Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Przedmioty w stylu Pixel art  (Przeczytany 5802 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Chillat
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika


Punboy xP


Zobacz profil
« : 16.06.2008, 16:59:55 »

Cześć!! niedawno zacząłem grać w grę "Tibia" i z kumplem robimy własny serwer, no i chcemy dodać kilka tkz. Itemków, czyli przedmiotów.
Chodzi mi o to, czy ktoś mógłby porobić coś takiego bądź napisał tuta jak takie coś zrobić żeby wyglądało efektywnie.

Wymogi Itemka:

-Rozmiar Maximum 32 X 32 pixele.
-Musi to byś coś w klimacie gry, czyli jakiś miecz, tarcza, zbroja.
-Nie dozwolone używanie jest koloru różowego (z wyjątkiem do różdżek)
-Nie chciałbym aby ta grafika była od kogoś "zgapiona"

Także życzę miłego GIMPowania Uśmiech Jakbyście chcieli dowiedzieć się czegoś dokładniej, piszcie na Gadu: 3010475 .
« Ostatnia zmiana: 17.06.2008, 09:55:29 wysłane przez Calii » Zapisane

To pisałem właśnie ja Uśmiech
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.06.2008, 18:06:00 »

Jeśli sie nie mylę, to w Tibii jest styl grafiki "pixel art" prawda? W takim razie proponuję zajrzeć do galerii użytkownika Ivellios. On zrobil dosc sporo grafik w tym stylu i moze udzielic porad, ale tak naprawde nie ma wiekszego sensu robienie tutoriali pod ten styl... co najwyzej ogolny poradnik, ale takie juz w necie sa i nie ma znaczenia jakiego programu graficznego sie uzywa.
Zapisane
LostHeaven
Gość
« Odpowiedz #2 : 16.06.2008, 20:29:14 »

[ironia] do Tibii to najlepiej zrobić ikonki w paincie Uśmiech [/ironia]

W gimpie troszkę ciężko będzie "pogorszyć " obrazek, ale w sumie to najłatwiej będzie wziąć jakiś duży obrazek przypuśćmy miecza, zeskalować go znacznie i wtedy wyjdzie tibio-podobna ikonka ;p
Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 16.06.2008, 21:22:41 »

[ironia] do Tibii to najlepiej zrobić ikonki w paincie Uśmiech [/ironia]

No chyba masz racje. Itemki do tibi to po prostu rysowanie piksel po pikselu Mrugnięcie
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
Wulfgar
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 304
Galeria Użytkownika

Wulfgar


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17.06.2008, 00:16:29 »

32x32? Hmmm... To mozna zaszalec! Jakby nie patrzyl. Chichot Podobnie jak poprzednicy: Tutaj otwierasz painta i robisz. Nie potrzeba tworzyc wypas grafik bo one i tak w rezultacie zmienia sie w kilka pikseli. Język
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 17.06.2008, 09:55:59 »

Lamy jestescie tyle :p

GIMP  Wilber jest dobrym programem do wykonywania grafik stylem Pikselowym. Nie promujcie czegos takiego jak PAINT... na litosc.


Moze zamiast kpic z Tibii i przeznaczenia grafik, umiescicie kilka praktycznych porad, jesli KTOKOLWIEK z was faktycznie sie na tym zna.

PS zmienilam temat wątku.
Zapisane
Judyta04
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 104
Galeria Użytkownika


i put my heart in a red balloon


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 17.06.2008, 12:20:35 »

Rzeczywiście, Calli, Gimp jest dobrym programem do tworzenia tego typu grafik, ale moim zdaniem Paint lepiej się do tego nadaje, chociażby dlatego, że posiada siatkę kartograficzną i lepiej widoczne są piksele. Jeśli chcesz pracować w Gimpie, doradzałabym Ci jak największe powiększenie i malowanie małym, twardym pędzlem - zmiękczone, to już nie to samo. Jeśli chcesz spróbować Painta - najlepiej też w największym powiększeniu, włącz siatkę kartograficzną (CTRL+G) i rysuj - ołówkiem, wg. mnie jest to dobre rozwiązanie co do Painta.
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 17.06.2008, 12:52:12 »

Hmm.. czy mnie sie wydaje czy ktos ukradl GIMPowi przed chwilka siatkę, którą można dowolnie konfigurowac? Np. pod prace typu pixel art i pracowac w powiekszeniu...

Lubicie cofac sie do kamienia lupanego, aby rozniecic ogien. Zeby miec ognisko, nie trzeba isc do sasiedniej wioski, gdzie panuje dzuma, aby opiec dzika zwierzyne...
Zapisane
Chillat
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika


Punboy xP


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 17.06.2008, 13:15:39 »

No wiecie, Tibijskie itemy są rysowane Pixel artem, ale nie zaszkodzi jeżeli ktoś zrobi trochę mniej bądź w ogóle tej "pixelozy"
Zapisane

To pisałem właśnie ja Uśmiech
Rodez
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 17.06.2008, 14:22:40 »

Moim zdaniem nie ma sensu bawić się w rysowanie bo w przypadku skomplikowanych rysunków typu: tarcza z jakimś szczególnym znakiem. Wystarczy taką tarczę ściągnąć jako render(ewentualnie stworzyć), ze skalować(wedle uznania) i potem powiększyć. Wtedy w przypadku trudnych rysunków oszczędzamy czas i nerwy Uśmiech A efekt i tak wyjdzie w pixel art w obu przypadkach.
Zapisane

Wiola
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 29.06.2008, 00:48:45 »

Moje zdanie jest takie: GIMP DO TEGO SIĘ NIE NADAJE. Wiem, bo sama kiedyś bawiłam się w pixelarcie.. [pixelart to poprawna forma]. Paint, paint i jeszcze raz paint. Jeśli nie interesuje Cię cały pixelart i ma być to jednorazowa praca to skorzystaj z rady Bociana i przerób jakiś obrazek na efekt pixelart.

To nie takie łatwe jak myślisz... Uśmiech Wiem, co mówię.
Zapisane

Każda chwila istnieje po to, aby wszystko odmienić.
RRH
Gość
« Odpowiedz #11 : 29.06.2008, 00:58:39 »

Ale bredzenie. Napisz mi co ma takiego prymitywny paint, a czego nie ma GIMP. Po drugie, idąc tym tokiem myślenia, co mają zrobić ludzie, którzy pracują na innych systemach? Kupować MS Windows, bo tam jest paint?
Nauczcie się ludzie posługiwać konkretnymi narzędziami.
Zapisane
Wiola
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 29.06.2008, 01:10:31 »

Chodziło mi to, że w Paincie jest o wiele łatwiej, jeśli chodzi o początki Uśmiech Chłopak ma 11 lat i nie sądzę, żeby władał tak dobrze GIMPem, że sobie by poradził z poważniejszym pixelartem, dlatego osobiście poleciłam mu właśnie PAINT.

Idąc tym tokiem myślenia, zwróciłam uwagę, że jeśli jest to jednorazowe zapotrzebowanie to może zmienić jakikolwiek obrazek na efekt pixelartu. Mrugnięcie
Zapisane

Każda chwila istnieje po to, aby wszystko odmienić.
davidmdv
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 183
Galeria Użytkownika


Każdy inny, wszyscy równi !!!


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 29.06.2008, 01:43:48 »

Moje zdanie jest takie: GIMP DO TEGO SIĘ NIE NADAJE. Wiem, bo sama kiedyś bawiłam się w pixelarcie.. [pixelart to poprawna forma]. Paint, paint i jeszcze raz paint. Jeśli nie interesuje Cię cały pixelart i ma być to jednorazowa praca to skorzystaj z rady Bociana i przerób jakiś obrazek na efekt pixelart.

Nie zgodzę się zupełnie ! Oto moje pracki robione w GIMPie wcale nie długo i aby zrobić coś takiego w paincie musiałbym się nieźle namęczyć ! GIMP jest jednym z lepszych narzędzi do tego typu prac Chichot





Prace robione pixel po pixelu Uśmiech
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Przedmioty w stylu Pixel art
Skocz do: