Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Galeria INSEKT - Webdesign
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Galeria INSEKT - Webdesign  (Przeczytany 51056 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
intruz
Użytkownik

Reputacja: -15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 567
Galeria Użytkownika


disturbet


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #126 : 25.04.2011, 16:55:42 »

To pozdro dla mamy.  Uśmiech 2
Cool jest.
Zapisane





INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #127 : 25.04.2011, 16:58:56 »

To pozdro dla mamy.  Uśmiech 2
Cool jest.

Wiem. Ma skilla.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
kumalg
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 115
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #128 : 25.04.2011, 21:57:39 »

Ikony super Mrugnięcie
Patrz, tobie komentują a mi nie chcą Smutny
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : 28.04.2011, 17:05:06 »

O ile ikony fajne, nie podobają mi się właściwie tylko koperty, telefon i kalendarz, za dużo tam cieni nawalone bez ładu i składu.

Co do ostatnich 2 szablonów, to już gorzej. Nie wiem, jak dla mnie pomyłka. "Michał Nowicki Portfolio" tutaj właściwie wszystko jest dziwne i niezbyt fajne. Od góry, logotyp, font jak i cieniowanie na nim... brzydkie. Buttony trochę za wysoko w stosunku do logotypu no i za duże. 

Tło. Nie podobają mi się te pociągnięcia pędzli. W sumie mogłyby być, ale kolory są trochę nie teges.
Zastanawiam się czemu w ostatnich projektach na tło dałeś czerń albo biel? Lepiej by to wyglądało gdybyś dał jasny odcień obojętnie jakiego koloru.

Galeria. Obramowanie? Ok, ale nie takie. Wydaje mi się, że dołożyć zaokrąglenie i by było lepiej.

Fairmpm. Tutaj już ciut lepiej. Zacznę od tła. Nie całkiem czarne, ale wystarczająco aby nazwać go czarnym. xD Wg. mnie granatowe lepiej by się tu prezentowało. Dalej, co na górze robi ten header? Po co to? Nijak wygląda ten pasek, usunąć go albo zastąpić 2/3px niebieskim. Top wygląda całkiem fajnie. Czcionka w menu jakoś niezbyt do mnie przemawia, nie lepszy by był zwykły sans? Margines z lewej chyba ciut za duży.

Content i pan po lewej. Pierwsza myśl: WFT? Pan mi chce zaproponować profesjonalnie balsamowanie po śmierci? Dlaczego w odcieniach szarości? Później zobaczyłem gwiazdki przy imieniu i nazwisku. Wtedy się przestraszyłem. Tandetnie to wygląda. Smutny

 
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #130 : 28.04.2011, 18:36:53 »

Content i pan po lewej. Pierwsza myśl: WFT? Pan mi chce zaproponować profesjonalnie balsamowanie po śmierci? Dlaczego w odcieniach szarości? Później zobaczyłem gwiazdki przy imieniu i nazwisku. Wtedy się przestraszyłem. Tandetnie to wygląda. Smutny

Błąd, to wygląda dokładnie tak, jak zwykli ludzie lubią. Klient jest zachwycony.
A w topie, na tym pasku, jest zmiana języka, więc miejsce musi być.

Wy wciąż nie nauczyliście się patrzeć na projektowanie okiem zwykłego człowieka, a nie zaawansowanego grafika.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : 28.04.2011, 19:06:03 »

Content i pan po lewej. Pierwsza myśl: WFT? Pan mi chce zaproponować profesjonalnie balsamowanie po śmierci? Dlaczego w odcieniach szarości? Później zobaczyłem gwiazdki przy imieniu i nazwisku. Wtedy się przestraszyłem. Tandetnie to wygląda. Smutny

Błąd, to wygląda dokładnie tak, jak zwykli ludzie lubią. Klient jest zachwycony.
A w topie, na tym pasku, jest zmiana języka, więc miejsce musi być.


Dodaj w takim razie jeszcze kolorowe w pizdu świecące gify a'la emo-martynka, to też ludzie lubią. Uśmiech
Taki duży pasek pod samą zmianę języka? Nie lepiej 2 flagi obok dużego zdjęcia? na tych niebieskich skośnych paskach.

Wy wciąż nie nauczyliście się patrzeć na projektowanie okiem zwykłego człowieka, a nie zaawansowanego grafika.

Bo my tworzymy nie dla plebsu.

Btw. nie wiem jaka jest różnica patrzenia zwykłego człowieka, a projektanta? Carl się odniósł do nawalonych cieni, efektów a'la samborek.


Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #132 : 28.04.2011, 19:15:28 »

Btw. nie wiem jaka jest różnica patrzenia zwykłego człowieka, a projektanta? Carl się odniósł do nawalonych cieni, efektów a'la samborek.

Pozwolę sobie z radością odpowiedzieć na Twoje pytanie cytatem. Uśmiech

Mogłeś się bardziej przyłożyć  Zawstydzony dodać więcej efektów, pomazać pędzelkiem Pędzel itd.
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #133 : 28.04.2011, 19:18:05 »

Mówimy o zwykłych ludziach, a nie pokemonach.
Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #134 : 28.04.2011, 19:22:20 »

Ale tak naprawdę odnosi się to do znakomitej większości "normalnych ludzi", może nie zawsze w takim stopniu ale jednak.
Różnica między Tobą, a nimi jest taka, że Ty widziałeś dużo dobrych projektów i po prostu się z nimi opatrzyłeś, wyrobiłeś sobie pewnego rodzaju wyczucie. To tak jak z nowoczesną architekturą, czy w gruncie rzeczy każdą dziedziną sztuki.
Spójrz na początkujących oceniających prace w naszych galeriach, ludzie którzy teraz dobrze oceniają beznadziejne prace być może za rok będą się z siebie śmiać jeśli przez cały ten czas będą zajmować się projektowaniem i "uczyć się, co jest ładne". Teraz wielu z nich wyskakuje z jakimś syfem, który nazywają "własnym super stylem" bo "tak lubią" i "tak oczojebnie im się podoba".
« Ostatnia zmiana: 28.04.2011, 21:09:14 wysłane przez Sooly » Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #135 : 28.04.2011, 22:44:41 »

Dodaj w takim razie jeszcze kolorowe w pizdu świecące gify a'la emo-martynka, to też ludzie lubią. Uśmiech

A żebyś wiedział, że tak zrobię. Jeśli tylko na to uprze się klient i za to będzie mi płacił - spoko, mnie nic do tego.

Cytuj
Taki duży pasek pod samą zmianę języka? Nie lepiej 2 flagi obok dużego zdjęcia? na tych niebieskich skośnych paskach.

No właśnie nie, tam jest slider zdjęć i w tym miejscu będą buttony (czerwone na niebieskim tle).

***

Sooly ma dużo racji. Postrzeganie znawcy zawsze będzie się różnić od spojrzenia laika (więc jednak "różnica patrzenia zwykłego człowieka, a projektanta" jest ogromna). A Twoi klienci to w sporej większości właśnie graficzni laicy. Ja sam wiele z moich projektów zrobiłbym inaczej, w moim mniemaniu "lepiej", ale zamiast tego czasem wręcz "sztucznie zaniżam swoje umiejętności", by trafić w gust klienta za pierwszym razem i nie pieprzyć się bezsensownie z poprawkami i/lub kolejnymi, innymi wersjami.

Ostatnio dyskutowałem o tym z kumplem lakiernikiem samochodowym, który ciągle śmieje się ze swoich klientów przychodzących do niego po wieśniackie malowanie swoich be-e-mek, trybale i inne bzdety, ale robi to, bierze pieniążki i nie płacze, że "jego dizajn nie trzyma się obecnych trendów".

I nie wiem, do czego nawiązujesz mówiąc i cieniach i carlu, nie jestem w temacie. Jeśli rozwiniesz, to się do tego odniosę.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #136 : 04.05.2011, 15:38:56 »

Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : 04.05.2011, 17:24:13 »

Jak zwykle, tylko, że tym razem mam się do czego przyczepić. Moim zdaniem siatka w tle mogłaby być na mniejszym kryciu, a samo tło bliższe białemu (na razie trochę smutno jest). Tekst "Bardziej rozwinięta treść banera: mógłby być... Trochę większy lub pogrubiony, wg mnie lepiej by to wyglądało. Mam też pewne zastrzeżenia do eksponowanych niżej produktów. Tekst mógłby być tak jak mówiłem przy tym od banera, grubszy, czy coś podobnego i ogólnie trochę pustawo tam jest. Przydałby się jakiś buttonik, żeby było bardziej wiadomo, w co trzeba kliknąć. I to chyba wszystko. Trochę się rozpisałem, mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : 05.05.2011, 02:44:39 »

Jak na sklep, to dla mnie za wąskie to to. Siatkę w tle też bym wymienił, jakoś tak ona przytłacza całość. Brakuje mi fajerwerków, które wręcz zmuszą mnie do kupienia tej paletki Chichot
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #139 : 05.05.2011, 09:43:38 »

Jak na sklep, to dla mnie za wąskie to to. Siatkę w tle też bym wymienił, jakoś tak ona przytłacza całość. Brakuje mi fajerwerków, które wręcz zmuszą mnie do kupienia tej paletki Chichot

Wiesz, jak już wspomniałem w opisie... Ja bym wymienił wszystko. A tak to nawet zdjęcie siatki dostałem od klienta i zostałem zmuszony do wykorzystania jej ;]
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Galeria INSEKT - Webdesign
Skocz do: