Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: zawieszanie w czasie skalowania obrazu  (Przeczytany 2412 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Iga16
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Iga16


Zobacz profil
« : 29.03.2016, 15:47:12 »

Być może wątek się już tu gdzieś pojawił - jeśli tak proszę o przekierowanie i pomoc. Tworzę grafikę, mam ustawioną rozdzielczość 1984 x 937 px, a rozdzielczość na 300.
Okazało się jednak, że do dużego wydruku potrzebny jest wymiar 14287 x 6747 px.
I tu zaczyna się problem - najpierw dość długo skaluje (świadczy o tym zielony pasek na dole strony), a potem cały program się zawiesza i pojawia się okno, że program nie odpowiada.
Możecie jakoś pomóc?
Z góry dziękuję Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.03.2016, 15:49:18 »

Może masz za słaby komputer do takich wielkich obrazów? Poza tym po tak dużym powiększeniu obraz i tak mocno straci na jakości (zwłaszcza po wydruku), więc nie wiem, czy ma to sens.
Zapisane
Iga16
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Iga16


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.03.2016, 08:13:15 »

Robiłam już to 2 tygodnie wcześniej na moim komputerze i wszystko było ok. A sens ma takie skalowanie bo widziałam wydruk i jest ok. Tylko co zrobić, żeby to się nie zawieszało  Płacz
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.03.2016, 08:18:51 »

Robiłaś w takich dużych wymiarach i było ok?
Jedyne, co mogłoby być pomocne, to zoptymalizowanie zużycia pamięci przez GIMP-a: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,15611.0.html i być może także zmiana wielkości pliku stronicowania w systemie. O ile to właśnie pamięć jest problemem, a nie obciążenie procesora.
W sumie samo skalowanie można przeprowadzić w dowolnej przeglądarce obrazów, nie musi to być GIMP.
Są też programy, które potrafią skalować w górę ze znacznie mniejszą utratą jakości, niż w przypadku GIMP-a, ale niestety są odpłatne.
« Ostatnia zmiana: 30.03.2016, 09:34:25 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: zawieszanie w czasie skalowania obrazu
Skocz do: