisane


ciastek
Gość
« Odpowiedz #2 : 28.10.2008, 13:33:20 »

co ? nie ma takiej subkultury jak fani mangi! to tak jak by powiedzieć, że czytelnik gazety fakt, czy jej redaktor to też subkultura.
Żal mi was z takimi postami.
Subkultury to punki, skini, rastamani, ew. skejci (nie Ci od spodni z krokiem po kolana, głównie Amerykanie), metale (kontrkultura).
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28.10.2008, 17:45:44 »

Rogaty ma trochę racji, w jednej z edycji SoTW (ktoś pamięta jeszcze ten konkurs?), praca przedstawiająca taką właśnie subkulturę fanów mangi nie została zakwalifikowana.
Oczywiście złośliwy mógłby powiedzieć, że trzeba być "wyjątkowym" żeby lubić mangę  i zachwycać się nią aż do bólu ud, ale tak to faktycznie można mieć subkulturę "fantastów", czy "kryminialistów" (fanów kryminałów), już nie wspominając o fanach Gwiezdnych Wojen, czy "Niewolnicy Isaury".
Zapisane
Negzîr
Gość
« Odpowiedz #4 : 29.10.2008, 13:11:09 »

To raczej nie jest subkultura a fan klub!
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 21.11.2008, 18:47:00 »

co ? nie ma takiej subkultury jak fani mangi! to tak jak by powiedzieć, że czytelnik gazety fakt, czy jej redaktor to też subkultura.
Żal mi was z takimi postami.
Subkultury to punki, skini, rastamani, ew. skejci (nie Ci od spodni z krokiem po kolana, głównie Amerykanie), metale (kontrkultura).
I tu wcisne swoje piec groszy bo mnie to w galy razi.
Metale to subkultura kontrkultura metali sa metale (tylko jak to oni mowia od chrzescijanckiego white metalu) Punkow prawdziwych juz sie niemal nie spotyka, sa tylko gowniarze ktorzy nawet nie wiedza czym jest anarchia i czym to sie zre - w sumie powstalo to w duzej mierze jako kontrkultura blokersow i nie jest juz z punkiem zwiazane poza nieslusznym podpisywaniem sie pod czyms czego sie nie rozumie. Rasta sie rozpowrzechnia z racji na to ze juz i blokersi i metale i punki itd bylo. A na hipisow w tych czasach odpada sie robic Język skini tez sie dziela i to bardzo na subkultury o poszczegolnych ideach i priorytetach. takze uogulniajac dokonales przeklaman  Język
Zapisane

Dorwać mnie można na:
DeAMoN
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 95
Galeria Użytkownika


Ot, takie sobie dziecko hip hopu...


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.11.2008, 16:35:18 »


I tu wcisne swoje piec groszy bo mnie to w galy razi.
Metale to subkultura kontrkultura metali sa metale (tylko jak to oni mowia od chrzescijanckiego white metalu)

Dobra to jest nieźle porąbane. Prosiłbym o oświecenie mnie w związku z tym zdaniem...

Co do subkultur to w pełni zgadzam się z postem EN'a. Mało jest ludzi którzy wiedzą coś o swojej subkulturze. Myślą, że ubiór to wszystko co wystarczy. Ubierze się taki kolo w begi i krzyczy, że jest skejtem. Śmieszne, co nie?
Zapisane
EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.11.2008, 17:03:10 »

To ja jako stary diabel w tym wymiarze tematycznym zarzuce pare linkow zeby kazdy kto chce zrozumiec absurdalnosc tego zjawiska mogl sobie poczytac
http://pl.wikipedia.org/wiki/White_metal i analogicznie http://pl.wikipedia.org/wiki/Unblack_metal

i male porownanie tylko ostrzegam ze pierwsze jest dla wiekszosci ludzi mocno nie do zrozumienia i nie nazwa tego muzyka chociaz jak by sie nie sprzeciwiali jest (i mowi to osoba majaca sluch absolutny Mrugnięcie)
POLSKI PAGAN /BLACK - http://pl.youtube.com/watch?v=HNiJJ9qudHo
TOTO BIALE CUS  laugh (posikacie sie ze smiechu) - http://pl.youtube.com/watch?v=jcAs8bCKIu0

Szatan to bunt wiec czym jest bunt dla buntu ? I kim sa idioci ktorzy nie wiedza tak naprawde o tym nic ale z braku akceptacji kreuja sie na cos co nie ma najmniejszego sensu?
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 25.11.2008, 19:58:46 »

EN, co Ty bredzisz?

Pagan metal i white metal różnią się tylko tematyką tekstów. Bunt dla buntu? Nie będę komentował...



Drodzy użytkownicy forum (szczególnie Ci młodsi [w tym ja? eee... Język]),

Słuchajcie tego, co Wam się podoba. Wasz gust muzyczny będzie ewoluował. To, że słuchacie niesamowicie szybkiego napieprzania w gitarę i tekstów wielbiących szatana nie oznacza, że jesteście bardziej tró. Słuchajcie tego, co lubicie, ale nie bójcie się poznawać nowych nurtów muzycznych.

Tyle, bo o gustach się nie dyskutuje.
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25.11.2008, 20:30:23 »

Ale black byl pierwszy i mial swoja ideologie, ktora nomen omen byla buntem przeciwko chrzescijanstwu (co dzis jest bardziej spotykane w pagan). Zas to cos niby unblack czy cos no przyjrzyj sie jak sie to prezentuje i czy nie ma tam pierwotrnej pseudoidei buntu dla tegoz wlasnie blackowego buntu.
Druga rzecz ze nie tylko tematyka ale takze sposobem grania ale tego nie bede juz rozwlekal bo wiekszosc osob tutaj watpie aby rozkminiala sie nad glebiami technikaliow muzycznych.
Ja nie bredze bo siedze w tym od circa ponad 6 lat a Ty od ilu? Język

Nie przecze ze kazdy powinien sluchac tego co lubi - wrecz popieram. Po prostu odnioslem sie do danego irracjonalnego zachowania pewnej grupy osob. Spiewac i grac z agresja o milosci i Bogu? No chyba cos tu nie gra laugh

Ja sam slucham bardzo szerokiego zakresu nurtow muzycznych jednak w kazdym z nich znalazlem swoja nisze. Jak ktos slucha wszystkiego jak leci i wszystko przelknie to dla mnie oznacza ze albo jest zawodowym muzykiem i najchetniej wylaczyl dzwiek albo nie ma wyrobionego gustu.
Ewentualnie nie ma sluchu muzycznego za grosz Język

O gustach moze sie i nie dyskutuje ale o bezsensownych lamerskich zachowaniach zawsze mozna Język
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 25.11.2008, 21:10:33 »

2TM2,3 to dobry zespół (ociera się o punk).

Cytuj
Spiewac i grac z agresja o milosci i Bogu?

White metalu nie słucham, ale sięgnąłem po pierwszy lepszy tekst 2TM2,3:
Cytuj
Jak długo jeszcze
będziesz zapominać mnie
i Twe oblicze przede mną
ciągle będziesz kryć?
Spojrzyj na mnie,
odpowiedz Jahwe, Panie mój
oświeć me oczy,
by śmierć nie pogrążyła mnie!

Baruch ata, Adonai!

Aby mój wróg nie mówił
"zwyciężyłem go",
aby śmierć nie
pogrążyła znowu mnie.

Baruch ata, Adonai!

Ja zaufałem Twojej
miłości Panie mój
Twoim zbawieniem
rozraduje się mój duch
zaśpiewam Jahwe,
zaśpiewam Tobie, Panie mój
zaśpiewam Jahwe,
rozraduje się mój duch!

O Panie mój, chciej mnie zatrzymać
o Panie mój, nie omijaj mnie.

I takie coś rozumiem.

Agresywnie w sensie "ostro"? Można. Ale jeśli usłyszę w jakimś kawałku "Zabić tych tępych pogan UAAAAAAAA!", to faktycznie, coś jest nie tak.

IMHO white metal nie ma buntować się przeciwko szatanowi, tylko sławić Boga.

Cytuj
Ja nie bredze bo siedze w tym od circa ponad 6 lat a Ty od ilu?

Metalu słucham od 2 lat, ale nie wypowiadam się na forach o tematyce muzycznej, bo jeśli chodzi o metal, to zazwyczaj na takich jest tylko flejm, np. "SOAD zagrał jako support dla Slayera i został wygwizdany, to nie jest metal!111", "Co ty gadasz, SOAD to jest metal!1oneone".

Cytuj
Jak ktos slucha wszystkiego jak leci i wszystko przelknie to dla mnie oznacza ze (...) nie ma wyrobionego gustu.

Jeśli "wszystkiego jak leci" w sensie słabej muzyki elektronicznej, metalu, popu, disco-polo, gospel itd. to się zgodzę. Ale są też ludzie, którzy słuchają tego, co wpadnie im w ucho, nie mają jednego, ulubionego gatunku.

Dla mnie gustu nie mają osoby, które słuchają tego, co jest lansowane takich stacjach jak Viva i pisemkach jak Bravo. OK, rozumiem podniecać się jednym, nowym kawałkiem. Ale podniecanie się drugim, który wyszedł dwa miesiące temu razem z pierwszym na albumie, tylko dlatego, że niedawno nakręcono do niego teledysk? Tak to jest, jak się bliżej tym nie interesuje i ściąga pojedyncze piosenki (ogólnie nie uważam tego za złe).

EN, proponuję zakończyć dyskusję, bo:
  • i tak nic z tego nie wyniknie (kiedyś z Insektem dyskutowaliśmy o gustach, ale miałem wtedy całkiem inne doświadczenia i zdania Mrugnięcie
  • jak już napisałem, o gustach się nie dyskutuje
  • mam referat na biologię do zrobienia Mrugnięcie
  • szkoda Twojego i mojego czasu
Zapisane

EN
√ ι ק

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 154
Galeria Użytkownika


800mm f/8 iso400 t125


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 25.11.2008, 21:31:21 »

Mi tam czasu nigdy nie szkoda Uśmiech 2

powiem tylko jeszcze tyle:
Cytuj
Od semickiego wyrazu Adonai
za wiki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adonaj

I w okultyzmie siedze i religioznastwie od wielu lat iec wierz mi ze to wszystko takie proste jest tylko z wierzchu  Mrugnięcie
Zapisane

Dorwać mnie można na:
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Subkultury, pół żartem pół serio...
Skocz do: