Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPPoradnikiWątek: Co nowego w GIMP-ie v 2.4 cz.9 Zarządzanie Kolorami w GIMP-ie oraz Separate+
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Co nowego w GIMP-ie v 2.4 cz.9 Zarządzanie Kolorami w GIMP-ie oraz Separate+  (Przeczytany 22171 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zbyma72age
√ ι ק

Reputacja: 85 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 550
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 30.03.2008, 21:24:25 »

Co nowego w GIMP-ie v 2.4

cz.IX

Zmian ciąg dalszy...
Zarządzanie kolorami w GIMP-ie oraz "Separate+".
Motto:
Nie lubię książek i poradników, które mówią "co" ale nie "dlaczego".
Pytanie zadane na forum:
W GIMPie jest możliwość zastosowania profili ICC. I teraz Pytanie:
Czy mam zrobić : "Convert ..." Czy "Assign..." ....
Nie odsyłacie mnie czasem do tekstów, bo przeczytałem większość w necie. (moje podkreślenie)
Wytłumaczcie jak chłopu co dana funkcja robi i jak obrabiać zdjęcia w GIMPie z wykorzystaniem profili ICC

Poniższe wiadomości, zawierają dość szczegółowe wyjaśnienia.

Większość programów posiadających mechanizmy zarządzania barwą pozwala przypisać profil do obrazów. 
Systemy zarządzania barwą wykonują tylko dwa zadania:
 - Przypisują określone znaczenie barwne do wartości RGB lub CMYK.
 - Zmieniają wartości RGB lub CMYK w ten sposób, że barwa, przechodząc z jednego urządzenia do drugiego, pozostaje niezmieniona.
Większość aplikacji potrafiących korzystać z systemu zarządzania barwą pozwala również osadzić profile wewnątrz obrazów - w momencie ich zapisywania.
Takie rozwiązanie pozwala przenosić pliki między programami z zachowaniem znaczenia przypisanego wartościom RGB czy CMYK w nich zawartych.
Należy zwrócić uwagę, że przypisanie profilu do pliku lub osadzenie go nie zmienia wartości RGB lub CMYK w nim zawartych, nadaje im tylko określoną interpretację.
Nie zaszkodzi podkreślić, że większość oponentów GIMP-a miała pretensje o brak obsługi Zarządzania kolorami oraz brak możliwości obsługi CMYK.
Teraz również GIMP v2.4 pozwala przypisać i osadzić profil do obrazu oraz obsługiwać CMYK.
Poradnik omawia zarówno Zarządzanie kolorami w GIMP-ie, ale również zastosowanie plug-inu Separate+.
Z uwagi na objętość materiału jest on w PDF.

http://zbyma.gimpuj.info/Zbyma_Co%20nowego%20w%20GIMP-ie_cz9.pdf

Poradnik nie może być publikowany w całości lub fragmentach na innych stronach www lub prasie, bez wcześniejszego kontaktu z autorem poradnika oraz bez zgody na publikację
« Ostatnia zmiana: 03.02.2016, 10:24:11 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPPoradnikiWątek: Co nowego w GIMP-ie v 2.4 cz.9 Zarządzanie Kolorami w GIMP-ie oraz Separate+
Skocz do: