Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Ankieta
Pytanie: Z jakiego systemu korzystasz?
Windows - 444 (68.5%)
Linux - 190 (29.3%)
Mac OS - 9 (1.4%)
Unix - 1 (0.2%)
Inny - 4 (0.6%)
Głosów w sumie: 550

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 79
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Z jakiego systemu korzystasz?  (Przeczytany 451840 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
grizz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: grizz@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #126 : 23.03.2007, 23:14:42 »

Odpuście sobie flame'a

ale chętnie uzyskam odpowiedź na pytanie - co ta Vista ma takiego fajnego w porównaniu z XP, że ma aż takie wymagania???

Tylko nie piszcie o interfejsie graficznym, bo lepsze bajery można mieć na 700mhz + GF + compiz
Zapisane

#==||==========================[ http://grizz.pl/ ]========================-
Studencka wyprawa do Chin http://chiny2009.pl/
===[ http://galeria.firlej.org/ ]=====================-
Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : 23.03.2007, 23:17:16 »

wypowiedź @Phoenix'a to raczej prowokacja. tym bardziej, że nie przedstawił żadnych konkretnych argumentów.
Zapisane

jokerwader
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 130
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : 24.03.2007, 00:03:03 »

Wiem, że moje poglądy mogą brzmieć dość dziwnie, ale ja Windowsa uważam raczej za program szpiegowski... W windowsie najgłębiej gdzie doszedłem był rejestr(czyli nie za głęboko) nad linuxem zaś masz pełną kontrolę jeżeli cos ci sie nie podoba to to wywalasz i na odwrót. Nie wiem jak jest z Vistą bo szczerze nie interesuje się tym jak i produktami Microsoftu, ale jest to system strasznie podatny na wirusy i włamania jego zabezpieczenia są tylko na poziomie podstawowym. Kiedyś znajomy zrobił test ile pakietów przepuszcza windows, a ile linux, przy zabezpieczeniu windowsa firewallem i antywirem, a pingwinka tylko najprostszym KMYfirewallem co się okazało windows większość pakietów przepuszcza zaś linux odrzuca wszystkie, które przychodzą bez zapytania.

Dużo by jeszcze pisać ja powiem tak... Używałem Windowsa przez ponad 7 lat po czym sprobowałem linuxa i teraz wiem, że jak bedę miał pracować z tym pierwszym to tylko z przymusu.

P.S.

Ja korzystam z linuxa juz ponad pol roku i nie spieszy mi sie z jego przeinstalowaniem tzn. zero błędów i kłopotów(sąsiad ma juz prawie 3 lata). Windowś na moim kompie przetrwał najdłużej do pół roku.


Ziomioslaw: Tak tylko może dopisze, że Linux to nazwa własna, jak Windows - piszemy z dużej litery.
« Ostatnia zmiana: 24.03.2007, 00:20:25 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane

Yantar
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : 24.03.2007, 00:27:01 »

Dobrze, ze jest i Linux i Winda.
A o Viste nie ma sie co martwic, stawiam ze, ze za jakis czas pojawia sie na necie, wybebeszone wersje bez zbednych wodotryskow tak jak o bylo z XP (najmniejsza instalke jaka widzialem na XP miala chyba 110Mb dla kompletnych minimalistow;))) i wymagania sprzetowe przestana byc az takim problemem;))
Zapisane
jokerwader
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 130
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : 24.03.2007, 00:40:32 »

Off-topic

Zimosław czepiasz się każdego szczegółu, jak tak strasznie korcą cię duze literki to stwórz sobie o tym bloga.

P.S.
Apropos czepiania popraw regulamin w dziale "Bitwy użytkowników", bo wygląda dość niechlujnie i jest niepoprawnie napisany.

Ziomioslaw: Jeśli masz jakieś uzasadnione uwagi względem regulaminu bitw umieść je pod nim. Co do powyższego mojego komentarza, zauważyłem, po prostu, że Windowsa to z dużej, a Linuksa już nie - a przecież językowo oba są równe.

jokerwader: Zimosław co do twoich uwag... Wydaje mi się, że są one dość antypatyczne dlatego też moja reakcja jest taka.

Cytuj
e Windowsa to z dużej, a Linuksa już nie - a przecież językowo oba są równe
W każdym razie podpisze się pod tym.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 24.03.2007, 09:34:32 wysłane przez jokerwader » Zapisane

Freddy Kruger
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Wiadomości: 414
Galeria Użytkownika


Gimpowid


Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : 24.03.2007, 08:25:59 »

VISTA to porażka! W skrócie oznacza Virusy Intruzi Spyware Trojany Adware Język

Tak czy inaczej nie planuje się na niego przesiadać z paru powodów:
Jak wiele osób zauważyło to prawdziwy obalisprzęt, bo ten system powstał chyba włącznie w celu sprawdzenia jak dobry jest twój komp.
Ten system jest tak genialny, że Half Life 2 jest na niego za stary! To przepraszam bardzo, musiałbym pozbyć się prawie wszystkich gier.
Został stworzony od podstaw i to był błąd MS, bo mogli stożyć ulepszony XP.

Dla tego nie przesiądę się na niego choć bym miał ugrzęznąć z XP do następnego zlodowacenia. Mam oryginał i nie chce mi się kupować następnego tyle, że Vistę.

Choć Linux ma dobre zabezpieczenia(choć by takie że nie odpala exe)mnie odpycha tym, że Cedega(tak to się pisze?)odpala tylko niektóre gry a nie wszystkie, za to Winda ma ogromną grywalność a liche zabezpieczenia. Jak to połączyć wyjdzie prawdziwy potwór w śród systemów.
Zapisane

jokerwader
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Wiadomości: 130
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : 24.03.2007, 11:06:24 »

Coś zacytuję:
(Oryginał opublikowany 06.10.2003) Tłumaczenie : Tomasz Kaźmierczak

Cytuj
Pewnie, są wirusy na Linuksa. Ale porównajmy liczby. Według opracowania "Analysis of the Impact of Open Source Software" autorstwa dr Nic'a Peeling'a i dr Julian Satchell [w oryginale podany był niestety niedziałający link do tego opracowania – przyp. tłum.]:

"Jest około 60000 znanych wirusów dla Windowsa, około 40 dla Macintosha, około 5 dla komercyjnych wersji UNIX'a i może 40 dla Linuksa. Większość z wirusów na Windowsa nie jest zbyt ważnych, ale wiele setek z nich spowodowało wiele zniszczeń. Dwa lub trzy wirusy na Macintosha były na tyle rozpowszechnione, że można je uznać za ważne. Żaden z UNIX'owych ani Linuksowych wirusów się nie rozpowszechnił – większość było ograniczonych do laboratorium [w którym je testowano - przyp. tłum.]."

Jak na razie jest niewiele wirusów na Mac OS X i na Linuksa. To prawda, że te dwa systemy nie są dominujące na rynku, chociaż w niektórych gałęziach przemysłu mają pokaźną liczbę użytkowników. Ale nawet gdy Linux stanie się dominującą platformą biurkową, a Mac OS X będzie kontynuowało swój wzrost w biznesie i w domach, te systemy oparte na UNIX'ie nigdy nie doświadczą wszystkich tych problemów, które teraz widzimy w związku z wirusami pocztowymi i robakami w świecie Microsoftu. Dlaczego?

Wiem, że na linuxie były krytyczne dzióry, które szybko zostały załatane, a jak przeczytałem w IE jedna jest wciąż nie naprawiona i już penie nie będzie.

Linux jest bezpieczniejszy ponieważ ludzie w łatwy sposób mogą z niego atakować uzytkowników Wina dlatego też pewnie zawsze będzie bezpieczniejszy. Mrugnięcie

I tu macie link do oryginału oraz w wersji polskiej:

http://www.theregister.co.uk/2003/10/06/linux_vs_windows_viruses/

http://www.linux.pl/?id=article&kategoria=12&show=329
Zapisane

Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #133 : 24.03.2007, 13:40:56 »

wypowiedź @Phoenix'a to raczej prowokacja. tym bardziej, że nie przedstawił żadnych konkretnych argumentów.

Shah przesadzasz! Przestań tak uporczywie bronić tego Linuxa! Niezdecydowany

edit: Miałem Linuxa i o wiele bardziej podobał mi się Windows. Uśmiech
 
« Ostatnia zmiana: 24.03.2007, 14:35:45 wysłane przez Phoenix » Zapisane



grizz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
JID: grizz@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #134 : 24.03.2007, 13:50:27 »

Shah przesadzasz! Przestań tak uporczywie bronić tego Linuxa! Niezdecydowany

edit: Miałem linuxa i o wiele bardziej podobał mi się Windows. Uśmiech

zdefiniuj "podobał"
Zapisane

#==||==========================[ http://grizz.pl/ ]========================-
Studencka wyprawa do Chin http://chiny2009.pl/
===[ http://galeria.firlej.org/ ]=====================-
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : 24.03.2007, 13:57:42 »

Shahowi, jak i każdemu innemu userowi (Tobie też) wolno bronić swoich poglądów, a nikt inny nie ma prawa mu (Tobie też - zauważ, nikt Ci nie mówi, że zaraz wylecisz) zabronić tego.

Wiesz... czysty Linux to jednak dla hardcorowców, nic dziwnego, że się zniechęciłeś. Na początek polecałbym Ci jednak skorzystać z jakieś dystrybucji - np.: Ubuntu, albo Mandrivy. Interface graficzny zwłaszcza dla laików jest dużo strawniejszy niż tekstowy. Dopiero wtedy porównuj.
Zapisane
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : 24.03.2007, 14:36:45 »

zdefiniuj "podobał"

Znaczy podoba bo ja go teraz mam. Uśmiech
Zapisane



Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : 24.03.2007, 14:40:07 »

Dlatego prosimy cię o jakieś konkrety, co w nim jest lepsze, a co gorszę, to wkońcu forum dyskusyjne Język
Zapisane
no-name
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 224
Galeria Użytkownika

no-name


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : 24.03.2007, 15:36:26 »

Dlatego prosimy cię o jakieś konkrety, co w nim jest lepsze, a co gorszę, to wkońcu forum dyskusyjne Język
Oj naprawdę, po prostu mu się podoba, już się nie czepiajcie. To tak jakby zapytać kogoś a dlaczego nosi buty różwoe a nie niebieski, Skoro woli inny system to juz jego problem:)
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : 24.03.2007, 15:43:09 »

Niektórych po długim przebywaniu w ciemności Światło razi... i mówią oni: "Światło jest złe" i wracają do życia w ciemności. A przecież wystarczy tylko chwile pobyć na zewnątrz lochu...
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 79
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Z jakiego systemu korzystasz?
Skocz do: