Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: To się nawyprawiało!!!  (Przeczytany 18076 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 06.03.2008, 09:32:32 »

Cytat: Wikipedia
Userbar

Z Wikipedii

Userbar - mała grafika w kształcie wydłużonego poziomo prostokąta, przeznaczona do użycia jako sygnaturka na forach dyskusyjnych, zwykle określająca zainteresowania użytkownika.

Grafika może przedstawiać, co dana osoba lubi, w jakie gry gra czy jakich aplikacji używa.

Rozpowszechnienie userbarów i programów do ich generacji spowodowało ujednolicenie parametrów grafiki. Zwykle userbar ma rozmiar 350x19 piksel lub rzadziej 150x19 pikseli, czarną obwódkę o szerokości 1 piksela i składa się z grafiki związanej z zainteresowaniami (np. prezentującej logo programu czy postać z gry, nałożonych na nią ukośnych pasków (patternu), tekstu złożonego czcionką pixelową określającego zainteresowania (np. "Google Fan") i rozświetlenia górnego brzegu userbara półelipsą tworzącą efekt szkła. Można zobaczyć też userbary w innych rozmiarach, używające innych efektów trójwymiarowych lub animowane.

Moimi słowami: Userbar to taki pasek, który można umieścić w swoim podpisie na forum. Przykład:

A tu tutorial: http://www.gimpuj.info/sygnatury/tworzenie-userbara-t6782.0.html

Możesz mieć problem z zrobieniem PATTERNU, ponieważ tam jest opisany przykład chyba dla innej wersji, ale na 10. stronie znajdź mój komentarz i tam pisze, co trzeba zrobić w GIMPie 2.4.4

PS. Sorki za długi post
Zapisane

afk
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 07.03.2008, 00:20:29 »

Dzięki wielkie, ale i tak nic,
w tym linku http://www.gimpuj.info/sygnatury/tworzenie-userbara-t6782.0.html;msg62573#msg62573 autor ma otwarte 3 okna. Chodzi mi o warstwy. Mnie, gdy klikam na warstwy to mam aktywne: Nowa warstwa,duplikuj i usuń warstwę. Nie mogę otworzyć takiego okna z warstwami jak w tym linku, dlaczego? W tym oknie "bez nazwy" skąd wziął 3x3. Prócz tego zniknęło mi gdzieś 3 okno z kanałami. Gdzie się schowało?

To tyle problemów na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam i bardzo, bardzo dziękuję za wszelką pomoc :-*
Zapisane
Luu
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 07.03.2008, 00:38:36 »

Chodzi mi o warstwy.
Ctrl + L i wyskakuje okienko z warstwami

W tym oknie "bez nazwy" skąd wziął 3x3.

Najlepiej samemu zrobić. Robisz nowy dokument 3x3 [albo 5x5 czy tez więcej] i pędzlem po ukosie robisz kropki. Później dajesz Zapisz jako, jako ścieżkę ustawiasz C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\.gimp-2.4\patterns (Tak jest domyślnie) a następnie zapisujesz dodając format  *.pat
np. 3x3.pat

No i później wchodzisz w Wylewanie kubełkiem  Wypełnienie kubełkiem
I na dole zaznaczasz deseń. Następnie wybierasz 3x3 i wylewasz gdzie Ci się podoba Mrugnięcie
Zapisane
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 07.03.2008, 01:12:13 »

 Chichot Mam dzięki Tobie warstwy, wielki dzięki.A gdzie znajdę te skróty np. ctrl+T, CTRL+L itp. A dalej nie kapuje:
W tym oknie "bez nazwy" skąd wziął 3x3.

Najlepiej samemu zrobić. Robisz nowy dokument 3x3 [albo 5x5 czy tez więcej] i pędzlem po ukosie robisz kropki. Później dajesz Zapisz jako, jako ścieżkę ustawiasz C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\.gimp-2.4\patterns (Tak jest domyślnie) a następnie zapisujesz dodając format  *.pat
np. 3x3.pat

No i później wchodzisz w Wylewanie kubełkiem  Wypełnienie kubełkiem
I na dole zaznaczasz deseń. Następnie wybierasz 3x3 i wylewasz gdzie Ci się podoba Mrugnięcie

Jak mam zrobic ten nowy dokument 3x3 i pędzlem po ukosie. Czarna magia. Pędzel wiem gdzie jest i co dalej?

Pozdrawiam :-*

PS. Macie ze mną 100 światów. Jak już Wam bardzo obrzydnę i będziecie mnie mieli dość to proszę dajcie znać, a pójdę sobie i zacznę się uczyć robić na drutach hihihi.
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 07.03.2008, 13:23:02 »

Masz otwarte okno dialogowe "GIMP". Bierzesz u góry Plik->Nowy...

i tam rozmiary dajesz np. 3x3. Później na dole klikasz w "+ Zaawansowane" i Tło wybierasz Przezroczystość. OK.
Bierzesz lupę i obraz powiększasz do 800%.  Bierzesz ołówek (1px) i zaznaczas na ukos.

Zapisujesz jako .pat
Zapisane

afk
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 07.03.2008, 21:11:47 »

Witajcie moje dobre duszki. Już myślałam, że się dziś pochwalę Płacz A tu znowu klops. Przeszłam jak ustawić okno 3x3, udało się. Ale dalej kapa.
....Bierzesz lupę i obraz powiększasz do 800%.  Bierzesz ołówek (1px) i zaznaczas na ukos. Nic mi nie wychodzi, buuuuu Nie mam takich okienek
Masz otwarte okno dialogowe "GIMP". Bierzesz u góry Plik->Nowy...

i tam rozmiary dajesz np. 3x3. Później na dole klikasz w "+ Zaawansowane" i Tło wybierasz Przezroczystość. OK.
Bierzesz lupę i obraz powiększasz do 800%.  Bierzesz ołówek (1px) i zaznaczas na ukos.

Zapisujesz jako .pat

A jak się wkleja takie okienka, byłoby to łatwiej wytłumaczyć gdzie się potykam.

Serdeczności :-*

 
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 03.04.2008, 16:01:08 »

Witaj starsza_pani, mam nadzieję, że jeszcze nie zraziłaś się do Gimpa? Bo ten wątek jakoś opustoszał i nawet nie wiem, czy tu wrócisz. Widzę, że miałaś sporo problemów z podstawami. Ale wszystko da się zrobić. Pomyślałam, że szkoda by było, gdybyś zacięła się w połowie drogi do obróbki zdjęć Mrugnięcie Dlatego piszę.
Przede wszystkim polecam zajrzeć na tę stronę:
http://www.gimp.signs.pl/gimpowanie.shtml
Akurat dla początkujących: opis narzędzi, różne porady. Po zapoznaniu się z tym można pokombinować dalej. Nie musisz od razu przerabiać tutoriali na forum.
Co do skrótów: te wszystkie Ctrl+L itp to po prostu na klawiaturze. Przytrzymujesz Ctrl, naciskasz L i wyskakuje Ci okno z warstwami. Naciskasz A i masz aerograf. Trzymasz Shift, naciskasz + i powiększa Ci obraz. Tych skrótów jest mnóstwo. Nie pamiętam, czy na forum jest ich wykaz, ale można poszukać. Pomagają.
Co do okna warstw i znikających kanałów: kanały, ścieżki i historia obrazu są w tym okienku na osobnych zakładkach. Czasem zakładki znikają Mrugnięcie Żeby je odzyskać, klikasz w to, co Ci zaznaczyłam na czerwono:



Pokazuje się wybór przeróżnych zakładek. Klikasz, na którą chcesz, i pojawia się nad warstwami. Można przeskakiwać między zakładkami naciskając na ich symbole.

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale tych okienek, co w poprzednim poście, nie będziesz miała od razu. Przy starcie Gimpa włączają się dwa: narzędziówka (GIMP) i Warstwy. Utworzyłaś obraz o określonych rozmiarach, no to super. To jest trzecie podstawowe okno. Inne pojawiają się zależnie od czynności - przy zapisywaniu obrazu, dodawaniu nowej warstwy itd. Lepiej nie baw się na razie w robienie deseni, to nie jest aż tak istotne przy opanowaniu Gimpa. Ja tam uczyłam się, mażąc jak dzieciak po różnych warstwach wszystkimi dostępnymi narzędziami, waląc wszelkie efekty i też poznałam podstawy Uśmiech Potem już wiedziałam, co gdzie jest, i mogłam zająć się Gimpem na poważnie.
Pozdrawiam Mrugnięcie

PS. "Wklejanie okienek" jest trochę czasochłonne. Pisać, nie pisać?
« Ostatnia zmiana: 03.04.2008, 23:16:22 wysłane przez asifalittlezonked » Zapisane
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 08.04.2008, 15:04:44 »

Witam WSZYSTKICH
A szczególnie cieplutko asifalittlezonked Cool. Jak to miło, że ktoś zauważył moje zniknięcie. Aż się wzruszyłam Płacz. Dziękuje asifalittlezonked, nawet nie wiesz jaką mi sprawiłaś przyjemność Chichot. Sądziłam, że już wszyscy macie mnie dość i usunęłam się w cień z duchami. Ale skoro tak, to pozwólcie, że wrócę do Was.
To prawda, że się trochę zniechęciłam trudnościami i prawdą jest, że szkoda mi było Was zaopuszczać. Ale też zdałam sobie sprawę, że nie mogę Was gnębić swoją nieudolnością. Dzięki asifalittlezonked  ogłaszam swój wielki powrót i zabieram się za robotę.
asifalittlezonked – pisać, pisać do mnie, dużo i często.
Pozdrawiam wiosennie ale cieplutko :-* :-* :-*

PS.GIMPowanie to jednak wielka sztuka. Jak to robicie, że Wam takie cudności wychodzą. Ja na początek chcę tylko ożywić stare zdjęcia a i tak mam problemy.
Zapisane
asifalittlezonked
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 280
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 09.04.2008, 22:57:19 »

A więc jednak Uśmiech
Hm, myślę, że będę mogła od czasu do czasu trochę Cię wspomóc w nauce. Ale żeby już nie spamować, przenoszę rozmowę na pw Mrugnięcie
Zapisane
starsza_pani
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika

starsza_pani


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 26.08.2008, 14:45:04 »

Witam Was WSZYSTKICH!!!
i tych starych" zYCZLIWYCH I TYCH NOWYCH!!!
Starsza pani jeszcze żyje, hihihi :)Wprawdzie połamałam się na części: najpierw ręka prawa, ale aby mi nie było za dobrze połamałam nogę:lewą!!! Osteoporozy nie mam!!!:)Jestem tylko prędka a właściwie to byłam. Teraz zwolniłam tempo życia:)
Tym samym mam duuużo czasu, aby znów Was niepokoić!!!
Myslę, że tak jak wcześniej zechcecie mi służyć radą!!!
Tak na początek: Jaki skaner wybrać, coby fajnie robił ze slajdów 20 letnich??? oraz ze starych zdjęć??? Macie jakieś upatrzone??? Możecie coś polecić??? Będę wdzięczna za pomoc Uśmiech Jak zawsze liczę na WAS.
Pozdrawiam, prawie jesiennie choć z nutką cieplutkiego lata:)
starsza pani
PS. o skaner pytałam, ale to było wieki temu, myslę, że jest coś nowego wartego uwagi. Co sądzicie???
Jak zwykle przesyłam serducho  :-*
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: To się nawyprawiało!!!
Skocz do: