Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: 4 scrypty: rysujące linie, oraz generujące "losowe kliknięcia"
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: 4 scrypty: rysujące linie, oraz generujące "losowe kliknięcia"  (Przeczytany 6410 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« : 06.09.2008, 18:10:03 »

Można znaleźć pod adresem:

http://members.optusnet.com.au/~charles57/GIMP/

A oto i krótki opis (tłumaczenie moje):

Losowe punkty (Random Points)
Skrypt pozwala uzyskać efekt losowego klikania pędzelkiem po obrazie - z możliwością konfiguracji.

Losowe linie (Random Lines)
Podobnie jak powyższy, ale rysuje linie.

Filtr odcinków (Line Segments Filter)
Nazwa może i nie zachęcająca, ale nie bardzo wiedziałem, jak to przetłumaczyć. Co to robi? Ano najlepiej zajrzeć na stronę skryptu, aby się przekonać.

Genarator gwiazd (Star Polygon drawing script)
I kolejny przykład dobrego tłumaczenia w moim wykonaniu; skrypt pozwala na rysowanie figur gwiaździstych, takich jak gwiazda Dawida, czy pentagram, oczywiście nie tylko.

Autor tychże skryptów zadbał o ich prezentację, więc warto zajrzeć na podane wyżej strony.

W pewnym sensie za znalezienie można dziękować też niejakiemu Gomezowi - znalazłem tą stronę, kiedy kierowany szlachetnymi motywami chciałem mu pomóc (nie pomogłem jednak - to inna historia).

PS.: dorzucam jako załącznik zip ze skryptami, na wszelki wypadek.

* Script-Fu_by_Charles_Cave.zip (7.09 KB - pobrany 194 razy.)
Zapisane
Elori
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 55
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 06.09.2008, 18:59:15 »

Dzięki, na pewno sie przyda Chichot
Zapisane

Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 06.09.2008, 20:38:55 »

Nie no bardzo fajne, ten do losowych kliknięć pedzlem na pewno się przyda Uśmiech
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
BartisKing
Gość
« Odpowiedz #3 : 07.09.2008, 17:26:48 »

Fajne skrypty, na pewno się przydadzą.
Zapisane
inmturysta
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

inmturysta


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.02.2010, 16:31:53 »

Witam.

Przepraszam, że piszę tutaj, a nie w dziale dotyczącym pomocy, ale mam pewien problem. Mianowicie mam na zaliczenie przedmiotu oddać wykładowcy skrypt do gimpa, niestety zajmuję się grafiką 3d i jeśli chodzi o jakiekolwiek programowanie to potrafię jedynie napisać program, który wyświetli napis na ekranie w C. Wracając do problemu, dostałem od kolegi gotowy skypt oraz powiedział mi, że ściągnął go z tej strony. Jest to skrypt, który rysuje losowe linie. Mój problem polega na tym, iż wykładowca kazał mi zmodyfikować ten skrypt, a ja nie wiem wogóle od czego zacząć. Kolega trochę zmienił kod i powprowadzał polskie nazwy.

W obecnej chwili skrypt ten rysuje losowe linie natomiast ta modyfikacja musi polegać na tym, że każda kolejna linia wychodzi z poprzedniej lub druga możliwość polegająca na tym, iż linie wychodzą z jakiegoś obiektu (koło, kwadrat, itp).

Wiem, że dla osób, które znają script fu to może być banał, ale dla mnie jest to problem nie do przejścia. Za każdą pomoc (kawałek kodu lub chociażby sugestia w jaki sposób to zrobić) będę bardzo wdzięczny.
W razie potrzeby oraz chęci pomocy z Waszej strony mogę przesłać skrypt. Mój e-mail inmturysta@gmail.com
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 15.02.2010, 20:10:06 »

Trzeba było napisać w dziale pomocy, Wystarczy, że ten punkt końcowy będziesz zapamiętywać i od niego (zamiast od losowego) będziesz startować.

Tytuł wątku się lekko zdezaktualizował bo teraz już jest 5 skryptów:) Powstał nowy:

Krzywa Lissajous i Harmonioografy (Lissajous Figures & Harmonographs)

I znowu mam problemy z przetłumaczeniem, ale myślę, że efekt jest jak najbardziej ładny. Krzyżę Lissajous można uzyskać na oscyloskopie, a te drugie też są ładne:)
Zamieściłem na wszelki wypadek w załączniku.

* lissajous.scm (5.32 KB - pobrany 152 razy.)
Zapisane
inmturysta
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

inmturysta


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 17.02.2010, 09:22:24 »

Dzięki za tak szybką odpowiedź. Coś staram się zrobić, niestety mi nie wychodzi. Próbuje pomóc mi jeszcze kolega, który zajmuje się pisaniem w C. Mam nadzieję, że coś nam się uda. Nie chciał bym być natrętny ale jak byś mógł mi jeszcze napisać, w którym miejscu to trzeba zmienić bo dla mnie składnia języków programowania wygląda tak jak dla niektórych język chiński. Wątpię żebym się kiedyś tego nauczył. Za pomoc z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 17.02.2010, 19:28:42 wysłane przez inmturysta » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: 4 scrypty: rysujące linie, oraz generujące "losowe kliknięcia"
Skocz do: