Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomKonkursy (Moderator: Hasia)Wątek: Trzydziestą trzecią edycję GF wygrał binar
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Trzydziestą trzecią edycję GF wygrał binar  (Przeczytany 4351 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
@Cakper
Administrator

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: cakper@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 046
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 22.09.2008, 20:12:38 »

Trzydziestą trzecią edycję
Grafik Freestyle

wygrał!

binar

oto jego praca:






Gratulacje!

Już niedługo będą możliwe zgłoszenia do kolejnej edycji! Uśmiech
Zapisane
bonio.
Użytkownik

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


To nie ja :)


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 22.09.2008, 20:51:48 »

Gratuluję binar Mrugnięcie
Zapisane

Piotreek
Gość
« Odpowiedz #2 : 22.09.2008, 21:07:20 »

Gratuluję.
Zapisane
jaki
Gość
« Odpowiedz #3 : 22.09.2008, 22:23:04 »

Gratuluje, oby tak dalej  Uśmiech 2
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.09.2008, 22:55:53 »

Gratuluję, eksperyment z ciekawym efektem.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.09.2008, 06:29:43 »

Gratuluję.
Zapisane
Graf
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: graf@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 23.09.2008, 10:04:08 »

Gratuluję. Mrugnięcie
Zapisane
binar
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika

binar


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.09.2008, 23:36:46 »

Wszystko byłoby pięknie, ale oddane tylko aż trzy głosy niespecjalnie cieszą, mimo że poziom prac przecież był całkiem dobry... No cóż, mam nadzieję, że to po prostu tylko przypadek.

Aby o zgrozo nie zacząć narzekać (na co mam cholerną ochotę), może najlepiej krótko opiszę, jak powstał ten obrazek.

W zasadzie od początku wszystko bazowało na pomyśle, by zrobić coś zupełnie odwrotnego niż było na oryginalnym zdjęciu. Akurat fotomanipulacja i retusz to moja niejako specjalizacja, z rysowaniem jest u mnie sporo gorzej. Wycięcie rendera to był pryszczyk, gorzej z tłem. Ale skoro jest odwrotność, skoro jest woda, to... Piasek, kamienie, wyschnięta ziemia? Powiedzieć prosto, znaleźć gorzej, zwłaszcza by mniej więcej pasował kąt patrzenia i nie było potem zbyt wiele kombinacji z cieniami. W sumie szukanie odpowiednich zdjęć (także pił) zajęło mi... kilka dni, wliczając w to stracony czas na eksperymenty, z których najczęściej nie byłem zadowolony. Fotkę z pustynią trzeba było też trochę obrobić, bo za dużo było na niej kości + przesuwanie niektórych w lepsze miejsce.

Kwiatek wodny wśród okrągłych liści... Może coś zamiast liści? Jednak nie pamiętam kiedy wpadłem na pomysł z tymi piłami, które osaczałyby kwiatek.

Ale z piłami to już w ogóle był hardcore. Zdawałoby się, cóż to za sztuka znaleźć dobre fotki pił tarczowych, lecz z trudem znalazłem od biedy pasujące mi zdjęcia, a i tak niezbyt byłem zadowolony. No i wycięcie pił. Małe licho, gdy wystarczyło parę kliknięć, raz jednak musiałem zrobić to ścieżkach i miałem dosyć. Na szczęście wpadłem na pomysł, by wyciąć resztę pił z pomocą szablonu. Na początku chciałem, żeby piły były dla zwiększonego ponurego nastroju całe zardzewiałe, ale okazało się, że nienajlepiej to wygląda w tej rozdzielczości (albo nienajlepiej mi wychodziło). Trzeba było też oczywiście pousuwać z niektórych pił loga i znaki wodne (tak, wiem...)

Osobnym problemem było też znalezienie odpowiednich wymiarów warstwy z piłami i dopasowanie parametrów odwzorowania perspektywy, by w miarę dobrze to się nałożyło na oryginał. Trzeba też było uważać, by zęby za bardzo się nie rozmyły, ale nie były też zbyt pikselowate. No i by w ogóle były dobrze widoczne, co (pomijając kłopoty z perspektywą) też ograniczyło pewne pierwotne koncepcje.  Nadanie piłom grubości i cienie to już sprawy niemal trywialne, choć trzeba było uważać, by rezultat nie był zbyt nienaturalny.

Miałem jeszcze ochotę, by z kwiatka biła jakaś życiowa siła, która jakby by go broniła przed pustynią i piłami. Na to jednak już zabrakło mi pomysłu, umiejętności, ochoty i czasu, choć od biedy spróbowałem to zrealizować za pomocą nasycenia kolorów.


PS. W następnym konkursie najprawdopodobniej nie będę brał udziału, bo jestem już trochę zmęczony. Muszę trochę odpocząć, bo za to dużo mnie jednak te konkursy kosztowało roboty i czasu kosztem innych zainteresowań. No i co gorsza mam dziwne wrażenie, że... trochę odstraszyłem ludzi... (tak, wiem, że to dziwnie brzmi, ale taki już trochę jestem)

PPS. Oficjalnie apeluję o poprawienie dziwnie uszkodzonego wątku "GF - trzydziesta trzecia edycja - Głosowanie".
Zapisane
Adin7
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 27.09.2008, 23:04:43 »

gratuluję, bardzo pomysłowe  Chichot
Zapisane
lion.
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 222
Galeria Użytkownika


strach pomyśleć że lion. się tak leni!


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 28.09.2008, 10:02:35 »

Heh też gratuluję. Ale powoli robi się to nudne. Daj też komuś innemu wygrać. Lub po prostu odpuść sobie 1 - 2 GF Chichot
Zapisane

BartisKing
Gość
« Odpowiedz #10 : 28.09.2008, 11:14:35 »

Congratulations  Mrugnięcie.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomKonkursy (Moderator: Hasia)Wątek: Trzydziestą trzecią edycję GF wygrał binar
Skocz do: