Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dział prośby  (Przeczytany 4429 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Piotreek
Gość
« : 10.07.2008, 19:55:22 »

Witam. Proszę o nie zjechanie mnie z błotem za sam pomysł oraz nieudzielanie się osób ze stażem mniejszym niż 10 dni a także ilością postów mniejszą niż 10.

Chodzi o dział prośby. Zauważyłem (pewnie jak i inni), że Ci, co pomagają (i owszem sami trenują) wykonują "takim" sygnaturki na inne fora (gdzie potem chwalą się bezszczelnie, że oni sami to zrobili - tak, widziałem takie coś).

Moja propozycja jest taka, aby ten dział udostępnić osobom z conajmniej 20 napisanymi postami. I nie, że napisze taki w tutorialach ani hydeparku.
Zapisane
Zdybek
Emeryt

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 729
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 10.07.2008, 19:57:52 »

Ja sam czegoś takiego doznałem. Najpierw zrobiłem takiemu jednemu avatar, a ten później mówił że ja mu nic nie zrobiłem.
Zapisane

Cytuj
<+Bizzar> będę na v lansił laski
<+Bizzar> *eeej laska mam v na IRCu 8)*
max667
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Oc maniak...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.07.2008, 20:12:57 »

Każdy autor podpisuje swoje dzieło,więc w czym problem...
Wystarczy drobnym drukiem,w mało widocznum miejscu pracy dopisek:
"by Piotreek","   created by "Zdybek" czy coś w tym stylu i po kłopocie.
Gdy klijent nie zgadza się na podpis,to "asta la vista...", no chyba że wykupi prawa autorskie do pracy Mrugnięcie
Zapisane

Piotreek
Gość
« Odpowiedz #3 : 10.07.2008, 20:18:32 »

max_667. Często proszą o prace bez żadnych napisów. Zwykłą czcionką to sami dodać umią...

Na avatarze nie zabardzo da się podpisać. No chyba, że czcionką o rozmiarze 4 ;].

Zapisane
max667
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Oc maniak...


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10.07.2008, 21:43:22 »

max_667. Często proszą o prace bez żadnych napisów. Zwykłą czcionką to sami dodać umią...

Na avatarze nie zabardzo da się podpisać. No chyba, że czcionką o rozmiarze 4 ;].


Faktycznie dośc ciężka sprawa ma się z avatarem,nie mniej jednak wykonalna...
Zrobiłem coś na szybko:

Widać coś na pierwszy rzut oka?Powiększ obraz o 200% i spójrz lekko od góry...dla chcącego da się to na pewno zrobić też z innymi kolorami Mrugnięcie
Zapisane

Piotreek
Gość
« Odpowiedz #5 : 10.07.2008, 21:50:52 »

Problem w tym, że nic nie widzę :F.


Zapisane
max667
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Oc maniak...


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 10.07.2008, 21:54:18 »

 Chichot Lewy dolny róg Chichot
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 10.07.2008, 21:55:17 »

Witam. Proszę o nie zjechanie mnie z błotem za sam pomysł oraz nieudzielanie się osób ze stażem mniejszym niż 10 dni a także ilością postów mniejszą niż 10.

Chodzi o dział prośby. Zauważyłem (pewnie jak i inni), że Ci, co pomagają (i owszem sami trenują) wykonują "takim" sygnaturki na inne fora (gdzie potem chwalą się bezszczelnie, że oni sami to zrobili - tak, widziałem takie coś).

No cóż, niektórzy tak mają, ale słoma i tak z butów wyjdzie. Może kiedyś dorosną.

Moja propozycja jest taka, aby ten dział udostępnić osobom z conajmniej 20 napisanymi postami. I nie, że napisze taki w tutorialach ani hydeparku.

To zbyt restrykcyjne rozwiązanie.
Zapisane
Piotreek
Gość
« Odpowiedz #8 : 10.07.2008, 22:00:12 »

Chichot Lewy dolny róg Chichot
Dalej nic nie widzę.


Ziomosław może. Ale wg. mnie coś trzeba zrobić z tym działem ;F. To może chociaż 10 - 15...
Zapisane
max667
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 179
Galeria Użytkownika


Oc maniak...


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 10.07.2008, 22:17:58 »

Cytuj
Dalej nic nie widzę.
Własciwie o to chodzi ,by własny znak widział autor...ale warto by udowodnić że praca jest mojej produkcji.
Skoro nie widzisz po powiększeniu o 200%,otwórz avka w gimpie,dodaj nad nim nową warstwe o białym tle i ustaw krycie(tej białej warstwy na )~20.Popatrz w lewy dolny róg najlepiej w pow.200-400%.
Może monitor masz marny,ja jak się przyjrzę ,widzę bez powiększania (no,ale ja  go zrobiłem,więc nic dziwnego )Uśmiech
Zapisane

noss
Użytkownik

Reputacja: 41 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 384
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 10.07.2008, 22:32:01 »

Takie ograniczenie nie jest dobrym pomysłem, bo zaraz zaczniemy ograniczać pomocną dłoń czy tutoriale.
Przymuszanie nowych użytkowników do spamowania, tylko po to aby sobie nabić kilka postów i móc korzystać z wszystkich dobrodziejstw forum jest złem, które należy unikać.

max_667: chyba, że użytkownik zapisze taki awatar do JPG ze średnimi ustawieniami i taki ukryty podpis zostanie rozmyty.
« Ostatnia zmiana: 10.07.2008, 23:15:10 wysłane przez noss » Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 11.07.2008, 01:35:35 »

Nie można wprowadzić ograniczenia związanego z minimalną ilością postów, ponieważ wielu użytkowników spośród tych decydentów trafia do nas właśnie po to, aby poprosić o jakąś pracę, a nie po to, by stać się stałym bywalcem naszego forum.

Ja osobiście polecam podpisywanie swoich grafik, na ile tylko jest to możliwe. W taką sygnaturę zawsze da się jakoś ładnie napis wkomponować np. gdzieś w tle.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Piotreek
Gość
« Odpowiedz #12 : 11.07.2008, 07:44:33 »

Hmm. INSEKT dobre, szczerze to nie pomyślałem o tym.

max. Już widzę.

Temat zamykam.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Dział prośby
Skocz do: