Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  Galerie / Tapety / Odp: Space Art by mikrus141 : 17.01.2013, 22:40:51
W sumie, więcej nauczyłem się sam niż wyczytałem, ciężko o dobry tutorial do GIMP'a, niestety.
Ostatnio kupiłem tablet, to tła rysuję sam, używam wielu pędzli, m.in. w kształcie chmur, ogólnie to tylko na planety używam tekstur, które mam na dysku już od kilku lat, i ciągle ich przybywa, najczęściej pobierane z jakichś zagranicznych tutoriali.
2  Galerie / Tapety / Odp: Space Art by mikrus141 : 17.01.2013, 21:47:24
Witam, to znowu ja Chichot
Postanowiłem odrobinę odświeżyć galerię, bo przybyło kilka nowych pracek.

Poniższe grafiki zostały wykorzystane w autorskim "Kosmicznym kalendarzu" na rok 2013. Jeśli ktoś byłby chętny nabyć taki kalendarz, to mogę wrzucić link do pobrania.Zima


Wiosna


Jesień


Pozdrawiam, Michał.
3  Tutoriale / Różne / Odp: Gazowa planeta : 02.01.2011, 10:16:23
A wiecie jak zrobić pierścień(jak np. w Saturnie)?

Musisz pobawić się szumami na okręgach itp, kiedyś próbowałem, jeśli będę miał czas to coś pokombinuję. A jak na razie, mam dla was pierścień wykonany w Photoshopie, oczywiście przeze mnie:Ściągasz, wklejasz jako warstwę, tryb warstwy zmieniasz na Przesiewanie, zmieniasz kolor i mażesz gumką, by wyglądał jak pierścień oplatający planetę.

4  Tutoriale / Różne / Odp: Gazowa planeta : 19.10.2010, 23:10:04
Bardzo ładne efekty Chichot

@Rejke, wg. mnie lepiej wygląda jeśli ciemniejsze jest bardziej w środku.

Tak poza tym, to zapomniałem dodać do tutka, że najlepiej jak jeszcze się zmniejszy planetkę, by nie było takich pikselów i dla tego dobrze robić ją w dużej rozdzielczości.
5  Galerie / Tapety / Odp: Space Art by mikrus141 : 22.08.2010, 15:32:16
@Cloud, wielkie dzięki za linka, a co do moich space art'ów, to dopiero się uczę Mrugnięcie
6  Galerie / Tapety / Odp: Space Art by mikrus141 : 22.08.2010, 14:30:27
Kolejna pracka:


@Maly94, dzięki, a co do tutoriala to chyba byłoby trudno wszystko przychodzi na myśl podczas tworzenia, taki spontan Mrugnięcie
7  Galerie / Tapety / Space Art by mikrus141 : 21.08.2010, 17:37:07
Witam, chciałem zaprezentować wam kilka space art'owych tapetek:
Kod:
Enlightened


Kod:
Big & Small


Z biegiem czasu będę dodawał nowe prace.

Pozdrawiam, Michał.
8  Tutoriale / Różne / Gazowa planeta : 03.06.2010, 22:37:07
Gazowa planeta
Tutorial

Opracowanie: mikrus141
Poziom trudności: średni

W tym tutorialu opiszę w jaki sposób wykonać gazową planetę, która przyda nam się np. do wykorzystania w ilustracji, bądź do stworzenia złożonej kosmicznej scenerii, tzw. SpaceArt.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.6.7. W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.Zaczynamy.

Na samym początku wyszukujemy zdjęcie, najlepiej, gdy na dole zdjęcia znajduje się jakiś ciemny obszar.
Najprościej w wyszukiwarce sxc.hu wpisać "sunset", wtedy będziemy mieli masę zdjęć, które posłużą jako przyszła tekstura naszej planetki.

Lime Point 1. Po znalezieniu odpowiedniego zdjęcia skalujemy (Obraz -> Skaluj obraz) je do proporcji 1x1 (trzeba odznaczyć ikonę łańcuszka), czyli np. 1000x1000 px.Lime Point 2. Rozmywamy nasze zdjęcie (Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie "w ruchu") z ustawieniami:
  • Liniowy
  • Długość: 256
  • Kąt: 0

Lime Point 3. Powielamy warstwę ze zdjęciem (Warstwa -> Duplikuj warstwę), powstanie warstwa kopia: Tło, następnie odwracamy ją w poziomie (Warstwa -> Przekształcenie -> Odbij poziomo).
Kolejnym krokiem jest złapanie za gumkę Gumka [Shift+E], najlepiej Circle Fuzzy, suwak skali wielkości pędzla u mnie został ustawiony na 10.00.

Lime Point 4. Aby rozpocząć wymazywanie powielonej warstwy klikamy PPM (Prawy Przycisk Myszy) w oknie warstw Warstwy na warstwie kopia: Tło i wciskamy Dodaj kanał alfa. Teraz wymazujemy warstwę mniej więcej do połowy jej szerokości.Zamierzony efekt powinien być podobny do tego poniżej.Lime Point 5. Łączymy wszystkie warstwy. Znów duplikujemy warstwę i stosujemy na niej filtr faluj (Filtry -> Zniekształcenia -> Faluj) z ustawieniami:
  • Rozmaż
  • Amplituda: 5
  • Faza: 0
  • Długość fali: 15

Lime Point 6. Duplikowaną warstwę delikatnie wymazujemy, mniej więcej tak:Łączymy wszystkie warstwy (Obraz -> Spłaszcz obraz).

Lime Point 7. Wykonujemy filtr wirowanie (Filtry -> Zniekształcenie -> Wirowanie) z ustawieniami:
  • Zbliżenie do okręgu w procentach: 100
  • Przesunięcie kąta: 0
  • Zaznaczone: Odwzorowanie odwrotne, Rozwinięcie
Powinniśmy otrzymać coś takiego:Lime Point 8. Duplikujemy powstałą warstwę. Wybieramy narzędzie Zmieniania perspektywicznego Narzędzie perspektywy [Shift+P] i ustawiamy mniej więcej tak:W oknie warstw na warstwie, którą poddaliśmy zniekształceniu klikamy PPM -> Kanał alfa na zaznaczenie, a następnie nie usuwając zaznaczenia Warstwa -> Kadruj według zaznaczenia.

Lime Point 9. Chwytamy za narzędzie skalowania Skalowanie [Shift+T], odznaczamy "spinkę", by nie zachowywać proporcji i zniekształconą warstwę rozciągamy mniej więcej tak:Lime Point 10. W oknie warstw na oryginalnej, nie zniekształconej warstwie klikamy PPM -> Kanał alfa na zaznaczenie, wciskamy Zaznaczenie -> Odwróć [Ctrl+I], następnie przechodzimy w oknie warstw do zniekształconej warstwy i wciskamy Delete. Klikamy Warstwa -> Dopasuj wymiary warstwy do obrazu, usuwamy zaznaczenie [Shift+Ctrl+A].

Lime Point 11. Klikamy Filtry -> Światło i cień -> Soczewka z standardowymi ustawieniami, zaznaczając jedynie Przezroczyste otoczenie.
Tak mniej więcej powinna wyglądać teraz nasza planeta:Lime Point 12. W tym kroku tworzymy nowy obraz o nieco większych rozmiarach niż nasza planetka, u mnie 1400x1400 px (planeta miała 1000x1000 px). Tło wypełniamy kubełkiem Wypełnienie kubełkiem [Shift+B] czarnym kolorem.
 
Lime Point 13. Wklejamy naszą planetkę, tworzymy nad naszą planetą nową warstwę i zaznaczeniem eliptycznym Zaznaczenie eliptyczne [E] zaznaczamy mniej więcej taki obszar:Nie usuwając zaznaczenia odwracamy je [Ctrl+I] i warstwę wypełniamy Wypełnienie kubełkiem [Shift+B] kolorem czarnym.
 
Lime Point 14. Usuwamy zaznaczenie [Shift+Ctrl+A] i warstwę nad naszą planetą traktujemy rozmyciem Gaussa (Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa) z promieniem rozmycia od 100 do 300 px - zależy od wielkości planety (ja przy rozmiarach planety 1000x1000 px dałem 300), a krycie warstwy ustawiamy na 95%.Lime Point KoniecI voila! Nasz mini "SpaceArt" jest gotowy.

Miłego GIMPowania. Uśmiech


9  Tutoriale / Propozycje tutoriali / Odp: Propozycja tutorialu "Gazowa planeta" : 01.06.2010, 14:36:18
Interesuję się SpaceArtem i eksperymentowałem, nudziło mi się i przeglądałem filtry by uzyskać taki efekt. Tak po krótce, użyty jest tu efekt rozmycia "w ruchu", filtru Wirowanie oraz Soczewki.
10  Tutoriale / Propozycje tutoriali / Propozycja tutorialu "Gazowa planeta" : 01.06.2010, 13:54:45
Owa planeta może przydać nam się np. do wykorzystania w ilustracji, bądz do stworzenia złożonej kosmicznej scenerii.
Strony: [1]