Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wycinanie zdjęć na aukcje  (Przeczytany 2676 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« : 14.04.2016, 13:09:54 »

Zakładam nowy temat, ponieważ czuje się jednak zawstydzony stanem swojej wiedzy. Niby prosta sprawa, trzeba zdjąć tło, robiąc to ręcznie zajmuje mi 25 minut, to za długo - http://iv.pl/images/46129034831130491715.png . W/g koloru źle wychodzi, albo coś źle robię, różdżka to, delikatnie mówiąc, maniana, maska też za długo. Proszę Cię, podpowiedz coś http://iv.pl/images/49590718191671697870.png
« Ostatnia zmiana: 30.04.2016, 14:06:08 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.04.2016, 15:42:33 »

Większą część tego przedmiotu wycięłabym za pomocą ścieżek lub zaznaczenia odręcznego, jednak ta przezroczysta końcówka jest praktycznie niewidoczna, zwłaszcza tam, gdzie nałożono znak wodny, ale i ta bez znaku na samym końcu zlewa się z tłem. Wg. mnie to się po prostu nie nadaje do wycięcia. To głupota robić takie beznadziejne zdjęcie i później wycinać. Nawet jakby się postarać, to i tak końcówka będzie źle wyglądać. Zlecający takie zadanie jest wg mnie niepoważny.
« Ostatnia zmiana: 14.04.2016, 15:59:07 wysłane przez be@ » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.04.2016, 16:04:18 »

"Nie różdżka, lecz czarodziej" - ah, nie mogłem się powstrzymać Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.04.2016, 16:05:33 »

No dokładnie, gościu niech szuka magika zamiast grafika Język
A tak poważnie, to daruj sobie zlecenie od takiej osoby. Ty się namęczysz, a on Ci zapłaci grosze albo wcale.
Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.04.2016, 18:09:19 »

Zatrudnij mnie mając preferencje z PFRON, kurczę, nie mogę mu powiedzieć, że te zdjęcia są beznadziejne, dostałem umowę o pracę, jak każe to muszę to zrobić, w końcu za to ma płacić...ponoć. Jęsli pozwolisz, zdjąłem tło za pomocą narzędzia w/g koloru, zdjęcie jest poszarpane - http://iv.pl/images/97191470747555469252.png To jest niedokładnie wycięte, jest dobrze tylko na białym tle. A jak mimo wszystko wyciąć tło z tego drugiego zdjęcia? To co, takie pojedyńcze elementy ręcznie?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.04.2016, 18:21:27 »

Może się nie znam, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że osoba której nie stać na normalne zdjęcia może sobie pozwolić na zatrudnienie grafika i dać mu jakieś sensowne wynagrodzenie za taką bezsensowną pracę.

 To które teraz wstawiłeś jest całkiem spoko wycięte, tylko w prawym, dolnym narożniku widać fragment nazwy wystawiającego.

 Jak można wyciąć końcówkę przezroczystego elementu ze zdjęcia w pierwszym poście, kiedy nawet nie widać, jaki ma ona kształt? Ale sprawdzę to jeszcze dokładniej i za chwilę napiszę.
 
 A co do plecaka czy torby, to nie wstawiłeś oryginału, więc nie wiem na jakim był tle i czy jest szybszy sposób niż ręczne zaznaczanie.

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 14.04.2016, 18:40:45 »

Potestowałam trochę zdjęcie z pomarańczowym tłem. Próbowałam Maski wyostrzającej i Miksera kanałów, ale można tylko nieco poprawić widoczność obiektu. Nie widzę lepszego sposobu, niż wycięcie tego ręcznie Ścieżką lub Zaznaczeniem odręcznym. I tak trzeba częściowo zgadywać, jak dokładnie wygląda końcówka przezroczystego elementu. Nie mówiąc już o tym drugim obiekcie, gdzie nałożono na nią napis. Tam to już trzeba by tę końcówkę domalować z własnej wyobraźni.

PS:
Nie wysyłaj gotowych renderów przed otrzymaniem zapłaty. Dla podglądu możesz wysłać, ale z nałożonym odpowiednio znakiem wodnym.
I jeszcze jedno ostrzeżenie, jeśli szukasz zleceń na Allegro i jesteś tak zdeterminowany by przyjąć dowolne zlecenie, to uważaj bardzo na oszustów, którzy szukają tzw. słupów do wystawiania aukcji.
Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 14.04.2016, 20:22:03 »

Wyciąłem te podnóżki ręcznie, nie jest  to dobrze i za długo trwa - http://iv.pl/images/52154255802058133930.png próbowałem też ścieżkami, jednak coś popsułem - http://iv.pl/images/19280715680567151822.png Trochę zaczynam się bać, zawracam Ci głowę, chcemy opanować ten temat, a tu "zonk", słuchaj, jest umowa, jest nazwa sklepu, hurtowni rowerowej, może sam stwierdził, że musi być ktoś, kto go poinstruuje, podpowie. Jeśli będziesz tak uprzejma, będę prosił Cię o poradę. Na razie idę na kolacje. 
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 14.04.2016, 20:28:07 »

Ścieżka jest źle poprowadzona. Trzeba było każdy przedmiot zaznaczyć osobno, to raz, a dwa - na łuku masz za wiele węzłów, zamiast tego trzeba było po prostu wygiąć ścieżkę w łuk.
W ogóle to do obrysu ścieżką polecam jednak darmowy Inkscape. O wiele łatwiej w nim manipulować ścieżkami niż w GIMP-ie. Sama już dawno zrezygnowałam z wycinania ścieżkami w GIMP-ie i używam albo zaznaczenia odręcznego albo ścieżek w Inku. Jak obiekt jest niewielki i ma skomplikowany kontur (a tak właśnie jest w tym przypadku), to lepiej jednak użyć zaznaczenia odręcznego.

A pan z hurtowni lepiej jakby zainwestował w fotografa, który zrobi mu porządne zdjęcia. Zresztą nawet amator zrobi lepsze. Kto to widział układać przedmioty na jakimś puchatym, pomarańczowiastym kocyku?? Jeszcze żeby ten koc nie był pofałdowany i nie miał takich pozbijanych w pęczki włókien... Podłoże powinno być gładkie, jednolite, matowe i mieć kolor kontrastujący z przedmiotem, ale nie jaskrawy. Światło powinno być rozproszone, aby zniwelować cień.
« Ostatnia zmiana: 14.04.2016, 21:06:00 wysłane przez be@ » Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 15.04.2016, 11:44:18 »

Powinien, no ale cóż, obrobiłem dzwonek wstawiony do sklepu - http://iv.pl/images/40900521768145788366.png dół tego dzwonka należy poprawić, jest poszarpany, zapomniałem przy wycinaniu zmiękczyć, nie udało się i za długo to trwa. Jeśli chodzi o zdjęcia, są niestety i takie - http://iv.pl/images/15106623147614889843.png . Co robić, szybko nie daje rady.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 15.04.2016, 18:13:45 »

Na tym dzwonku jeszcze niezbyt umiejętnie usunąłeś napis i widać ślady klonowania. Musisz to robić dokładniej. Spróbuj używać klonowania przy powiększonym widoku, używaj nieco mniejszego pędzla i bardzo starannie wybieraj obszar, z którego pobierasz obraz. Po klonowaniu często warto jeszcze poprawić narzędziem łatka latka. To zdjęcie, w porównaniu z poprzednimi było nawet całkiem przyzwoite i w sumie dało się go spokojnie wyciąć maską warstwy.
Co do ostatniego zdjęcia, to ono jest jakieś poruszone i już naprawdę absolutnie do niczego się nie nadaje. Nie będę się nawet wypowiadać na jego temat.
Jak chcesz, to mogę jeszcze dziś na Skype pokazać to wycinanie maską i klonowanie na przykładzie zdjęcia dzwonka.
« Ostatnia zmiana: 19.04.2016, 19:36:30 wysłane przez be@ » Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 15.04.2016, 20:03:11 »

Wycinam maską, spokojnie, nie będę Ci zawracał głowy, zapoznaję się z ms allegro i Prestashop, mam dodawać nowe produkty, powiedziałem, że zdjęcia towaru są kiepskie, niestety, pracodawca. Mam problem i proszę Cię o pomoc, takie cóś - http://iv.pl/images/04631628923157027134.png Różdżka odpada, w/g koloru słabiutko, ręcznie bez sensu, maska - "dziubdziania" jak mówisz mnoga, za długo, na aukcje się nie nadają - http://iv.pl/images/67016525502913360793.png. Pomóż. Idę na kolacje, dobranoc.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 15.04.2016, 21:12:25 »

No niestety, przy zdjęciach takiej jakości nie da się uniknąć dłubaniny. W tym konkretnym przypadku najlepiej i najszybciej będzie użyć ścieżek, bo kontur zawiera dużo długich, prostych odcinków. Przed utworzeniem ścieżki warto zastosować Maskę wyostrzającą i pracować przy powiększonym widoku (ok. 300 - 400%).



No i znacznie łatwiej będzie te ścieżki utworzyć w Inkscape. To nie jest trudny program i naprawdę warto się z nim zapoznać.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2017, 12:16:17 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wycinanie zdjęć na aukcje
Skocz do: