Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Logo na forum  (Przeczytany 2918 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tander
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

Tander


Zobacz profil
« : 28.08.2008, 18:59:14 »

Witam Uśmiech

Jestem użytkownikiem forum, programu "GIMP" od jakiegoś czasu.. tutoriale zawarte na owym forum są naprawdę zadziwiające!

Lecz nie znalazłem żadnego,który by opisał dokładnie jak zrobić logo na forum, stronę.

A więc zakładam ten temat z prośbą o wytłumaczenie mi, bądź napisanie po prostu tutorialu(nie musi być ze screenami :>) jak zrobić logo na forum chociażby te,które jest na forum: http://www.pobyku.com .

Jest to forum o serwerach cs 1.6 ns , logo mają naprawdę świetne. Na pewno to jest dla expertów programu graficznego, np. GIMP..

I chciałbym zrobić dla forum www.cs-one.pl , też o counter strike, na podobe tego co mają .. albo inne , też takie 'wypasione' :-)

Na pewno wielu osobom ten tutorial by pomógł, wiele osób na pewno nie potrafi robić takich profesjonalnych prac.

Pewnie ktoś by chciał napisać "pokombinuj z tutorialami ,które już są".
Pokombinować zawsze można, ale początkujący, albo podstawowy ktoś taki np. jak ja to by się męczył spoooorooo , proszę mi uwierzyć Uśmiech

Te miganie tła, napisu mnie zadziwiło.. wiem jak zrobić miganie ,ale to nie takie.. tutaj tak jakby podwójcie pulsuje Język

A to ze spadającymi napisami... naprawdę praca pierwsza klasa. Czy ktoś potrafiłby napisać dla nas (tych noobków Język) tutorial? Jak nie na logo to chociaż na te napisy co spadają, odbijają się etc. Skwaszony

Mam nadzieję,że jasno się wyraziłem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.!
Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #1 : 28.08.2008, 19:45:52 »

Wg. mnie nie ma to większego sensu, bo:
1) wyobraź sobie, że tło tego logo to większa sygnatura lub dowolny inny obrazek,
2) spadające napisy można wykonać, bazując na tych tutorialach o animacji, które mamy już na forum.
Oczywiście wymaga to sporej pracy i dużego samozaparcie, ale jestem głęboko przekonany, że jest to możliwe.
Zapisane
ignacy130
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 240
Galeria Użytkownika


Już znalazłem...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.08.2008, 20:28:38 »

mogę opisać jak zrobić pulsującą poświatę. chcesz?
Zapisane

BartisKing
Gość
« Odpowiedz #3 : 28.08.2008, 21:14:32 »

Niepotrzebne. Każdy chce mieć chyba inny/e banner/logo/top na forum, więc po co robić tutorial, skoro jednemu się będzie podobało, drugiemu nie, trzeciemu tak itp.?
Zapisane
Tander
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

Tander


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28.08.2008, 21:59:41 »

mogę opisać jak zrobić pulsującą poświatę. chcesz?

Byłbym bardzo wdzięczny Chichot

A co do loga to może i prawda.. ale te spadające napisy są bardzo fajne.
Szkoda,że ich nie potrafię wykonać, a tutaj nikomu by się nie chciało napisać krótkiego tutoriala mniej więcej co i jak.

Niepotrzebne. Każdy chce mieć chyba inny/e banner/logo/top na forum, więc po co robić tutorial, skoro jednemu się będzie podobało, drugiemu nie, trzeciemu tak itp.?

Hmm.. oj wiele osób potrzebuje tutoriala na fajne logo.. Przecież zawsze można inaczej zrobić a nie wszystko wg. tutoriala (dla tych co im się nie spodoba). A jeśli ktoś nie potrafi zrobić takiego fajnego to na pewno nie będzie tak "nie podoba mi się ten tutek i logo :x" ..
Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #5 : 28.08.2008, 22:44:29 »

Hmm.. oj wiele osób potrzebuje tutoriala na fajne logo..
Wytłumacz co znaczy "fajne" i udowodnij, że wszystkim osobom, które zobaczą ten "fajny" tutorial, spodoba się on. Poproszę esej na przynajmniej 50 stron A4, dzięki.
Zapisane
Krytyk
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 375
Galeria Użytkownika


Pozwól, że ubiorę cie jak torbę na paszę.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 29.08.2008, 01:09:32 »

Tander poczytaj tutki!!! A napewno coś Ci przyjdzie do głowy.
Zapisane

Pomnóż siłę melodii i basu przez nieskończoność,
dodaj do tego głębie wieczności,
a otrzymasz zaledwie szczyptę tego, czym jest TRANCE...
ignacy130
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 240
Galeria Użytkownika


Już znalazłem...


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 29.08.2008, 11:28:34 »

Cytuj
mogę opisać jak zrobić pulsującą poświatę. chcesz?

Byłbym bardzo wdzięczny Chichot

no więc tak:
najpierw tworzysz warstwę Tło np. czarną żeby kontrastowała z poświatą. później wartswę z napisem np. biały żeby kontrastował z tłem. następnie klikasz  Zaznaczenie wg koloru i tym narzędziem zaznaczasz tekst. później klikasz Zaznaczenie->Powiększ np. o 5 px. tworzysz nową warstwę (oczywiście nie odznaczając zaznaczenia) i wypełniasz zaznaczenie kolorem np. czerwonym czy jakim tam chcesz żeby miała poświata. zmieniasz kolejność warstw na taką:

(góra)

Tekst
Poświata
Tło

(dół)

na warstwie z kolorem czerwonym stosujesz Filtry->Rozmycie-> Rozmycie Gaussa np. 30 px. teraz masz już fajną poświatę. następnie każdą z warstw wymienionych wyżej duplikujesz 9 razy i układasz z nich przekładaniec:

Tekst
Poświata  (krycie 80)
Tło

Tekst
Poświata  (krycie 60)
Tło

Tekst
Poświata  (krycie 40)
Tło

Tekst
Poświata  (krycie 20)
Tło

Tekst
Poświata  (krycie 40)
Tło

Tekst
Poświata  (krycie 60)
Tło

Tekst
Poświata  (krycie 80)
Tło

Tekst
Poświata  (krycie 100)
Tło

w nawiasach podałem krycie każdej z warstw z poświatą. później łączysz warstwy po 3 (tak jak w stosikach )narzędziem Połącz w dół z menu kontekstowego. i klikasz Plik-> Zapisz jako do nazwy pliku dodajesz rozszerzenie .gif i klikasz zapisz. następnie wybierasz zapisz w postaci animacji. jakbyś miał jakieś pytania to śmiało pisz tu albo na PW.

mi wyszło coś takiego:



jak chcesz mieć takie podwójne uderzenie to po tym jak połączy warstwy w stosie skopiuj warstwę która miała krycie 100, 80 i 60 i wklej je na górze. cały stos ma wyglądać tak

80
60
80
100
80
60
40
20
40
60
80
100

efekt będzie taki:



(sory za duże obrazki)
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Logo na forum
Skocz do: