Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: W miarę realistyczny 'ice Sword" (prawie) od zera.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: W miarę realistyczny 'ice Sword" (prawie) od zera.  (Przeczytany 4343 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Glorian
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Glorian


Zobacz profil
« : 06.10.2008, 11:25:47 »

Czy chcecie żebym napisał tutorial n.t. Jak wykonać poniższy miecz:

http://img238.imageshack.us/my.php?image=mieczyk1kg3.png
Ostrze zrobione od zera, tylko Rękojeść i Rubin musiałem kupić u jubilera images.google.pl  Mrugnięcie
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 06.10.2008, 11:43:49 »

Ten miecz jest "tu blury".
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Glorian
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Glorian


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 06.10.2008, 13:59:08 »

Ten miecz jest "tu blury".

Konkretnie w którym miejscu? Chichot
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.10.2008, 14:27:52 »

Ehh... a język polski? W budowaniu tutoriali się tego czepiamy, a w zwykłych wiadomościach to już nie łaska?
Rękojeść i rubin dodane tak? Ale ostrze strasznie traci na atrakcyjności przez to rozmazanie... nawet bez rozmazania jest mało realistyczne. Efekt wymaga dopracowania lub nawet opracowania na nowo. W tej formie - nie jestem przekonana o sensie pisania tutoriala.
Wyraziste i solidniej wykonane w detalach - to podstawa zmian jakie sugeruje. Inaczej widać bylejakość i niedopracowaną koncepcję.

Czekamy na wersje numer dwa plus opis skrócony jak uzyskałeś efekt. (to także jest wymagane, por. regulamin)
Zapisane
capeone
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 354
Galeria Użytkownika

capeone


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.10.2008, 15:06:22 »

a czemu ten miecz świeci na czarno?
a tak poważnie tło jest nie fajne i miecz za bardzo rozmyty.
Zapisane
Glorian
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Glorian


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 06.10.2008, 17:02:40 »

Ehh... a język polski? W budowaniu tutoriali się tego czepiamy, a w zwykłych wiadomościach to już nie łaska?
Rękojeść i rubin dodane tak? Ale ostrze strasznie traci na atrakcyjności przez to rozmazanie... nawet bez rozmazania jest mało realistyczne. Efekt wymaga dopracowania lub nawet opracowania na nowo. W tej formie - nie jestem przekonana o sensie pisania tutoriala.
Wyraziste i solidniej wykonane w detalach - to podstawa zmian jakie sugeruje. Inaczej widać bylejakość i niedopracowaną koncepcję.

Czekamy na wersje numer dwa plus opis skrócony jak uzyskałeś efekt. (to także jest wymagane, por. regulamin)


Spox. Wiecie, ja jestem raczej początkującym GIMPerem więc ja tam nie wiem dokładnie co może być tutorialem a co nie Chichot
Zobaczę co się da zrobić  Mrugnięcie

EDIT: Nie wiem w sensie że nie wiem jakie pracki mogą być Chichot
A przypadkiem udało mi się uzyskać taki efekt, i myślałem że się przyjmie.

EDIT 2: To z tyłu to nie jest rozmazanie tylko neon Język
Zapisane
ignacy130
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 240
Galeria Użytkownika


Już znalazłem...


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 06.10.2008, 18:29:32 »

a wygląda jak rozmazanie.
skoro nie wiesz co może być tutem to poczytaj regulamin i faq. efekt słaby lód się nie błyszczy - mało realistyczny. gdybyś uzyskał coś ciekawszego to kto wie...
Zapisane

Glorian
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Glorian


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 06.10.2008, 20:28:38 »

a wygląda jak rozmazanie.
skoro nie wiesz co może być tutem to poczytaj regulamin i faq. efekt słaby lód się nie błyszczy - mało realistyczny. gdybyś uzyskał coś ciekawszego to kto wie...

Powiedziałem (napisałem), że po prostu nie wiedziałem jakie PRACE mogą być jako materiał na tutorial ;]
Zapisane
Wulfgar
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 304
Galeria Użytkownika

Wulfgar


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 08.10.2008, 11:25:47 »

Jak dla mnie ten miecz nie jest realistyczny nawet troszke, a nie tylko "W miare" Język
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 08.10.2008, 12:33:27 »

Ehh... a język polski? W budowaniu tutoriali się tego czepiamy, a w zwykłych wiadomościach to już nie łaska?
Rękojeść i rubin dodane tak? Ale ostrze strasznie traci na atrakcyjności przez to rozmazanie... nawet bez rozmazania jest mało realistyczne. Efekt wymaga dopracowania lub nawet opracowania na nowo. W tej formie - nie jestem przekonana o sensie pisania tutoriala.
Wyraziste i solidniej wykonane w detalach - to podstawa zmian jakie sugeruje. Inaczej widać bylejakość i niedopracowaną koncepcję.

Czekamy na wersje numer dwa plus opis skrócony jak uzyskałeś efekt. (to także jest wymagane, por. regulamin)


Spox. Wiecie, ja jestem raczej początkującym GIMPerem więc ja tam nie wiem dokładnie co może być tutorialem a co nie Chichot
Zobaczę co się da zrobić  Mrugnięcie

EDIT: Nie wiem w sensie że nie wiem jakie pracki mogą być Chichot
A przypadkiem udało mi się uzyskać taki efekt, i myślałem że się przyjmie.

EDIT 2: To z tyłu to nie jest rozmazanie tylko neon Język

Może by się tak podszkolić w pisaniu tutoriali?  Cóż nie zaszkodzi zajrzeć do książek z j. polskiego..  Mrugnięcie. Co do miecza to już jeden tutorial był a poświate samemu można zrobić. W twoim świeci na "czarno" rękojeść jest znalezion w necie a kształt to samemu ścieżkami można zrobić.

Gdy widze że nowi użytkownicy chcą zrobić tutorial (bo nie mają repu i piszą na siłe lub żeby byli "sławni") a efekt jest słaby to mi się źle robi a czasem chce mi się ponich jechać. Ciebie oszczędze  Chichot.

Może następnym razem  Mrugnięcie
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 09.10.2008, 19:12:09 »

Gdy widze że nowi użytkownicy chcą zrobić tutorial (bo nie mają repu i piszą na siłe lub żeby byli "sławni") a efekt jest słaby to mi się źle robi a czasem chce mi się ponich jechać. Ciebie oszczędze  Chichot.

Po reputację zapraszamy do konkursów i pojedynków.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: W miarę realistyczny 'ice Sword" (prawie) od zera.
Skocz do: