Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Matura z informatyki  (Przeczytany 2739 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
b.luk
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

b.luk


Zobacz profil
« : 11.09.2008, 20:28:41 »

Witaj
Matura z informatyki podobno jest bardzo trudna, a większość treści to programowanie. Czy zwykły uczeń LO na profilu z rozszerzoną informatyką może ją zdać? Słyszałem, że matura z informatyki to raczej rzadkość. Czy jest na forum użytkownik, który podjął się takiego zadania?
Czy "opłaca" się ją pisać?
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.09.2008, 20:35:54 »

Z góry powiem, że nie, ponieważ
a) zdawalność jest na poziomie 30%
b) bardzo łatwo się w niej pomylić, a wtedy punkty lecą
c) na niektóre uczelnie (np. AGH) potrzebna jest matura z fizyki lub matematyki (chyba nigdy się nie dowiem, dlaczego nie ma tam informatyki), co powoduje, że o niebo lepiej jest zdawać matmę
d) nawet najlepsi wykładali się na niej, a kilka matur 'jakby mi się nie udało' nie opłaca się pisać.
Zapisane
Elori
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 55
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 11.09.2008, 21:05:04 »

Jak wyżej. Wybieram się na infe na studia, ale zdajje tylko matme rozszerzoną. Matura z infy składa się z 2 części: bez komputera (systemy liczbowe, algorytmy), z komputerem (programowanie). W mojej okolicy (Górny Śląsk) są tylko 2 kierunki informatyki na których wymagana jest z niej matura (a również z fizyki) - żaden z nich mnie nie interesuje. Tak więc radze najpierw się zorientować co Ci potrzebne na stronach uczelni, a w dalszej kolejności podjąć decyzje co do matury. Obejrzyj też arkusze z poprzednich lat.
PS. Jestem w 3 klasie LO na mat-fiz-inf, próbując siły w ostatniej maturze (tylko część bez komputera, co uważam za gorszą) uzyskałem 60%, mimo to nie próbuje, skoro nie jest to konieczne).
PPS. Znam kilka języków programowania, ale o ile się nie mylę, na maturze możesz wybrać jeden z wymienionych (zawsze jest Pascal i C++).
Zapisane

RRH
Gość
« Odpowiedz #3 : 11.09.2008, 23:01:15 »

Ja zdałem starą maturę z informatyki na 4. Mrugnięcie
Zapisane
Żołnierzu
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 12.09.2008, 00:36:54 »

Elori, nie zawsze jest Pascal i C++. Od tego roku ma dojść Java(był gdzieś komunikat na CKE).
Zdawalność jest niska bo wiem jak ludzie(my) do tego podeszliśmy w większości a nie dlatego, że jest trudna Mrugnięcie Ponad połowę zadań praktycznych można zrobić w Excelu(!) a jak masz opanowane działania na stringach w c++ i potrafisz zastosować podstawowe algorytmy to jesteś w domu Mrugnięcie Dodatkowo śmieszne zadanko z baz danych. Szanowna komisja, jeśli masz poprawne odpowiedzi, nie jest zainteresowana w sposobie rozwiązania zadania Uśmiech A wiem co mówię bo w tym roku zdałem informatykę na maturze na 68%(zawaliłem zadanie z działaniami na tekscie właśnie).
Oczywiście jest jedno ale:
Tylko część uczelni na części kierunków honoruje informatykę na równi z fizyką czy matematyką, dlatego JEŚLI chcesz być inż to daruj sobie ten przedmiot Uśmiech Lepiej zdać fizykę na podstawie plus matmę rozszerzoną i jesteś praktycznie ustawiony Uśmiech Sprawdź jaka uczelnia Cię interesuje i wtedy dobierz sobie przedmioty z których czujesz się mocny Uśmiech
pozdrawiam,

edit
Argument karmazynki: "bardzo łatwo się pomylić" jest bardzo zabawny Uśmiech na maturze z polskiego, matematyki, fizyki, biologi etc też można się "łatwo pomylić" jak się lało na przedmiot więc co, proponujesz nie zdawać matury w ogóle? Język
Zapisane

while(alive){
    believe("something");
    love("somebody");
    be("happy");
}
b.luk
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika

b.luk


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 12.09.2008, 16:28:20 »

dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedzi. Myślę nad wybraniem Politechniki kierunek związany z informatyką oczywiście: INFORMATYKA I ZARZĄDZANIE lub Automatyka i Robotyka ewentualnie jeśli nadal grafika będzie mnie interesować poszukam kierunków z nią związanych.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Matura z informatyki
Skocz do: