Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Problem z gradientami  (Przeczytany 2448 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Barty
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Barty


Zobacz profil
« : 22.06.2008, 18:58:47 »

Witam

Przejdę od razu do rzeczy. Zacząłem zabawę w tworzenie ikon, lecz niestety trafiłem na problem przemieszczania się gradientów w Inkscape - a raczej ich nie przemieszczania się.

Gdy tworzę dowolny obiekt w Inkscape i nadaję mu wypełnienie gradientem, to wówczas po przesunięciu lub zmianie rozmiaru takiego obiektu, uprzednio ustawiony kierunek gradientu zostaje w miejscu wskazanym, a nie podąża za obiektem, do którego został przypisany. W wyniku czego jeśli obiekt znajduje się poza gradientem, to albo wypełnienie może zniknąć albo całkowicie zmienić sposób przejścia barw.

Pytanie, czy to normalne i czy istnieje sposób, by zmiana położenia obiektu, pociągała za sobą przesunięcie linii przejścia gradientu?

Pozdrawiam
Barty

EDIT:

Udało mi się prowizorycznie rozwiązać problem poprzez tworzenie klonu danego obiektu i jego modyfikacji, a następnie usunięcia połączenia. Niemniej jednak czy to jest prawidłowa metoda radzenia sobie z tego rodzaju problemem - pytanie ciągle pozostaje otwarte.
« Ostatnia zmiana: 22.06.2008, 20:01:18 wysłane przez Barty » Zapisane
RRH
Gość
« Odpowiedz #1 : 22.06.2008, 23:59:20 »

Opisałeś to bardzo słabo. Nie podałeś wersji programu. U mnie gradient przesuwa się wraz ze skalowaniem, nawet, jeżeli znajduje się poza obiektem.
Dołącz jakieś screeny.
Zapisane
no-name
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 224
Galeria Użytkownika

no-name


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.06.2008, 02:07:48 »

Wydaję mi się, że można to zmienić gdzieś w opcjach, bo na pewno jest takie coś jak ustawienia przy skalowaniu - czy ma być zmieniana grubość linii proporcjonalnie do całego obrazu, czy ma być stała. Dlatego podejrzewam że z gradientami może być podobnie. Nie pytajcie mnie gdzie - gdyż zwyczajnie tego nie pamiętam. Uśmiech
Zapisane
Barty
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Barty


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23.06.2008, 06:18:02 »

Catchmarx - odpowiedź treściwa i jak najbardziej trafna. Dzięki wielkie, już dogrzebałem się do tej opcji - tego jednego nie sprawdziłem Zawstydzony

Nie przypuszczałem, że w miejscu skalowania konturów, promieni itp się to znajdzie - choć jak teraz tak patrzę, to i czemu właśnie nie tam Mrugnięcie

Jeszcze raz Wielkie Dzięki - to na bank ułatwi pracę Uśmiech 2

Pozdrawiam
Barty
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - InkscapeWątek: Problem z gradientami
Skocz do: