Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Problem z narzędziem 3D  (Przeczytany 2429 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 01.09.2008, 14:40:39 »

Mam mały kłopot z tym 3D Mrugnięcie Najlepiej pokażę to na obrazku:



Jak widać, przednia ściana tego obiektu jest trochę nierówna. Chciałabym zrobić z niej prostokąt, nie trapez (coś trapezopodobnego). Próbowałam już na różne sposoby, różnymi narzędziami i nic. To nie jest kwestia perspektywy. Kiedy po prostu przeciągam jeden z punktów, to automatycznie razem z nim przesuwa się drugi, położony na tej samej krawędzi i robi się znowu trapez o nieco innych proporcjach. Żadne Ctrl-e ani Shifty nie pomagają Mrugnięcie Jak to okiełznać? Bardzo proszę o pomoc.
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #1 : 01.09.2008, 16:05:56 »

Ale przecież, jak chcesz prostokąt, to użyj narzędzia prostokąt. Narzędzie 3D służy przecież do robienia brył. Jeżeli nie o to chodzi, to pokaż jaką figurę chcesz uzyskać.
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.09.2008, 22:30:28 »

Wygląda to mniej więcej tak:
Chcę uzyskać prostopadłościan, taki jak ten pierwszy, a mam coś podobnego do tej drugiej bryły:



Kiedy próbuję przeciągnąć zaczep tak jak na trzecim rysunku, to automatycznie przeciąga mi sąsiedni (jak na 4. obrazku) i nie mogę tego w żaden sposób wyłączyć. Ściana cały czas jest krzywa, mogę zmienić tylko jej szerokość albo wysokość, a nie wzajemne położenie wierzchołków. Po prostu już nie wiem, za co łapać Mrugnięcie
Zmiana ściany na ścieżkę psuje bryłę. Kiedy próbuję przekształcać prostokątem, zaczepy zachowują się tak samo jak w 3D.
Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #3 : 02.09.2008, 00:09:11 »

Proszę bardzo:



Mrugnięcie

Wytłumaczę to na chłopski rozum, bo słabo znam się na perspektywie. Spójrz najpierw na górny panel i zwróć uwagę na kąty. Powinny być proste. Najważniejsze są jednak punkty zbiegu. W Twoim przypadku powinien być jeden punkt, więc zaznaczyłem tyko, żeby były kąty x i y.

Miłej zabawy. Uśmiech
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.09.2008, 01:44:27 »

Super, z takimi kątami rzeczywiście od razu się wyprostował Uśmiech Wielkie dzięki. No proszę, ja myślałam, że to nie wina perspektywy, a tu jednak - widać też się nie znam Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - InkscapeWątek: Problem z narzędziem 3D
Skocz do: