Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: przeróbka zdjęć( np.gładka skóra)  (Przeczytany 31097 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Inia
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Inia


Zobacz profil
« : 24.01.2007, 12:29:28 »

Więc chciałam zacząć od tego że jestem baardzo początkująca w sprawach gimpowania. Pewnego dnia trafiłam na photobloga: http://www.photoblog.pl/oneeightytwo/2386409 i bardzo spodobały mi się jej fotki. Chciałabym poprosić was o porady jak uzyskać takie efekty chodzi mi tu o np wklejanie jednego zdjęcia w drugie żeby była jedna postać w innych pozach, przedewszystkim wiecie jak zrobić taką łądną porcelanową cere(gładką skórę)? Albo taką śmieszną zamieszczoną na tym blogu? Albo żeby tak ładnie padało światło na twarz. Nie mówie żeby to był efekt identyczny jak na zamieszczonym blogu ale poprostu jak przerobić zdjęcie tak łądnie:) z góry dziękuje;)
Zapisane
Szajba
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.3
Wiadomości: 118
Galeria Użytkownika


Chillout


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.01.2007, 17:26:00 »

część z tych żeczy jest już na forum (jest m.in. cały dział) niektóre załtawiają pojedyńcze narzędzia. Najlepiej napisz czego oczekujesz konkretnie (podając przykłady) wtedy postaramy się pomóc..
Zapisane


-----
Inia
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Inia


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.01.2007, 21:03:30 »

hmm po pierwsze jak mogę zrobić taką głądką porcelanową skórę(twarz) na zdjęciu;> wiesz o co mi chodzi? Takie jak ma ta dziewczyna np z tą truskawką;> a po drugie to jak moge właśnie z dwoch fotek zrobić jedną że stoją dwie postacie np na jakimś  jednym tle;> ALbo ona ma tam w archiwum takie różne dziwne zdjęcia z dodatkiem zieleni na twarzy jak moge uzyskać taki efekt;> z góry dziękuje:) troche jestem lewa w tych sprawach:P
Zapisane
Johny
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 439
Galeria Użytkownika


:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.01.2007, 00:16:28 »

http://cyfrografia.pl/photoshop.html, co prawda sklep foto pracz, ale to samo można uzyskać w GIMPie. rozmywanie, rozsmarowywanie, (narzędzia w narzędziówce) to bardzo proste narzędzia. Można reż selektywnym rozmyciem gaussa.
Zapisane

No brain, no pain.
Inia
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Inia


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25.01.2007, 13:11:41 »

dzięki wielkie:)

Edit:
szczerze? wcale to nie jest podobne do gimpa;) Czy mógłby mi któs to przetłumczyć na język gimpowy? Ale to to o co mi chodzilo:)

Shah: Połączyłem posty

« Ostatnia zmiana: 25.01.2007, 14:27:05 wysłane przez Shah » Zapisane
wojtek_c
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika

wojtek_c


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25.01.2007, 14:18:43 »

IMHO nie ma jednej działającej recepty dla wszystkich zdjęć. Do uzyskania gładkiej skóry musisz stosować kilka narzędzi, każde jest trochę inne. Dobrym początkiem będzie ściągnięcie bezpłatnego (w podstawowej wersji) programu Neat Image (działa na Winzgrozie i pod Linuxem dzięki wine) do likwidacji szumu na zdjęciu - po opanowaniu podstawowych funkcji jest to chyba najlepsze narzędzie do takich celów. Poza tym musisz pamiętać, że wyostrzanie zdjęcia uwydatnia strukturę skóry, a rozmywanie - powoduje jej wygładzenie. Problem w tym, że zdjęcie rozmyte w całości jest nieostre i źle wygląda. Spróbuj narzędzi takich jak rozmywanie selektywne, możesz spróbować użyć rozmywania i rozsmarowania z palety narzędzi do zmian w określonym regionie obrazka. Jeśli rysunek masz w RGB (a musisz jeśli chcesz używać GIMPa), pamiętaj, że przy jego wyostrzeniu powinnaś wyostrzać przee wszystkim kanał czerwony, a najmniej kanał niebieski.
Ogólnie żeby dojść do dobrych efektów musisz trochę poczytać o wspomnianych narzędziach i sama poeksperymentować.
Zapisane

Shah
Emeryt

Reputacja: 18 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
JID: shah@jabber.aster.pl
Wiadomości: 498
Galeria Użytkownika


Użytkownik zbanowany


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 25.01.2007, 14:29:55 »

ja dodam od siebie tylko to  Uśmiech
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: przeróbka zdjęć( np.gładka skóra)
Skocz do: