Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: Pytanie jak w temacie - dlaczego używasz GIMP'a?
System operacyjny nie pozwala mi na instację innych/lepszych narzędzi
Nie stać mnie na profesjonalne rozwiązania
Po prostu lubię GIMPa
Polecili mi go znajomi
Inny powód

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dlaczego używasz GIMP-a?  (Przeczytany 58421 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
ism
Gość
« Odpowiedz #98 : 29.03.2008, 12:27:37 »

Za czasów windowsa zacząłem używać Gimpa ze względu na to, że jest za darmo, nauczyłem się obsługiwać to i tamto w programie i tak zostało, w obecnej chwili używam Gimpa z powyższej przyczyny i ze względu na to, że był zamieszczony od razu w systemie operacyjnym.
Zapisane
Wojto
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : 06.04.2008, 22:29:29 »

Zaczęło się tak, że byłem chory, nudziło mi się w domu, nie miałem w co grać, więc musiałem sobie jakieś zajęcie znaleźć. Stwierdziłem, że poprawie pewno swoje zdjęcie, by można je było umieścić na necie, a że kiedyś używałem Ubuntu, przypomniał mi się GIMP. Zainstalowałem i pobazgrałem trochę (desaturacja, kontrast, jasność i poprawa pewnych szczegółów aerografem). Potem poprawiłem ulubione zdjęcie z Chorwacji, dalej kolega mnie poprosił, bym mu podrasował zdjęcie dla dziewczyny na walentynki...

... A potem znudziły mi się prymitywne metody i znalazłem to forum, oraz zacząłem się uczyć z tutoriali. I tak mnie to wciągnęło już. Powróciła dziecięca pasja do rysowania, tylko w nieco innej formie. Język Myślę jeszcze, by nauczyć się obsługiwać Inkscape'a i Blender'a. Wszystkie trzy programy darmowe, a ja mam "dziwny" nawyk, że źle się czuje gdy kradnę.
Zapisane

CorteZ
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 207
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #100 : 06.04.2008, 22:52:06 »

a ja mam "dziwny" nawyk, że źle się czuje gdy kradnę.

To jest bardzo dobry nawyk, a nie dziwny Mrugnięcie
Zapisane


fixer_33
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
JID: xfix@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 145
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : 07.04.2008, 14:45:51 »

Z tego co wiem to chyba 3/4 osób ma photoshop'a pirata. M. in. mój teacher od informatyki, a nawet nauczycielka angielskiego, która używa go do tego żeby coś na sprawdzianach pobawić się w kopiuj, wklej. Mój Boże jak można tak marnotrawić taki program
Zapisane
Wojto
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : 07.04.2008, 17:54:10 »

a ja mam "dziwny" nawyk, że źle się czuje gdy kradnę.

To jest bardzo dobry nawyk, a nie dziwny Mrugnięcie

Właśnie chodzi o to, że w oczach większości społeczeństwa jest to nawyk "dziwny". :] A ja ironicznie do tego ogólnego poglądu nawiązuje.

Swoją drogą dyskutowałem  dzisiaj z kolegą, który używa Photoshop'a (pirackiego, rzeczjasna) i twierdził, że to dlatego, że w GIMPie nie ma warstw... a jak skorygowałem jego niewiedze, to rzucił argumentem, że nie można zmienić trybu krycia warstwy... jak mu i ten argument wytrąciłem, to już nie wiedizał za bardzo co powiedzieć. Do GIMP'a go jednak nie przekonałem, bo widać kolega nie czułby się tak fajnie, wiedząc, że nie musi sprzedawać nerki by program graficzny kupić. Język
Zapisane

Janeek
Użytkownik

Reputacja: -2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 44
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : 07.04.2008, 21:18:13 »

Bo lubię... Jak większość osób. Po prostu nie ciągnie mnie do żadnych Photoshopów tudzież innych ustrojstw... Gimpuś wystarcza, a jak Mrugnięcie
Zapisane

O__o Marfryh jest master! ;]
chrystian
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 104
Galeria Użytkownika


Dziadziuś?


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #104 : 07.04.2008, 22:27:59 »

A ja to zaczynałem od Ms paint. Tam właśnie zrobiłem moją pierwszą tapetę. Na pewnym forum o jumpstyle był dział "grafika", z ciekawości zajrzałem tam i zobaczyłem zarypiaste prace. Zapytałem się jednemu gościowi jak zrobić "taki efekt przejście jednego koloru w drugi", dla niekumatych chodziło mi wtedy o gradient. I wtedy gościu odpowiedział mi, że można to zrobić tak i tak w taki i taki sposób i "to wszystko oczywiście w gimpie". W innym wątku jeden inny man napisał linka do tej strony i tutaj zaciekawił mnie gimp. Ściągnąłem i zacząłem się bawić. KONIEC Chichot

Z tej opowieści morał jest taki, że trzeba rejestrować się na innych forach Chichot
Zapisane
piramidka
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

piramidka


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : 14.04.2008, 08:01:51 »

A mi koleżanka z klasy powiedziała, że jest taki fajny programik i go zainstalowałam, a teraz się w nim bawię, przydaje się do różnych rzeczy Chichot.
Zapisane
X-Ray
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : 14.04.2008, 18:58:12 »

Lepiej używać legalnie Gimpa, niż nielegalnie Photoshopa
Mi jak na razie Gimp wystarcza i raczej nie prędko się to zmieni Uśmiech 2
Zapisane

biazol
Gość
« Odpowiedz #107 : 20.04.2008, 04:19:32 »

Z tego co wiem to chyba 3/4 osób ma photoshop'a pirata. M. in. mój teacher od informatyki, a nawet nauczycielka angielskiego, która używa go do tego żeby coś na sprawdzianach pobawić się w kopiuj, wklej. Mój Boże jak można tak marnotrawić taki program

Czy możesz wyjaśnić dokładniej co Twoja anglistka robi Photoshopem? Intrygujące;)

A teraz wracając do tematu. Używam GIMP-a, bo mi spokojnie wystarcza. Służy mi przede wszystkim do poprawiania zdjęć. Nie mam wielkiego talentu do rysowania, a zdjęcia też nie zawsze wychodzą tak jak sobie życzymy. W pracy używałem pakietu Adobe (InD, PS i Ill.) i muszę przyznać, że jest wielki (i drogi niestety).
Ale jak się dowiedziałem o GIMP-ie to już nie pamiętam:)
Zapisane
Viper
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 64
Galeria Użytkownika


Co zrobisz jeśli nie ma drogi ucieczki...?


Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : 21.04.2008, 10:15:50 »

mi gimpa polecił znajomy, powiedział ze to fajny darmowy program noo i tak sie zaczela moja przygoda z gimpem ; ]]
Zapisane

Czytaj regulamin.
Przeczytałem xD ale dalej nie wiem co było źle xP

Pozdrawiam Adminów Uśmiech 2
Natalie
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.2 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : 05.05.2008, 21:53:44 »

Ja natomiast znalazłam GIMP'a na płycie "Niezbędnika", zainstalowałam go i przerobiłam nim parę zdjęć. Na tym się skończyło ponieważ wiele funkcji było dla mnie niezrozumiałych, oczywiście do czasu. Zawsze lubiłam bawić się grafikami i w pewnym momencie Paint przestał mi wystarczać  laugh. Postanowiłam poszukać informacji na temat obsługi programu i tak się zaczęło na dobre!
GIMP'a na Photoshop'a nie zamienię  Mrugnięcie!
Zapisane
Incognito44
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 117
Galeria Użytkownika


leniwiec alfa


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #110 : 06.05.2008, 06:54:54 »

Ja używam GIMP'a, bo jest prosty w obsłudze, darmowy, po polsku. Kiedyś troche używałem PS'a, ale GIMP o wiele bardziej mi się podoba.
Zapisane

Maziaje ₪  TapetyPixelki =D

<bardzo mądry cytat>
Magik
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika


:)


Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : 06.05.2008, 13:17:24 »

Tak se

CorteZ: To byś "tak se" dłuższego posta napisał...
« Ostatnia zmiana: 06.05.2008, 15:50:27 wysłane przez CorteZ » Zapisane



Kliknij i zobacz Uśmiech
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Dlaczego używasz GIMP-a?
Skocz do: