Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Obrotowa kula z obrotowym pierścieniem  (Przeczytany 2713 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michał
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 16.01.2007, 21:12:44 »

Mam pytanie. Wpadł mi do głowy pomysł zrobienia obrotowej kuli z pierścieniem, na którym jest umieszczony napis. Kula ma się kręcić się w jedną stronę natomiast pierścień z napisem w drugą.Będę szczery i powiem, że sam osobiście nie potrafię zrobić ponieważ uczę się grafiki dlatego znalazłem się na forum abym mógł skorzystać z doświadczeń fachowców. Może ktoś już robił coś takiego?
Chętnie bym skorzystał z tutorial'a.
Pozdrawiam Michał.
Zapisane

Kochaj siebie i innych, choćby byli dalecy od twojego ideału człowieka
Johny
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 439
Galeria Użytkownika


:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.01.2007, 00:55:11 »

Można to zrobić z wykorzystaniem GAP, lub ręcznie, niestety GAP mi nie działa. Smutny Jak ja bym to zrobił?

Zrobił dwie animacje:
pierwsza:
kula, która się obraca (klatka po klatce zmiana kąta patrzenia) (filtry>odwzorowania>odwzorowanie na obiekt bodajże)
druga:
kula, która obraca się w drugą stronę, dokładnie tej samej wielkości i zmiana o ten sam kąt (no chyba, że ma obracać się szybciej, też będzie ładnie wyglądać, gdyby była większa też nie byłoby źle [jak daily planet:P], ale trzebaby popracować nad pojedynczymi klatkami), tyle, że zrobiona z czarnego napisu na białym tle, a ustawienie światła - bez światła, na końcu kolor biały na alfę. Uśmiech

Dużo ładniej wygląda, gdy zrobi się po prostu napis na kuli, bo zostaje cień itp. W sumie to można planetę zrobić bez cienia (bez światła), a napis z cieniem, bo to napis jest nakładany.. Język Ale za późno, zrobiłem brzydziej. ;-) Zrobiłem też błąd przy obrocie kuli. Język Ale nie chce mi się poprawiać. ;-) W każdym razie masz bazę na której możesz pracować. Uśmiech

Potem połączyć kolejne klatki. Zrobię kilka takich i pokażę:



A jeśli chodzi o pierścień, a nie sam napis i zrobienie tego w poziomie (inaczej dużo liczenia) to sprawa jest duuużo prostsza. Wystarczy dać przezroczyste tło. Uśmiech
Zapisane

No brain, no pain.
Michał
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.01.2007, 12:05:41 »

Dzięki za zainteresowanie tematem. Myślę, że przedstawiony przez Ciebie pomyśł z wykonaniem obrotowej kuli z obrotowym pierścieniem jest dobry. Tylko ja jako początkujący nie wyobrażam sobie wykonania tego zadania ponieważ mam jeszcze małą wiedzę na temat grafiki komputerowej. Narazie wykonałem kilka podstawowych wersji kul.Napewno będę męczył komputer i może uda mnie się wykonać taką kulę.
Generalnie chodzi mi o to by wykonać kulę, która kręci się po swojej osi pionowej np.z lewej na prawą stronę a poziomy pierścień na którym jest napis kręci się odwrotnie. Pierścień powinien być taki lub podobny jaki wykonał "Kifer71" (można znaleść go na forum pod nazwą "pierścień 3D").
Jeśli chodzi o mnie to wiem, że samą kulę obrotową zrobić to nie problem. Problemem nie jest również wykonanie pierścienia. Problemem jest wykonanie dwóch elementów ruchomych (kuli i pierścienia) w różnych kierunkach jednocześnie tworzących jedną całość.
Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.Pozdrawiam wszystkich. Chichot
Zapisane

Kochaj siebie i innych, choćby byli dalecy od twojego ideału człowieka
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Obrotowa kula z obrotowym pierścieniem
Skocz do: