Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Pierwsza praca w GIMP'ie...
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pierwsza praca w GIMP'ie...  (Przeczytany 2196 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gorylek
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

gorylek


Zobacz profil
« : 02.04.2008, 17:19:53 »

Witam,
od niedawna jestem dumnym użytkownikiem tego forum... dlaczego ? A no dlatego że przypadł mi do gustu GIMP i postanowiłem troche przy nim przysiąść. Pomyślałem również że spróbuje zrobić jakiś mały lay na strone, kto wie, może własne portfolio.
Osobiście siedze w kodzie, grafiką się nie zajmuje ale pomyślałem że czas to zmienić i zrobiłem małą prace. Jest to dopiero top na strone, reszte zrobie później ale chciał bym usłyszeć Waszą opinie jako o wiele bardziej doświadczonych użytkowników Gimpa czy idę w dobrym kierunku i czy jakoś to wygląda.

http://www.gimpuj.info/replacement.png

Myśle dodać jakiś szykowny cień (zwykły albo perspektywiczny) pod te zielone kulki no a na spód jeszcze nie mam zbytniego pomysłu, z prawej strony pewnie dodam panel do zalogowania i rejestracji a po zalogowaniu umieszcze tam szykowne podmenu. No ale to plany na przyszłość, na razie powiedzcie co o tym sądzicie bo sam nie wiem jaki to poziom prezentuje :-)
Zapisane
Pokrywek
Użytkownik

Reputacja: 9 Offline Offline

GIMP: 2.4
JID: wieczko@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 256
Galeria Użytkownika


^^Misio : *


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 02.04.2008, 17:52:13 »

no jak na pierwszy raz to jest bardzo przyzwoicie Uśmiech
Podobają mi się te ptaki - fajnie ujęta perspektywa Uśmiech Przyczepił bym się jedynie to typografii - średnio z nią. Mała rada staraj się używać prostych czcionek, gdyż jakieś koślawe nie wyglądają zbyt estetycznie. Te kulki też bym czymś zastąpił, no ale może to kwestia gustu Uśmiech
ćwicz dalej, bo start masz świetny Uśmiech
o i bym zapomniał Uśmiech zapisuj w PNG, w JPG obraz staje się taki "rozmyty" Mrugnięcie
Zapisane

nie działa mi o z kreską
√ιק
gorylek
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

gorylek


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.04.2008, 23:23:54 »

Witam,
zastosowałem się i wprowadziłem pewne zmiany. Czcionke na górze zmieniłem aczkolwiek nie pasuje mi taka, zastanawiam się czy nie wrócić do poprzedniej wersji. Jeszcze pokombinuje.
Dodałem cień dla tych kulek, dałem je bo menu mi się jakieś takie puste wydawało a tak jest ciekawiej :-) Poza tym rysowałem je odręcznie więc chcąc nie chcąc są wielce oryginalne ^_^.
Dorysowałem też mały panel. To co na nim jest to raczej przykład, dam tam menu tak żeby poszczególne kategorie na głównym menu rozbić na podkategorie, do tego jak widać, logowanie i rejestracje (domyślnie logowanie rozwinięte a rejestracja zwinięta). Koncepcja jest taka że panel napisze w JS tak żeby mi się ładnie zwijał i rozwijał no i żeby tylko jedna sekcja na raz była rozwinięta przez co menu będzie krótkie :] No i zrobione jest w ten sposób dla użytkowników którzy mają wyłączone JS. Krzywda im się nie stanie, po prostu menu się rozwinie całe.
Panel logowania i rejestracji po zalogowaniu zostanie zamieniony na jeden panel profilu (domyślnie rozwinięty) który będzie przygotowany w podobnym stylu, dodam tylko ramke w której będzie wyświetlany avatar i pod spodem podstawowe dane.
Jeszcze nie wiem jak zrobie z forum, niby mógłbym użyć phpbb2 by Przemo lub zwykłe i dostosować styl ale z drugiej strony korci mnie żeby napisać własne. Roboty dużo nie ma, najwięcej przy debugowaniu i zabezpieczaniu całości żeby jakiś knypek się nie dobrał ale jak napisze to ładnie obiektowo i niczego nie pomine to pseudo-hakerzy będą mogli mi... :-) wiadomo.

Całą prace zapisałem jako PNG jak sugerowałeś, oto efekty:
http://www.gimpuj.info/replacement.png

Pozdrawiam
Gorylek

PS: Chciałem użyć lorem ipsum żeby dodać troche tekstu ale nic z tego, w gimpie fatalnie dodaje się bloki tekstu więc wsadziłem graficzke przedstawiającą tekst odręczny od tak żeby białe tło zapełnić.
Zapisane
ozziuss
Gość
« Odpowiedz #3 : 02.04.2008, 23:50:20 »

i co ci to dało że wstawiłeś odręcznie? lipsum się wsadza po to żeby dopasować typografię do reszty strony a nie po to żeby zapełnić stronę.
Zapisane
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.04.2008, 09:21:34 »

Generalnie to masz ciekawy pomysl, ale cos zjadlo wyczucie w dobraniu kolorow moim zdaniem. Polecam przeczytac chocby krotki tekst o dobieraniu kolorow na strony Uśmiech
http://gimp.edu.pl/2008/02/19/w-sieci-kolorow/

Tu masz tylko lekki przedsmak wiekszych i powaznych artykulow w tej kwestii. Osobiscie podoba mi sie jak w tym menu po prawej zmieszales zielony z niebieckim, ale te przyciski powyzej zielone to juz mnie odstraszaja w takiej wersji. Niebieski pasek dla top menu, a potem zielone kulki.. oki.. ale mogles zrobic im jakies delikatne przejscie.. cos co zlagodzi kontrast akutalny. Biale i szare elementy w tyle.. nie pasuja do calej koncepcji niebiesko-zielonej. Tamte rendery c4d prosza sie o gradient z kolorow jakie chcialabys miec na stronce.

Przepraszam, ze tak konkretnie depcze aktualna wizje, ale mnie kolorystyka odstraszyla, a pomysl masz ciekawy... wiec moze warto go poddac obrobce chocby dla eksperymentu.
Zapisane
gorylek
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

gorylek


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.04.2008, 12:38:07 »

Cytuj
i co ci to dało że wstawiłeś odręcznie? lipsum się wsadza po to żeby dopasować typografię do reszty strony a nie po to żeby zapełnić stronę.

Racja, po prostu jakoś nie chciałem dać kompletnie białego środka a że w GIMPie nie można wstawić normalnie bloku tekstu tak wrzuciłem to. Chyba rzeczywiście niepotrzebnie...

Cytuj
Generalnie to masz ciekawy pomysl, ale cos zjadlo wyczucie w dobraniu kolorow moim zdaniem. Polecam przeczytac chocby krotki tekst o dobieraniu kolorow na strony Uśmiech
http://gimp.edu.pl/2008/02/19/w-sieci-kolorow/

Dzięki, dopiero zaczynam i chcę to zrobić dobrze. Zainteresuje się jak i poszukam więcej na ten temat.

Cytuj
ale te przyciski powyzej zielone to juz mnie odstraszaja w takiej wersji.

Spróbuje protestować, wygradientowa te kulki lub pasek pod nimi, jeszcze sie zobaczy.

Cytuj
Biale i szare elementy w tyle.. nie pasuja do calej koncepcji niebiesko-zielonej. Tamte rendery c4d prosza sie o gradient z kolorow jakie chcialabys miec na stronce.

Pokombinuje, zobaczymy jak wyjdzie. Tylko zastanawiam sie jak ten render c4d wygradientowac teraz, normalnym gradientem tego nie zorbie, także przez zaznaczenie warstwy (kanał Alpha na zaznaczenie czy jakoś tak). Chyba ze poprzez maskę. Cóż, brak mi doświadczenia, będę w domu to sie pobawię.


Cytuj
Przepraszam, ze tak konkretnie depcze aktualna wizje, ale mnie kolorystyka odstraszyla, a pomysl masz ciekawy... wiec moze warto go poddac obrobce chocby dla eksperymentu.

Nie ma za co przepraszać. Cenie sobie każdą rade, dopiero parę dni zajmuje się programem jak i grafiką ogólnie. Moje zainteresowania dotychczas to było PHP, mySQL, XHTML z CSS, JavaScript, standardy sieciowe i szeroko pojęty temat pt: Jak IE potrafi spaprać życie koderowi :-) (wpisujac layouty w kod spedzam srednio godzine czasu na przeklinanie pod adresem tej przeglądarki która od wirusa rożni sie tylko tym ze wirusa jeszcze można jakoś z windy usunąć...).
Każda rada i informacja jest dla mnie cenna, zresztą po to jest ten temat :-)Pokombinuje, zastosuje się do rad i zaprezentuje efekty jak tylko znajdę czas żeby posiedzieć.

Pozdrawiam i dziękuje.
Gorylek
« Ostatnia zmiana: 03.04.2008, 18:10:17 wysłane przez INSEKT » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Pierwsza praca w GIMP'ie...
Skocz do: