Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: FredDie - Layout(y)  (Przeczytany 1283 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
FredDie
Gość
« : 29.08.2009, 01:40:43 »

Witam!
Czytam to forum, już od długiego czasu i uważam to za całkiem niezłą bazę wiedzy o gimpie. Niektóre rzeczy tu umieszczone to małe dzieła sztuki, więc zdeczko bałem się wrzucać swoje prace, bojąc się o to że będę niemiłosiernie zjechany.
W końcu jednak udało mi się przełamać i postanowiłem wrzucić swoją pierwszą pracę do Waszej oceny.

Oczywiście jest to layout do mojego przyszłego portfolio, które mam zamiar umieścić w necie, gdy będę już miał jakieś konkretne prace.
W layoucie wykorzystałem:
 - całkiem ciekawą paletę z www.colourlovers.com
 - kilka splatterowych pędzli w wysokiej rozdziałce (www.deviantart.com)
 - oprócz standardowej czcionki do teksu zawartej w gimpie, dwie zapożyczone z www.dafont.com, mianowicie WalkwayBlack i SFGrooveMachine.

Brakuje jeszcze wypełnionej stopki, ale to akurat mniejszy problem.
Liczę na ocenę i sugestie...


Pozdrawiam
FredDie
« Ostatnia zmiana: 29.08.2009, 18:12:06 wysłane przez FredDie » Zapisane
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.08.2009, 10:40:42 »

Za duzo tekstu jak to jest portfolio to przydalaby sie cos w styku "nanjowsza prac" etc. Chozdi mi o to zeby nie bylo tyle tekstu, bo zle sie to czyta.
Menu mi sie nie podoba, jakies takie dziwne i duze, "LOREM IPSUM" tez wydaje sie jakies za duze - popracuj nad typografia.

No to tyle z mojej strony Uśmiech Zapraszam do mnie.
Zapisane

FredDie
Gość
« Odpowiedz #2 : 29.08.2009, 12:48:01 »

Z tekstem jest tak, bynajmniej z main'em było tak, że wziąłem pierwszą lepszą i jak napisałeś, jest to jeszcze do dopracowania. Mi bardziej chodziło o warstwę kolorystyczno-graficzną.
Zapisane
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 30.08.2009, 01:57:55 »

Chyba jedyne co mi się tutaj podoba to tło. Paleta rzeczywiście fajna, te poszarpane linie przyjemne, deseń już gorszy.

Tekst oczywiście próbny, ale na pewno nie będzie go aż tyle, więc od razu próbuj inaczej zagospodarować przestrzeń. Pamiętaj o przejrzystszych marginesach, bo obecnie w jednych miejscach jest za szeroko, a gdzie indziej już za ciasno (np. przy nagłówku).

Największym grzechem tego leja jest typografia. Czcionka zarówno w logotypie jak i w menu jest tragiczna. Szczególnie menu - bardzo brzydkie.

Podglądaj szablony lepszych i twórz dalej.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: FredDie - Layout(y)
Skocz do: