Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: grafika komputerowa - studia (NIE jako specjalizacja na innym kierunku)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: grafika komputerowa - studia (NIE jako specjalizacja na innym kierunku)  (Przeczytany 4017 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.09.2008, 18:11:04 »

Już szukałam, czy ktoś wcześniej nie poruszał tego tematu, ale jakoś nie znalazłam Uśmiech

Może Wy wiecie, czy istnieje gdzieś samodzielny kierunek "grafika komputerowa" - licencjat lub magisterskie (nie podyplomowe)? Obojętnie jakie miasto (byle w Polsce Mrugnięcie). Chodzi mi o studia, które kładłyby nacisk głównie na korzystanie z programów do obróbki grafiki + webdesign itp, naukę/ćwiczenia z rysunku (techniczny, architektura, takie rzeczy) oraz przygotowywanie materiałów do publikacji (DTP), a mniejszy na programowanie i zagadnienia czysto techniczne. Najlepiej, żeby nie była to uczelnia typowo artystyczna - raczej nie miałabym szans, żeby się na taką dostać. Czy ktoś słyszał o takim kierunku? Czy to w ogóle możliwe?

Pytam tutaj już właściwie z rozpaczy, bo jak dotąd widziałam grafikę komputerową tylko jako specjalność na informatyce (same algorytmy + matematyki dyskretne, to nie dla mnie) albo na uczelniach pokroju ASP...

Wiem, że istnieją szkoły policealne oferujące podobne kursy, ale zależy mi na uzyskaniu tytułu przynajmniej inżyniera/licencjata. Jeśli coś wiecie, proszę, dajcie szybko znać - i tak w większości szkół to już końcówka rekrutacji Uśmiech
Zapisane
Elori
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 55
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 02.09.2008, 18:23:13 »

Niestety, wątpię abyś znalazł coś podobnego. Nie jest to zbyt obszerny temat w porównaniu z ogółem informatyki, więc nie ma raczej sensu nauczać przez 3 lata, czegoś z tak "niewielkiego zakresu". Chyba najbliższy poszukiwanemu przez Ciebie kierunkowi są studia związane z reklamą, wtedy wystarczy (o ile w ogóle jest wymagany), kurs grafika komputerowego na poziomie specjalisty lub technika.
Zapisane

asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.09.2008, 19:13:23 »

Dzięki za odpowiedź. W sumie też nie miałam wielkich nadziei na znalezienie takiego kierunku, zwłaszcza że nie chciałabym się wiązać z reklamą. Ale może ktoś słyszał, że brat dziewczyny kolegi itd chodzi na takie studia... wiecie, jak to jest.

Tymczasem przypadkiem trafiłam na spis uczelni z grafiką (także komputerową i użytkową) dokonany przez jakiegoś geniusza na digarcie Mrugnięcie Właśnie go przeglądam i podaję linka, na wypadek gdyby ktoś był w podobnej sytuacji jak ja:
http://www.digart.pl/forum/temat/312151/SPIS____studia-grafika_komputerowa_i_nie_tylko.html

Z tego co do tej pory zdążyłam obejrzeć, znalazłoby się w różnych miastach parę uczelni z kierunkami związanymi z grafiką o bardzo ciekawym zestawie przedmiotów. I nie wszędzie, dzięki Bogu, chcą teczkę prac...
Dziwne, na serwisach studenckich nie znajdzie się tego tyle co na digarcie Mrugnięcie Szkoda, że wcześniej tam nie trafiłam. Ale odpowiedzi od Was i tak chętnie poczytam.
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.09.2008, 23:50:24 »

A ile zostało Ci czasu na przygotowania?
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.09.2008, 01:20:30 »

Obawiam się, że zero Mrugnięcie Trochę późno się obudziłam Mrugnięcie Chodzi Ci o zrobienie prac na rozmowę kwalifikacyjną? Raczej nie ma szans... Wolę spróbować tam, gdzie nie wymagają teczki.
Zapisane
faustissima
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 136
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.09.2008, 11:21:50 »

Z drugiej strony przyszły pracodawca będzie raczej patrzeć na Twoje portfolio niż na dyplom (bo jak wiadomo sam papierek niewiele daje). Czy nie lepiej by było robić kurs gdzieś "na boku" i podszkalać się samodzielnie? Bo raczej wątpię (niestety), żebyś znalazła kierunek o jakim naprawdę marzysz Smutny
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.09.2008, 19:10:12 »

Chyba już znalazłam Mrugnięcie Oczywiście najpierw muszę się tam dostać... A na zrobienie portfolio na potrzeby ewentualnej pracy będzie czas właśnie na studiach. Możecie mi życzyć szczęścia (raczej cudu), jeśli macie ochotę; ciekawe, czy mi z tą grafiką cokolwiek wyjdzie Mrugnięcie
Zapisane
Elori
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 55
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 03.09.2008, 21:21:13 »

"Szukajcie a znajdziecie" Chichot
Powodzenia Mrugnięcie
Zapisane

asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03.09.2008, 21:27:18 »

Dzięki Mrugnięcie
Myślę, że temat już można zamknąć.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: grafika komputerowa - studia (NIE jako specjalizacja na innym kierunku)
Skocz do: