Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tut na ładną tapetke z drzewem  (Przeczytany 14725 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 01.11.2008, 14:58:37 »

Witam!
Chciałbym przedstawic wam mój pierwszy tut na tapetke, więc proszę mnie srogo nie oceniac ;P.

Do wykonania tej tapetki będą potrzebne nam następujące brushe:
1. http://www.deviantart.com/download/44952052/Suspended_Lands_Brushes_by_pualanika.abr;
2.http://www.deviantart.com/download/79287877/grass_brushes_by_dark_dragon_stock.abr i/lub http://www.deviantart.com/download/64820178/Grass_Brushes_by_IWS_stock.abr;
3. http://www.deviantart.com/download/31177468/Beautiful_Clouds_Brushes_by_Scully7491.zip;
4. Nie wiem czy pierwsze brushe zawierają także drzewa więc dodaję tu paczkę brushy drzewek http://www.deviantart.com/download/48400353/Tree_Brush_Set_by_Sajja.abr.
(możliwe, że ja operuję trochę innymi rodzajami brushy, ale to mały szczegół ;]).


 Orange Point Tworzymy nowy, przezroczysty obraz o wymiarach 1024x768 (takie są u mnie) i tworzymy 4 nowe warstwy nazywają je po kolei od dołu: Tło-> grunt-> drzewo i trawa-> chmury/księżyc -> inne.


 Orange Point Teraz wybieramy dwa kolorki, którymi zrobimy tło. Ja wybrałem czarny i niebieski(236bff). Wybieramy gradient (L) i warstwe tło kolorujemy, aby na dole był jeden kolor a na górze drugi. Ja wybrałem te dwa kolory poniewarz niebieski ma przedstawiac niebo, oczywiscie można to zrobic z całkiem innymi kolorami Mrugnięcie.
Efekt:


 Orange Point Teraz nasze brushe. Wybieramy te brushe, które mają przedstawiac lewitujący grunt i rysujemy (na pustej warstwie grunt) pędzlem na dolnej połowie wybranym brushem tak aby pasowało Mrugnięcie.

 Orange Point Na pewno się domyślacie, że na następnej warstwie będzie drzewo i trawa, tak. Rysujemy pobranymi brushami jedno nie za duże drzewo po środku gruntu, aby wyglądało, że z niego wyrasta. Z trawą robimy podobnie tylko, że nie robimy jej oczywiście takiej dużej jak drzewo tylko małych rozmiarów. "Rzucamy' pędzlami z trawą bo górnej części wysepki, nie musi jej byc jej dużo.


 Orange Point Teraz za pomącą brushy chmur rysujemy na warstwie chmury/księżyc chmury nad drzewkiem gdzie chcemy, tak aby wyglądało to estetycznie. Nazwałem tą warstwę chmury/księżyc bo na tapecie można umiescic chmury i/lub księżyc obie rzeczy wyglądają ładnie jak się je ładnie wykona Mrugnięcie, a na tej tapecie użyłem tylko chmur.
Następnie na tej samej warstwie wybieramy gradien (L) ustawiamy biały kolor i kolor pierwszoplanowy przezroczystośc

 u góry tapety robimy niewielką poświatę idącą w dół. Potem wchodzimy w Filtry--> Światło i cień--> Błysk gradientowy... wybieramy Distant_Sun wchodzimy w ustawienia i ustawiamy je tak aby nam pasowało. Ja umieściłem słońce w lewym górnym rogu tapety.

Przenosimy warstwę z chmurami nad tło

Oto efekt kilku naszych ruchów:


 Orange Point To już prawie koniec naszej pracy teraz na warstwie inne dodajemy coś od siebie, np: Jakąś postac/zwierzę na wysepce, ptaki, samoloty i inne =).

Praca końcowa: http://www.gimpuj.info/replacement.png;
Może nie wyszła najlepiej, ale można tu naprawdę jeszcze dużo wykąbinowac Uśmiech. Jeśli zrobiłem coś źle, albo czegoś nie dopisałem prosze o upomnienie mnie o tym  <aniolek>!

Inny efekt końcowy-->

POZDRO Chichot!
Zapisane



Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 01.11.2008, 15:04:43 »

No nie wiem, praca to zwykła brushowanka i jeden filtr. Nie wydaje mi się żeby coś takiego było potrzebne. Aczkolwiek efekt jest ładny.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 01.11.2008, 15:06:47 »

Samymi brushami idzie osiągnąc wspaniałe efekty jeśli się potrafi Język.
Zapisane



Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.11.2008, 15:31:09 »

efekt może i ładny ale prosty do osiągnięcia...prawdę mówiąc ten efekt można bez problemu osiągnąć nie czytając tutka :/
Zapisane


Piotreek
Gość
« Odpowiedz #4 : 01.11.2008, 16:22:24 »

Ale dobre będzie dla początkujących. Zamiast kombinować, robić jakieś pierdoły, pisać tematy zobaczą sobie tego tutka i zrobią swoją pierwszą dobrą tapetę.

Efekt ładny.
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.11.2008, 16:59:19 »

wg mnie ten efekt jest jeszcze ładniejszy(wziąłem od ciebie brushe tego grunt i drzewka)...

Zapisane


$argon
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 86
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01.11.2008, 17:33:44 »

niedługo będzie tut jak zrobi rozmycie gaussa jestem na nie bo wystarczy ściągnąć sobie parę pędzli i już
Zapisane

Blodek
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 01.11.2008, 18:09:07 »

Czy większośc z was naprawdę sądzi, że trzeba urzywac niewiadomo jakich rzeczy aby otrzymac wspaniały efekt? Nie oceniajcie całego tutka po tej jednej pracy ona była zrobiona 'do tutka' więc tylko podstawowe rzeczy tam były, myślący GIMP'er z pewnością będzie potrafił dodac coś od siebie by otrzymac lepszy wynik  Uśmiech 2.

No i zgadzam się z Piotreek.
Zapisane



amator :-(
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 32
Galeria Użytkownika

amator :-(


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01.11.2008, 18:36:53 »

Ja jestem na tak. Ten tutek pokaże początkującym jak w prosty sposób można uzyskać coś ładnego,
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 01.11.2008, 18:55:30 »

też byłbym za jak byś np napisał jak samemu zrobić taki "grunt" wiesz zarys ze ścieżek potem z tego zaznaczenie a potem zniekształcenie obwodu i wypełnienie czarnym kolorem to by było już bardziej pomocne :] a oprócz tego  i tak dał byś ten link do brusha(dla tych którym nie chciało by się samym zrobić "grunt")....to przynajmniej pokazywało by jak korzystać ze ścieżek i itd...
« Ostatnia zmiana: 01.11.2008, 20:24:21 wysłane przez gramfan » Zapisane


snufkin
Gość
« Odpowiedz #10 : 01.11.2008, 20:13:44 »

Nie oceniajcie całego tutka po tej jednej pracy ona była zrobiona 'do tutka'
No to zrób jedną taką tapetę, żebyśmy zgubili zęby na podłodze, czyli powal nas efektem końcowym. Jeśli efekt będzie rzeczywiście ciekawy, to czemu nie.

też byłbym za jak byś np napisał jak samemu zrobić taki "grunt" wiesz zarys ze ścieżek potem z tego zaznaczenie a potem zniekształcenie obwodu i wypełnienie czarnym kolorem to by było już bardziej pomocne
Otóż to.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 01.11.2008, 21:42:32 »

Proponowałbym najpierw sprawdzić indeks, bo dublowanie tutków jest bez sęsu.
Tu efekt znacznie powala od twojego:
http://www.gimpuj.info/sygnatury/jesienny-wschod-slonca-by-myron-t1999.0.html
Zapisane

snufkin
Gość
« Odpowiedz #12 : 01.11.2008, 22:14:31 »

@wiktor, jeśli autor napisze, w jaki sposób zrobić taką "wyspę", to nie ma tu mowy o dublowaniu tutoriali...
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 01.11.2008, 22:27:28 »

Chodzi mi o to że tu też jest o tym że są kształty. Wyspe to chyba nie trudno zrobić... Chyba każdy mądry zrobi coś sam od siebie. Żeby robić nowy tut dla wyspy? Cóż snafkin jeśli by nie zauważyć mogło by powstać 100  tutoriali na kolorowanie oka bo każde innego zwierzęta...

Ja jestem stanowczo na NIE
Zapisane

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: Tut na ładną tapetke z drzewem
Skocz do: