Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Jakie książki uwielbiacie ?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jakie książki uwielbiacie ?  (Przeczytany 17826 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hDeha
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika


konserwowe żoncom.


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 15.07.2009, 14:58:44 »

Wiedźmin, i opowiadania, i sagę. Jou.
Zapisane

noeemi83
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 23
Galeria Użytkownika


~~<;


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 15.07.2009, 15:19:50 »

Książki! Mój temat ; ) Pochłaniam wszystko, co się da. Ale... Harry Potter bez dwóch zdań. Zabrałam się za to późno, bo dopiero w zeszłym roku, ale teraz stwierdzam, że to nawet lepiej, bo gdybym miała czekać na kolejne części, które jeszcze nie zostały napisane to nie wiem, co bym zrobiła xD Najpierw pożyczała mi kuzynka z gimnazjum, a potem kupiłam całą serię, bo jestem samolubna i chciałam Harry'ego tylko dla siebie ; ) Mogę to czytać cały czas i nie wiem, czy kiedyś mi zbrzydnie, w każdym razie w najbliższej przyszłości na pewno nie xD Fascynacja zmieniła się w obsesję, a mój głód czytelniczy dotyczący bohaterów Rowling urósł do tego stopnia, że czytam nawet fan-ficki, w tym yaoi xD

Poza serią potterowską uwielbiam Sagę o Ludziach Lodu - to również pozostanie dla mnie nieśmiertelne, klimat stworzony przez Sandemo jest niepowtarzalny, i chociaż może niektórzy uznają tę serię za infantylną lekturkę dla kobiet, to jednak jest w niej taka magia, że ja nie mogę się od tego oderwać.

Ogólnie uwielbiam fantastykę, ale taką "magiczną". Fantastyczne stworzenia, wróżki, czarownice, magia itp. Odpadają statki kosmiczne, jakieś monstra i mecha-potwory. Tego nie trawię. I chociaż fantastyka wiedzie prym, to naprawdę nie pogardzę innymi pozycjami. Ja uwielbiam czytać i tyle Uśmiech    
Zapisane
Adarn
√ ι ק

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 968
Galeria Użytkownika


Parówkowym skrytożercą mówimy NIE!


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 15.07.2009, 15:58:11 »

"W sieci kłamstw" i cała seria "Felix Net i Nika". Autorów nie pamiętam ale książki genialne.  Chichot
Zapisane

Wolfram
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika


Power of Folk


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 15.07.2009, 18:55:34 »

Pochłaniam mało, jednak jak już to tylko fantasy. Nie trawię jednak heroic fantasy.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 15.07.2009, 21:26:10 »

Ja już chyba pisałem coś tam lubię, więc napiszę, co aktualnie czytam.
"Bazyliszek" Mastertona - to pierwszy mój kontakt z tym pisarzem. Podobno akcja ma się dziać w Krakowie (w Polsce), ale na razie wciąż USA. Ktoś kojarzy może książkę, czy autora? Podobno horrory pisuje.
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : 15.07.2009, 21:58:21 »

Autora kojarzę - mama ma kilka jego książek ale ja nie czytałem. Powiedziała, że jak je czytała to bała się bardzo, z drugiej strony laleczki Chucky też się kiedyś bała, a teraz się z niej śmieje. Mrugnięcie
Zapisane

caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 15.07.2009, 22:22:05 »

Ostatnio przeczytałem 'Folwark Zwierzęcy' i 'Rok 1984' Orwella, zamierzam w najbliższym czasie jeszcze 'Drogę na molo w Wigan'.

Czytam też czwarty tom z serii 'Temeraire' Naomi Novik (bardzo polecam, ciekawy pomysł na opowieść) i 'Szpon Srebrnego Jastrzębia' Raymonda Feist.
Zapisane

pozdro & poćwicz

Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 15.07.2009, 22:42:25 »

Hmm... a jaaaa... ja czytam mało, ale jeśli czytam to fantastyke Uśmiech

Uwielbiam Pratcheta Chichot

"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
— Terry Pratchett - "Mort"

Polecam Uśmiech
Zapisane

Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 15.07.2009, 23:18:09 »

A ja - jakiś czas temu skończyłem drugą część Tuneli czyli "Tunele: Głębiej", ogólnie Tunele to swietna książka, która w skrócie opowiada o chłopaku kochającym "kopać" (można powiedzieć archeolog), pewnego dnia jego tata po kłótni znika, a on wyrusza na jego poszukiwania z przyjacielem. A gdzie wyrusza to już nazwa książki mówi Uśmiech Teraz czekam na trzecią część.
Felix Net i Nika - tydzień, 2 tygodnie temu skończyłem Orbitalny Spisek, szkoda tylko że zakończył się słowami "ciąg dalszy nastąpi" :p
Aktualnie czytam książkę Błękitna Pustka Jeffery'ego Deaver'a, która opowiada o krainie hakerów, taki kryminal ogolnie mowiąc.
Swojego czasu czytałem też Wędrowycza, czasem do niego wracam Uśmiech
No i oczywiście wszystkie części Harry'ego Pottera (oprócz Komnaty Tajemnic), najbardziej podobała mi się Insygnia Śmierci.
To chyba tyle z ciekawszych książek, może coś jeszcze mi się przypomni.
Zapisane

afk
Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 15.07.2009, 23:20:09 »

Hmmm... tak się zastanawiam, co w Harrym Potterze jest takiego ? Powinienem sięgnąć po tą lekture ?
Zapisane

cziken
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika

cziken


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 15.07.2009, 23:41:58 »

Hmmm... tak się zastanawiam, co w Harrym Potterze jest takiego ? Powinienem sięgnąć po tą lekture ?
Ja nie rozumiem całego zachwytu nad tą serią. Ok, nie było to takie złe ale jest o wiele więcej lepszych książek. Do tego całość jest źle napisana, dlaczego? Bo pierwsze tomy są skierowane do młodszych czytelników, a następne na odwrót. Ostatni tom widać, że napisany od niechcenia, a do tego epilog...

Moja lista:
Książki Stephena Kinga, w szczególności "Skazani na Shawshank" i seria "Mroczna Wieża".
"Anioły i Demony" Dan Bravn
"My, dzieci z dworca Zoo" Christiane F
"Silmarillion" J.R.Tolkien
"Wiedźmin" Andrzej Sapkowski
"Eden" S. Lem
Zapisane

Pigan
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 16.07.2009, 00:08:04 »

Czyli rozumiem że całe te zamieszanie to za sprawą "markietingu" ? ... lipa. A Kuragon co byś polecił w stylu Wiedźmina ? Bo ja miałem okazje wiedźmina czytać niestety nie całego, mieszkam w małej miejscowości miałem od kumpla go porzyczonego, ale potrzebował spowrotem i nie przeczytałem całego Smutny Ale byłem zachwycony Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 16.07.2009, 12:52:59 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

krzysiekj
Użytkownik

Reputacja: -3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 65
Galeria Użytkownika

krzysiekj


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 16.07.2009, 00:42:22 »

Hmm z moich ostatnich 2 miesięcy przeczytałem :
-Dan Brown "Anioły i Demony" (książka zdecydowanie lepsza od filmu, szybko się czyta Mrugnięcie)
-Sagę "Zmierzch" (Zrobiłem na przekór wszystkim i jako pierwszy z chłopaków (z klasy) przeczytałem to "zachwycające" wg. dziewczyn książki[nawet nieźle się czytało, chociaż miejscami oczekiwałbym więcej horrorowych akcji, końcówkę to już wogóle spaprała...] taka przesłodzona sensacja Co?).
-Phillip Vanderberg :
*Spisek Sykstyński
* Piąta Ewangelia
*Zapomniany pergamin

Wspaniale się czyta, polecam wielbicielom Dana Browna. Uwielbiam tego typu książki Język Zapomniany pergamin najlepszy z tej trójki (dzisiaj skończyłem czytać). Niedługo planuję zamówić ostatnią z powieści Vanderberga której nie przeczytałem, a mianowicie "Ósmy grzech główny". A potem za książkę Cassandry "Miasto kości", coś o wampirach, ale z opisu wynika, że mroczniejsze ;p
 
Zapisane

Wolfram
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 22
Galeria Użytkownika


Power of Folk


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 16.07.2009, 01:03:15 »

Ziomioslaw: znam autora, czytałem jego kilka opowiadanek. Niestety nie miałem okazji poznać Bazyliszka. Jeśli jednak całość ma trzymać taki sam poziom jak przeczytane przeze mnie opowiastki to książka jest warta uwagi. Co do poziomu strachu - mały. Właściwie jeśli na poważnie przed snem nie odtworzy się akcji jako projekcji to nie ma co liczyć na jakikolwiek dreszcz.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Jakie książki uwielbiacie ?
Skocz do: