Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: Prośba o wygładzenie krawędzi
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Prośba o wygładzenie krawędzi  (Przeczytany 3138 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
filipoos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

filipoos


Zobacz profil
« : 15.11.2016, 16:00:30 »

Witam,

Wykonałem szkic potrzebny mi do pracy. Jednakże nie mogę wygładzić krawędzi (próbowałem skalować i rozmycie Gaussa). Nic mi się nie udało, czas ucieka a ja się z tym męczę :/. Proszę o pomoc

Pozdrawiam,


* cieżarówka szkic.png (3.39 KB, 653x282 - wyświetlony 240 razy.)
Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.11.2016, 18:24:10 »

Nie lepiej postawić tych parę kresek w Inkscape?


* g46402.png (13.64 KB, 710x226 - wyświetlony 209 razy.)

* g464021.png (13.31 KB, 659x210 - wyświetlony 208 razy.)
* szkic.svg (10.11 KB - pobrany 73 razy.)
« Ostatnia zmiana: 16.11.2016, 16:29:36 wysłane przez Semerchet » Zapisane
filipoos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

filipoos


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.11.2016, 08:43:44 »

Nie lepiej postawić tych parę kresek w Inkscape?

Oooo super.

A da radę zrobić to na białym tle jak u mnie ?

Jestem laikiem GIMPA i dopiero zaczynam swoją przygodę :/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.11.2016, 11:23:49 »

No nie mów, że nie potrafisz w GIMP-ie utworzyć zwykłego, białego obrazu, wrzucić na niego ten plik PNG (wystarczy przeciągnąć plik na otwarty obraz) i wyeksportować znów do PNG? To chyba najprostsza czynność, jaką można w GIMP-ie wykonać.
A jak to się w ogóle stało, że ten szkic miał takie postrzępione krawędzie? Przecież w GIMP-ie można tworzyć gładkie linie. Rysowałeś narzędziem ołówek?
Zapisane
filipoos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

filipoos


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.11.2016, 13:58:14 »

No nie mów, że nie potrafisz w GIMP-ie utworzyć zwykłego, białego obrazu, wrzucić na niego ten plik PNG (wystarczy przeciągnąć plik na otwarty obraz) i wyeksportować znów do PNG? To chyba najprostsza czynność, jaką można w GIMP-ie wykonać.
A jak to się w ogóle stało, że ten szkic miał takie postrzępione krawędzie? Przecież w GIMP-ie można tworzyć gładkie linie. Rysowałeś narzędziem ołówek?


Jak tak próbowałem, to na nowo zrobiły mi się kwadratowe krawędzie/piksele na końcach i początku "beczki".
A jak próbuje przeciągnąć to kopiuje mi się z czarnym tłem i efekt podobny jak wyżej :/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16.11.2016, 14:09:46 »

Nie bardzo rozumiem, w jakim momencie znów robiły się kwadratowe krawędzie? Pytałam, czy rysowałeś za pomocą ołówka, ponieważ to właśnie ołówek daje takie ostre krawędzie. Trzeba rysować pędzlem lub stalówką aby linie były gładkie. A koła tworzyć z zaznaczenia, ale nie przez obrysowanie, tylko wypełnienie.
Co do czarnego tła, to pobrałeś najpierw ten plik na dysk? Jak się przeciąga bezpośrednio ze strony internetowej, to może się tak dziać. Trzeba pobrać plik PNG na dysk i wtedy wrzucić na ten biały obraz albo otworzyć jako nową warstwę za pomocą menu: Plik -> Otwórz jako warstwy.
Zapisane
filipoos
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

filipoos


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.11.2016, 14:44:56 »

Już załatwione, domyślnie miałem ustawione czarne tło do wklejanych obrazów Uśmiech

//be@: Nie ma potrzeby cytować całości posta, pod którym bezpośrednio odpowiadasz. Usunęłam zbędny cytat.
« Ostatnia zmiana: 17.11.2016, 03:07:12 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 16.11.2016, 14:50:33 »

Czarne tło dla wklejanych obrazów? Nawet nie wiedziałam, że jest takie ustawienie. Nic tez nie wspominałam o żadnym wklejaniu. Pisałam, aby utworzyć biały obraz i na niego wrzucić plik PNG jako nową warstwę...
Szkoda, że nie wyjaśniłeś, w jaki sposób powstały te ostre, poszarpane krawędzie.
« Ostatnia zmiana: 17.11.2016, 03:09:15 wysłane przez be@ » Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 18.11.2016, 06:52:03 »

Cytuj
Jak tak próbowałem, to na nowo zrobiły mi się kwadratowe krawędzie/piksele na końcach i początku "beczki".
A jak próbuje przeciągnąć to kopiuje mi się z czarnym tłem i efekt podobny jak wyżej :/

Masz najpierw otworzyć ten załącznik. Jak przeciągasz miniaturkę to będzie małe i na czarnym tle.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: Prośba o wygładzenie krawędzi
Skocz do: