Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Usuwanie tła, zmiana koloru bluzki, usuwanie napisu
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Usuwanie tła, zmiana koloru bluzki, usuwanie napisu  (Przeczytany 8593 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 11.04.2016, 19:15:20 »

Napis też wyszedł kiepsko, przy krawędziach jak stosowałem łatkę zostawały smugi, nie jest dobrze http://iv.pl/images/58466351970442938403.png To jest żmudna robota, kończę już, dajcie jeszcze jakieś porady, jak to lepiej zrobić.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 11.04.2016, 20:59:50 »

Chciałam Ci pokazać przez TeamViewer, to nie chciałeś.
Coś takiego trudno zrozumiale opisać, to trzeba pokazać i wytłumaczyć.
Generalnie to głównie kwestia wprawy i doświadczenia, a także trochę logiki. Ja się sama nauczyłam metodą prób i błędów. Ogólne wskazówki dostałeś i większości osób to wystarcza.
To nie jest tak, że po tygodniu zabawy GIMP-em zostaniesz od razu grafikiem. Poza tym grafika, to nie tylko obsługa programu.
Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 12.04.2016, 09:23:51 »

Rok pracyz Gimpem, słuchaj nie przesadzaj, taki ktoś to gumką, ścieżkami, albo szybką maską jakby wycinał to już twierdziłby, że gimpa zna. Proszę Cię, przekazuj konkretne informacje. Mamy zdjęcie -http://iv.pl/images/94656106602459758561.jpg trzeba zmienić kolor tej koszulki na czarny. Próbowałem, zaznaczałem koszulkę, barwienie, ale bieda maska też nic. Jak to zrobić?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 12.04.2016, 11:56:33 »

Rok rokowi nierówny, zależy co tam w tym GIMP-ie przez ten czas robiłeś i ile czasu tygodniowo poświęcałeś na naukę.
W przypadku zmiany koloru koszulki trzeba użyć krzywych lub poziomów kolorów. Przyciemnić całość, ale też nieco zwiększyć kontrast. Dodatkowo będziesz musiał użyć mieszania warstw, nakładając czarny kolor w trybie np. Mnożenia, Pokrywania lub Połączenia ziarna. Tu już trzeba eksperymentować. Po roku używania GIMP-a powinieneś mieć opanowane mieszanie warstw i narzędzie Krzywe kolorów.
Ogólnie Twoje podejście do tego typu zadań jest niewłaściwe. Na takie efekty nie ma prostych instrukcji. Tu trzeba przede wszystkim wyczucia. Trzeba też myśleć i mieć jakieś pojęcie o światłocieniu, o barwach itd.
Osoba która perfekcyjnie opanuje program, a nie ma pojęcia o grafice ogólnie, wyczucia estetyki, nie umie dobierać kolorów i tak nie osiągnie dobrych efektów.
« Ostatnia zmiana: 12.04.2016, 12:09:00 wysłane przez be@ » Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 12.04.2016, 13:06:03 »

Gumka nie działa, tu prawdopodobnie wskazana jest maska, tryby warstwy nie bardzo dają efekt, włosy modelki jest problem - http://iv.pl/images/08903492649086524553.jpg
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 12.04.2016, 13:38:40 »

To jest mój efekt, który osiągnęłam w GIMP-ie (zauważ, że usunęłam także białe światło z ręki modelki):



(to jeszcze nie jest perfekcyjny efekt, mogłam postarać się bardziej, gdyby to było coś ważnego)

Tu trzeba być zaawansowanym użytkownikiem i mieć spore doświadczenie. Jednak mnie nikt za rączkę nie prowadził. Trzeba po prostu ćwiczyć, przerabiać tutoriale i myśleć logicznie. Jak perfekcyjnie opanujesz wszystkie filtry i narzędzia, to będziesz mógł się nimi swobodnie posługiwać.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2017, 12:05:01 wysłane przez be@ » Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 12.04.2016, 14:36:02 »

Przecież nie prowadzisz mnie za rączkę, konkretna wskazówka, żeby użyć krzywych lub poziomów kolorów, tryby, to jest próba rozwiązania problemu. Czyli co, zaznaczyć koszulkę, na nowej warstwie wypełnić czarnym, użyć trybów warstwy,regulować kryciem, nie pamiętam co tam robiłem dalej, ale gumka mi nie działała. Idę teraz do lekarza, zróbmy przerwę do 17.00
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 12.04.2016, 14:44:16 »

Aby bardzo dokładnie opisać wszystkie czynności, to bym tu musiała tutorial na 3 strony napisać. Dlatego proponowałam TeamViewer. Mogłabym wtedy wytłumaczyć co, jak i przede wszystkim dlaczego. Wybacz, ale takich elaboratów pisać tu nie będę, bo to zajmie znacznie więcej czasu niż sama przeróbka tego zdjęcia. Nie chcesz skorzystać z pomocy przez komunikator, to ćwicz samodzielnie. Skoro ja się nauczyłam, to i Ty się nauczysz.

Przy okazji polecam bardzo dobry tutorial, część umiejętności które można dzięki niemu nabyć wykorzystałam właśnie podczas zmiany koloru tej bluzki: https://youtu.be/kvth8kKr2nQ i cz.2 https://youtu.be/C0NurryCN0A. Inny przydatny: https://www.youtube.com/watch?v=XOnA7fJXj9s. Obydwa pomogą poradzić sobie z włosami na bluzce.
Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 12.04.2016, 17:30:25 »

Przeglądałem te tutoriale, korzystałem z tego https://www.youtube.com/watch?v=D21rlSc57qctrzęsą mi się ręce, wychodzi mi słabo, mam inną prośbę, puścili mi maila, że ta strona nie działa http://aplikacja.c0.pl u mnie działa, sprawdź jak możesz. Robię jeszcze raz zmianę koloru tej koszulki.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 12.04.2016, 17:38:13 »

U mnie strona normalnie się wyświetla.
A dlaczego nie chcesz się połączyć przez ten TeamViewer czy Skype? Przecież wtedy byś się szybciej nauczył, mogłabym więcej i lepiej wytłumaczyć, pokazać jak wykonać konkretną czynność w GIMP-ie itd. Można normalnie porozmawiać, a taka pisanina jest niewygodna...
Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 12.04.2016, 19:44:50 »

Nie wychodzi mi, robię kopie,zaznaczam, krzywe, potem daje czarny, tryby, nie wiem jak tą  wstawkę jaśniejszą, włosy modelki, trudno, tragedia. Chyba skapituluje i wykorzystam Skype, ale najpierw w krótkich, żołnierskich słowach zasugeruj z jakimi narzędziami kombinować?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 12.04.2016, 19:55:02 »

To nie w narzędziach jest problem. Nic Ci to nie pomoże, jak podam narzędzia, ale proszę bardzo. Używałam pędzla w trybie usuwania koloru i w trybie zwykłym, gumki, zaznaczenia odręcznego, rozsmarowywania i rozmywania. Z filtrów natomiast użyłam krzywych kolorów, rozmycia Gaussa, maski wyostrzającej. No i poza tym wszystkim mieszania warstw.
Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 12.04.2016, 20:03:32 »

Na dziś koniec, zacznę działać od jutra. Narazie
Zapisane
niedz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 39
Galeria Użytkownika

niedz


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 13.04.2016, 12:50:58 »

Nie dam rady. Po południu proszę o pomoc przez Skype.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Usuwanie tła, zmiana koloru bluzki, usuwanie napisu
Skocz do: