Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Licencje, licencje...  (Przeczytany 5450 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 12.09.2008, 20:12:50 »

Może i jestem blondynką, ale czytam dwunasty raz i nadal nie mogę wywnioskować ze stopki czy to dotyczy admina czy tego, który pisze :-D Jak tak bardzo apelujesz o zamknięcie to proszę bardzo, co nie zmienia, że nadal będę jedyną osobą która nie czai stopki.
Zapisane
fixer_33
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: xfix@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 145
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 12.09.2008, 20:52:55 »

Ok ostatni raz się tu udzielam.
Treści zawarte na forum (o ile nie zaznaczono inaczej) objęte są licencją CC-NC-BY-SA.
A więc tutoriale teksty i wszystkiego rodzaju grafiki są objęte licencją CC-NC-BY-SA, czyli, że możesz ich używać, ale nie do celów komercyjnych, omg - czyli do takich, że nie będziesz na nich zarabiać kasy. Tyczy się to wszystkich. Jak dalej pisze, (o ile nie zaznaczono inaczej) no właśnie. Jak widzisz po lewej stronie widać Licencja pod każdym avatarem użytkownika i tam masz licencje i jeśli zaznaczył inaczej niż CC-NC-BY-SA to znaczy, że właśnie taka jest na to licencja.

Odrazu powiem, że jeśli ma licencje np. copyright to znaczy że tyczy się to wszystkiego czego jest autorem m. in grafika, tutoriale, teksty itp.

Lubię blondynki Język i tak to nie zmienia faktu, że uważam cię za spoko osobę, zwykle płeć piękna choć zwykle taka ona nie jest  Język jedyne co robi przed kompem to nawala w simsy, no są też które znają podstawy worda bądź potrafią wysyłać pliki przez podczerwień bądź bluetooth (tylko zawansowane). Imponujesz mi swoimi umiejętnościami, i sory poniosło mnie wtedy, koleżanki mnie w szkole (jak zwykle) wyprowadziły z równowagi i dlatego  Język
Zapisane
karmazynka
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 315
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 13.09.2008, 11:58:31 »

Nie zrozumiałeś mnie :-D Może powiem wprost: na pewnym forum ktoś umieścił pracę, w tym przypadku encyklopedię własnego wykonania (którą to opublikował wyłącznie na tej jednej witrynie). Po pewnym jednak czasie, kłócąc się z administracją, zażądał usunięcia jej w związku z tym, że 'posiada pełnię praw na encyklopedię', a skoro tak to nie pozwala adminowi na umieszczanie jej na forum. Wcześniej pytałam się właśnie o to, kto ma tak naprawdę do niej prawa - autor czy admin; dostałam odpowiedź, że chodzi tu jednak o administrację.

Jeśli chodzi o stopkę na forum to rozumiem, każdy może korzystać z jej zasobów pod warunkiem, że spełni wymagania licencji. Ale kto posiada prawa do tej licencji? Admin czy użytkownik? Z jednej strony prace umieszczane w galerii należą przecież do autora i to on powinien mieć pełnię praw, ale jest to sprzeczne z wyżej wymienioną sytuacją. Więc jak jest?
Zapisane
96th
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: 96th@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 96
Galeria Użytkownika


Tłumacz GAP


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 13.09.2008, 14:32:52 »

Autor ma prawa do swoich prac. Rozumiesz?  Uśmiech 2
Zapisane

Wgram później Duży uśmiech
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignJęzyki InternetuWątek: Licencje, licencje...
Skocz do: