Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Aparat fotograficzny  (Przeczytany 2100 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« : 14.10.2008, 01:13:40 »

Witam. Ostatnio mam troche problem z wyborem aparatu fotograficznego. Zdecydowałem się na fotografię i postanowiłem sobie kupić na początek aparato do 900zł. Widziałem już z 18x zoomem i innymi bajerami. Ale chce znać wasze zdanie. Zależy mi szczególnie na zoomie, jakości oczywiście, obiektywem najlepiej zmiennym, 9 - 10 MG pix., oraz dobrze by było jeśli była by lustrzanka. Wątpie czy coś takiego znajdę sam więc prosze o wasze rady .

Z góry dzięki za pomoc Język
Zapisane

@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 14.10.2008, 08:57:46 »

sensownej lustrzanki za taką kasę nie kupisz, jesli już to używaną, a lepiej zebys byl swiadomy ze kupno lustrzanki to dopiero początek wydatków na aparat

zmienne obiektywy - albo tylko lustrzanki, albo system mikro4/3 który jest na razie drogi i mało popularny

dlatego z takimi funduszami proponuję poszukać jakiejś hybrydy (np takiej jak ten lumix: http://fotopolis.pl/index.php?n=7576 - to tylko przykład tego o co mi chodzi a nie konkretnego modelu który polecam) i działać na tym, lub dozbierać kasy na lustrzankę jeśli liczysz sie z dalszymi wydatkami

co do hybrydy, przeszukaj google i fora pod tym kątem + poczytaj testy na optyczne.pl i fotopolis.pl
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.10.2008, 10:06:07 »

Całkiem nie złe są typowo amatorskie lustrzanki, Nikon D40 (6 Mpix) z obiektywem standardowym za jakiś 1000 zł D40x (10 Mpix) za jakiś 1500, D60 (10Mpix) za około 1500.

Na fotopolis.pl możesz poczytać o tych aparatch.

Dobre na początek, a na pewno lepsze od kompaktu, jeśli idzie o jakość. Ale tak jak napisał Cakper musisz być świadomy że zakup body nawet ze standardowym obiektywem to dopiero początek wydatków. Warto dokupić następny obiektyw, lampę błyskową itd.
W zamian masz możliwość robienia wielu wspaniałych zdjęć, i o wiele lepszą jakość niż zdjęcia z kompaktu.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.10.2008, 15:31:14 »

Nikon D60 można znaleźć jak widać za 1159zl. Rozumiem że te Nikony D40 - D60 To mają zmienny obiektyw. Chyba jednak zkuszę sie na Nikona D60 bo cena nie wielka a będzie mi starczyć na dłuższy czas. Jeszcze przy okazji chciałbym się spytać jakiego formatu jest 10MG px ? Chodzi mi o A4 A3 A2 itp. Chyba że B pare  Chichot
Zapisane

mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.10.2008, 15:51:58 »

Cytuj
jakiego formatu jest 10MG px ? Chodzi mi o A4 A3 A2 itp. Chyba że B pare

Normalny mieści się w dłoniach Chichot

A poważnie obraz ma rozmiar 3872 x 2592 px co daje 22 x 33 cm przy 300dpi.

Cytuj
Nikon D60 można znaleźć jak widać za 1159zl.

Uhm, samo body, czyli skrzynka bez obiektywu, z obiektywem standardowym to już wydatek około 1300 zł.
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 15.10.2008, 17:17:23 »


Uhm, samo body, czyli skrzynka bez obiektywu, z obiektywem standardowym to już wydatek około 1300 zł.

I tak nie wiele jak narazie  Język. Zawsze coś lepsze to niż słabszy D40 obiektyw to przyokazji jakiś dobry sobie kupie niż te co są.


Edit: Najbardziej zainteresował mnie ten test. I tu już się gubie co lepsze  Niezdecydowany
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/324
« Ostatnia zmiana: 28.11.2008, 20:08:23 wysłane przez wiktor94 » Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Aparat fotograficzny
Skocz do: