Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Skąd bierzecie pomysły na prace ;]
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Skąd bierzecie pomysły na prace ;]  (Przeczytany 13953 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
capeone
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 354
Galeria Użytkownika

capeone


Zobacz profil
« : 16.04.2008, 17:46:07 »

No właśnie, to mnie bardzo zastanawia. Chciałem zrobić dziś fajną tapetę ale nic mi nie przyszło do głowy ;p Później zaczełem śmigać po jakiś galeriach i znalazłem parę fajnych tapet - drzewo wystające z wazonu, 4 ramki z żywiołami... kurde ;p zrobił bym to ale... to już nie będzie moja praca Skwaszony taki problem mnie dręczy ;p
powiedzcie, jak wpadacie na pomysł zrobienia czegoś konkretnego. czy podpatrujecie od innych, czy na spontanie robicie...
zachęcam do polemiki ;]
ps. posty traktujące o sygnaturkach typu weź czyiś render, popaćkaj czimiś brushami, dodaj czyiś c4d, użyj czyjeś czcionki i napisz ''made by me'' będę ignorować.
Zapisane
szujak
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 153
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 16.04.2008, 18:37:01 »

Ja patrzę na prace innych osób, a potem próbuję zrobić coś samemu Uśmiech. Czasami wpadnę na jakiś fajny pomysł, ale rzadko  Chichot.
Może Ci się przydać:
http://www.deviantart.com/
http://www.digart.pl/
Zapisane

----------------------------
http://www.pillart.pl
----------------------------
http://szujak.deviantart.com
http://szujak.digart.pl
capeone
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 354
Galeria Użytkownika

capeone


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.04.2008, 18:46:44 »

no w sumie tak, ale zawsze pozostaje ten niedosyt, uczucie że to tylko marna kopia...
Zapisane
DECK
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: deck@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 109
Galeria Użytkownika


ROLL & CHILL...!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 16.04.2008, 18:57:51 »

Dobrym sposobem jest czysty umysł xD

Za to dziś się czuję, jakbym przedawkował nutellę... o.O
Zapisane

www/ ~portfolio
www/ ~digart
www/ ~lastfm.pl
capeone
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

GIMP: 2.2
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 354
Galeria Użytkownika

capeone


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.04.2008, 19:25:08 »

czysty umysł...
tak więc mając na głowie szkołe i inne pierdoły tego typu nie mam szans na wymyślenie czegoś innowacyjnego ?
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #5 : 16.04.2008, 19:26:56 »

ciekawe pomysły przychodzą po >3 piwach. minusem tej metody jest to że trzeba mieć skończone 18 lat Chichot
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.04.2008, 19:42:39 »

Ja na przykląd czasami widze jakis element/obiekt/render i po prostu wiem, ze chce zrobic wlasna wersje, wlasne wykorzystanie tlo czy interpretacje. Bardzo czesto przy czytaniu mangi robie sobie zrzut ekranu/zapisuje dana strone, poniewaz jest na niej jakis element, ktory potrafi zainspirowac. Tak samo z anime - fragment z ciekawym ujeciem, zatrzymuje, robie grab i dalej ogladam. Takich "to do" mam bardzo duzo na dysku. Czasami sa to prace, ktore chce zwyczajnie zwektoryzowac Uśmiech
Jest mnostwo styli graficznych, po wielu nie potrafie sie jeszcze poruszac i odnalezc, ale mam nadzieje, ze w koncu sie przelame i sie cos uda. Korci mnie zrobic tapete, gdzie kazdy element powiedzmy sklada sie z innego deseniu, ale nie takiego banalnego i prostego, ale powiedzmy z wzorku niczym prawdziwa tapeta.. troche retro.. troche rokoko Uśmiech na to nalozyc przyjemne gradienty kolorow jeszcze i dobrac tematyke.

Czasami zdjecia moga byc inspiracja, czasami pomysl rodzi sie patrzac na stare obrazy wielkich artystow. Zaadoptowanie na przyklad art nouveau dla tapety z manga/anime lub po prostu jakims vexlem lub wektorem - i juz jest cos od "siebie" mimo, ze temat nie jest nowy. Uśmiech 2

Cegielka jaka zrobilam, miala wydaje mi sie na poczatku dosc fajny pomysl.. ale rezultat.. eh.. nie jestem zadowolona Smutny Za to moja najnowsz tapeta - jestem nia osobiscie zachwycona, ze sie udalo Chichot [zapraszam do galerii :>]
Zapisane
Elfica
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4
JID: elfiatko@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.04.2008, 19:39:17 »

Same przyłażą :) Niestety też dranie uciekają i wtedy jest problem. Mnie bardzo inspiruje muzyka.
Poza tym zauważyłam, że pomysł musi dojrzeć, zwykle mam dziesięć wersji tego, co chciałabym zrobić, czasem dwa pomysły się połączą i wtedy efektem może być coś ciekawego...
Zapisane

Pawel1995k
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 689
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 28.04.2008, 14:39:49 »

Ja biorę pomysły z życia. Uśmiech Coś mnie zainteresuje, zaciekawi itp., to wtedy pracę jakąś mogę zrobić. Chichot
Zapisane
CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 28.04.2008, 16:00:11 »

Hmm... Ciekawy temat... Ja niestety tak mam, że:

-Dobre prace wychodzą mi kiedy jestem szczęśliwy czyt. zrobię sobie sok malinowy z wodą delikatnie gazowaną, jest weekend i nie ma nic zadane: Przykład pracy

Lub kiedy:

-Jestem maksymalnie zdołowany, chce się zabić: Przykład pracy

Więc albo rób to co najbardziej kochasz*, albo jak masz depresję to to wykorzystaj Uśmiech

*Ciekawa historia: każdy grafik jakiego znam: śpi jak długo chce, jak mu się nie chce to nie robi, na przykład Ojciec mojej koleżanki... Ale, żeby uświadomić wam, że to nie mój wymysł przeczytajcie sobie to:

Praca designera to jedna z najlepszych i najbardziej… luźnych posad na świecie. Wymyślanie nowych przedmiotów nie odbywa się w dusznej atmosferze sztywnych godzin pracy, odbijania kart zegarowych czy biegu za umykającą fabryczną taśmą. W centrum projektowym Nissan Advanced Technical Center w japońskim mieście Atsugi na środku wielkiej hali designerów ustawiono… sztuczną palmę. Miejsca pracy rysownicy ozdabiają ulubionymi przedmiotami, a każde biurko jest niczym twierdza – otoczone rysunkami, zdjęciami i tym, co dla projektanta najważniejsze. Nie ma rygoru garniturów ani pracy na czas. Każdy ma prawo wyjść na taras lub do biblioteki wypełnionej tysiącami książek i czasopism poświęconych designowi. Po co to wszystko? Po to, żeby uruchomić wyobraźnię. I wymyślać coraz ciekawsze modele samochodów.
Zapisane


Nightquest
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 285
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 28.04.2008, 20:00:59 »

Ja robie "te lepsze" prace niezaleznie od tego czy mam dobry humor czy zly. A co do pomyslow to z tym bywa roznie, czasami pod wplywem pomyslu wyjdzie cos fajnego, ale zwykle wyglada to tak, ze zaczynam cos tworzyc na "spontanie" i wychodzi z tego cos wiecej niz "cos" ehehe Uśmiech
Zapisane


" login, pass, nick, spam znikl, “chodz na zielone”. "
KYCu
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 28.04.2008, 20:57:39 »

Ja to sobie wychodzę z dziewczyną na spacer, jest ciepło, przyjemnie, porobimy kilka zdjęć z czego jakieś 80% robię takich, które przydały by się na jakąś pracę Język . Wystawy sklepów kipią od różnych reklam, promocji i może to dziwne ale własnie w tym szukam pomysłu Chichot . Ostatnio zainteresowała mnie wystawa za szybą w pewnym sklepie z ciuchami...no i już siedzę nad grafiką Język

P.S. Witam wszystkich GIMPowiczów Mrugnięcie
Zapisane

P o z d r a w i a m, P i o t r e k
www.kycu.pl || Be Yourself series || www.shishahouse.pl || www.TeamDoom.pl
Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 04.05.2008, 16:50:04 »

Czasami dostanę jakiegoś olśnienia, zwykle robię pracę, bo muszę. Ostatnio w ogóle mało tworzę, chyba przerzucę się na programowanie (inwencja twórcza nie jest tam aż tak bardzo potrzebna).

@CorteZ

Najelpszy jest freelans w domu! Chichot
Zapisane

Gibson
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 26
Galeria Użytkownika


Nowy wyznawca czarnego pana


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 12.05.2008, 20:53:14 »

Natchnienie do roboty, temat sam przychodzi.
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Skąd bierzecie pomysły na prace ;]
Skocz do: