Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Zapis z backupem ver 1.1 poprawiona
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zapis z backupem ver 1.1 poprawiona  (Przeczytany 5510 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 02.11.2008, 03:04:09 »

Chwilowo niedostępne, będą za jakieś 15 min. (robię nową, poprawioną wersję).

Napisem prosty ale bardzo potrzebny mi skrypt. Od razu zaznaczę że nie pisałem go sam ale na podstawie skryptu znalezionego w sieci. Mam nadzieję że poprawnie zapisałem prawa autorskie Mrugnięcie, jak widzicie tamten skrypt też był robiony na czyjeś pracy a więc dopisałem "Based on work by Saul Goode and Jakub Steiner". W prawach autorskich dopisałem też siebie. 
Jeśli ktoś ma jakieś pojecie o tych licencjach to niech mi napisze czy jest Ok.
BTW: Jak ktoś nie rozumie tamtego skryptu to on zapisuje po prostu plik XCF i PNG (dodaje się do menu plik i tam mamy save with png czy jakoś tak).

Ale przejdźmy do meritum skoro mamy formalności za sobą. A więc skrypt robi coś takiego:

Zapisuje nasz plik XCF oraz wykonuje jego kopię. Jeśli nie zapisaliśmy go wcześniej to skrypt wyrzuci nam błąd. Jeśli plik zostanie zapisany w innym formacie niż XCF (png, jpg, gif itd) to powstaną po prostu dwa pliki xcf. (nazwa_pliku.xcf oraz nazwa_pliku-safety_copy.xcf).

Dodatkowe uwagi:
Nie znika gwiazdka obok nazwy pliku, choć plik jest zapisany.   

Dlaczego warto mieć skrypt ?
Zabezpiecza nas to przed utratą danych. Jeśli pracując na oryginalnym pliku przydarzy się nam wypadek który spowoduje utratę danych zawsze mamy kopię która sobie leżała nieużywana.
Nie musimy bawić się w zapisywanie w różnych formatach. Właściwie od razu mamy plik png czy jpg oraz xcf-a.

Parę screenów:

Takie coś mamy gdy pracujemy tylko z XCF, zapisuje oba pliki:





A tak gdy pracujmy z plikiem .png, przy czym zapisywać do .png musimy we własnym zakresie (przez ctrl+s). Oba XCF są zapisywane przez skrypt.




Zachęcam do testów.

Skrypt dodaje się do Plik -> Zapisz plik z kopia XCF

Jedna dodaje się do menu "Plik" opcje "Zapis z backupem" a druga w oknie obrazu robi menu "Zapis z backupem".
Można używać dwóch na raz. Są one autonomiczne. 
 


* bezpieczny-zapis-menu-plik.scm (1.83 KB - pobrany 171 razy.)
« Ostatnia zmiana: 02.11.2008, 16:25:14 wysłane przez Sebastian » Zapisane
snufkin
Gość
« Odpowiedz #1 : 02.11.2008, 10:39:49 »

Wow, mogliby to dodać w następnej wersji w sumie.
Skrypt zapisuje prace co X czasu, czy po każdej zmianie? Tak z ciekawości tylko pytam.
Zapisane
Nose4s
√ ι ק

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: moses@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 961
Galeria Użytkownika


Troll magister dyplomowany ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.11.2008, 13:25:07 »

świetny pomysł z tym skryptem jak powiedział snufkin powinni go dodać do następnej wersji gimpa Chichot...szkoda tylko ze nie wymyśliłeś go dwa tygodnie temu kiedy brak prądu zjechał mi tapetę którą robiłem 3h xD
Zapisane


Sebastian
√ ι ק

Reputacja: 36 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 728
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.11.2008, 16:27:09 »

Poprawiłem wszystkie błędy. Teraz działa bez bugów (a przynajmniej ja jeszcze o nich nie wiem). Skrypt jest bardzo prosty a więc wątpię by wkradły się jeszcze jakieś wielkie błędy.
Zapisane
michalfras
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

michalfras


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.07.2009, 09:46:10 »

Witam, mam mały problem z dodaniem tego skryptu go GIMP-a 2.6, przeszukałem wszystkie poradniki i nie mogę nic znaleść jak to zainstalować.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.07.2009, 10:04:45 »

Hmm... wrzucasz do katalogu C:\Documents and Settings\XXX\.gimp-2.6\scripts

Skrypcik  Uśmiech 2 Obowiązkowa pozycja Język Sebastian, da się jeszcze tak zrobić, by skrypt zapisywał nasze prace w określonych odstępach czasowych? Np. co 5min?
Zapisane
michalfras
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

michalfras


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 30.07.2009, 10:30:25 »

hmm, udało się ale nie tego szukalme:( potrzebuję czegośdo autosave co kilka minut tak jak kolega wyżej
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Zapis z backupem ver 1.1 poprawiona
Skocz do: