Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [roz]Ścieżki - punkt początkowy i punkt kończący
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [roz]Ścieżki - punkt początkowy i punkt kończący  (Przeczytany 2291 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 24.12.2017, 22:54:38 »

Ja wiem, że to może głupie pytanie ale mam z tym ostatnio problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Chodzi o punkt początkowy i końcowy ścieżki. Gdy rysuję od lewej do prawej to tekst (bo głównie do tego mi są potrzebne) ustawia się od lewej do prawej, tak jak jest to pożądane. A co zrobić gdy łatwiej jest zacząć od prawej strony układanie ścieżki a mimo to chcę aby tekst był od lewej? Jak ustawić wtedy punkt początkowy? Czy nie mam wyjścia i muszę robić jednak zawsze od tej lewej strony by tekst mi się tak układał?
« Ostatnia zmiana: 26.12.2017, 17:49:33 wysłane przez dreamynatalie » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.12.2017, 00:24:23 »

W Inkscape można odwrócić kierunek ścieżki. W GIMP-ie niestety nie ma takiej opcji. Można tylko odbić odbicie-pionowe odbicie-poziome ścieżkę w pionie lub poziomie, co niestety sprawdzi się tylko przy symetrycznym kształcie ścieżki. Próbowałam nawet usunąć i dodać pierwszy węzeł, ale nie zmieniło to kierunku ścieżki Smutny Polecałabym jednak Inkscape - wstawianie napisów na ścieżkę jest w nim znacznie wygodniejsze, a tekst wstawiony na ścieżkę pozostaje edytowalny (można zmienić rozmiar, kerning, treść napisu, styl i rodzaj czcionki, dodać spacje itd. itp.)

@Edycja:
Po kilku eksperymentach udało mi się zmienić kierunek ścieżki. Usunęłam fragment pomiędzy dwoma kolejnymi węzłami ze środkowej części ścieżki, a następnie połączyłam węzły w kierunku odwrotnym do pierwotnego.
« Ostatnia zmiana: 25.12.2017, 04:05:11 wysłane przez be@ » Zapisane
dreamynatalie
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 61
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 26.12.2017, 17:49:21 »

Dziękuję za pomoc! Ogarnęłam!  heart angel  Ale Inkscape pobrałam, co z tego, że go totalnie nie ogarniam i nie umiem zrobić nawet ścieżki, ale może z czasem ogarnę.  Chichot
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.12.2017, 21:44:46 »

Jak chcesz, to mogę pomóc w nauce Inkscape przez Skype lub TeamViewer. Moim zdaniem Inkscape jest nawet prostszy w obsłudze od GIMP-a (a na pewno nie jest trudniejszy), tylko działa na innych zasadach.
I zawsze możesz pytać na forum: Inkscape - pomoc
Poza tym polecam kanał YT inkscape-tutorial.pl, a szczególnie playlistę Inkscape podstawy oraz Inkscape szybkie rady
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [roz]Ścieżki - punkt początkowy i punkt kończący
Skocz do: