Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zdjęcie wpisane w kształt
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zdjęcie wpisane w kształt  (Przeczytany 1548 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
stanley81
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

stanley81


Zobacz profil
« : 24.02.2016, 12:58:17 »

Witam, mam zdjęcie, które chciałem wpisać w kształt jajka. Powinno to wyglądać tak jak na trzecim zdjęciu.
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


* wycinanki-lowickie-piekne-niepowtarzalne.jpg (230.21 KB, 1100x774 - wyświetlony 382 razy.)

* 1jajko.jpg (223.52 KB, 2480x3508 - wyświetlony 317 razy.)

* efekt1.jpg (253.98 KB, 907x983 - wyświetlony 251 razy.)
« Ostatnia zmiana: 10.02.2017, 00:49:23 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 24.02.2016, 13:28:50 »

Podejrzewam, że w tym wypadku ktoś zwyczajnie zrobił te wzory od razu wpisując je w kompozycję w takim kształcie. Aby ze zdjęcia pierwszego, które pokazałeś powstało jajo w orientacji pionowej (bo teraz też jest jajko ale poziome), to najlepiej usunąć ładnie kawałek środkowego elementu kompozycji (aby koguty były bliżej siebie). Dodatkowo potrzebowałbyś dorobić kilka elementów na górze i dole obrazka, np poprzez skopiowanie i odpowiednie ułożenie. Pamiętaj, że w programie do grafiki rastrowej jakim jest GIMP, każde przekształcenie obrazu lub jego elementu (takie czynności jak: obrót czy skalowanie) wiąże się z pogorszeniem jakości.

Generalnie, to najlepiej taką kompozycję tworzy się od podstaw. Działając tylko na jednej połowie obrazka. Kopiuje się ją później i odbija. Dodatkowo najlepszym programem do tego były program wektorowy, np darmowy inkscape.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zdjęcie wpisane w kształt
Skocz do: