Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: pomoc w stworzeniu grafiki wektorowej- logo
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: pomoc w stworzeniu grafiki wektorowej- logo  (Przeczytany 15057 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
justyna.hafty
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

justyna.hafty


Zobacz profil
« : 11.01.2016, 15:26:37 »

Witam. W najbliższym czasie mam zamiar zalozyc firme jezeli dostane dotacje z urzedu. Wymyslilam sobie nazwę firmy, i logo . Próbowałam zrobić samodzielnie logo w paint i photoscape ale niestety nie jest to cos co dobrze wyglada. Napis w photoscape wyszedl mi calkiem nieźle ( czcionka WORLDNET , ale kwadrat z glowa kota jest nie rowny, ma brzydkie krawedzie i boje sie ze jak zmnniejsze to logo bedzie brzydkie jakościowo ( chciałam żeby w razie czego logo wyglądało dobrze na metce...). Czytałam ze logo powinno byc grafika wektorowa ale pojecia nie mam jak to zrobic. Bardzo bym byla wdzeczna za jaka kol wiek pomoc. Z góry dziękuje.
Zapisane
justyna.hafty
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

justyna.hafty


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.01.2016, 15:28:27 »

nie wiem jak zalaczyc obrazek mojego logo. Wstawilam go do mojej galerii.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11.01.2016, 16:05:47 »

Trzeba je wykonać w programie wektorowym, np. darmowym Inkscape. Programy, które wymieniłaś z pewnością się do tego nie nadają.
Nie wiem, w jaki sposób dodałaś to logo do galerii, bo figuruje tylko jako ikona galerii, natomiast nie da się w ogóle zobaczyć tego obrazka.
Jeśli dodajesz do galerii forumowej, to pod obrazkiem masz: "Kody do podlinnkowania obrazka", po kliknięciu rozwinie Ci się lista z kodami do skopiowania i możesz taki kod wkleić do posta.
Zapisane
justyna.hafty
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

justyna.hafty


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.01.2016, 08:20:50 »

http://www.gimpuj.info/gallery/97/86581_12_01_16_7_19_30.jpg

Ziomioslaw: większego się nie dało?
« Ostatnia zmiana: 12.01.2016, 09:09:59 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12.01.2016, 11:36:16 »

To bardzo łatwo coś takiego będzie przerobić na wektory. Jak chcesz, to mogę to zrobić, tylko muszę mieć te czcionki.
A samo logo niezłe, tylko coś mi te napisy wzajemnie nie do końca do siebie pasują i ich ułożenie względem siebie. Pokombinowałabym na Twoim miejscu jeszcze z jakąś inną czcionką w tym mniejszym napisie "fashion" i z rozmieszczeniem.
Zapisane
justyna.hafty
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

justyna.hafty


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 12.01.2016, 13:37:16 »


 Dzieki za odpowiedz. Jakbyś mógł mi przerobić na wektory to będę wdzięczna. szczerze mówiąc to mam problemy z programami do grafiki. Jedyny program jaki znam to ten do robienia haftów komputerowych, wiec gdybyś kiedyś potrzebował takiego programu to służę pomocą:))Kombinowałam z logiem w Wordzie i paint. Czcionka napisu Mini Miuu: WORLDNET, a napis fashion chyba CANDARA ( chciałam jak najprostsza czcionkę i tylko ta mi mniej więcej pasowała)może masz inna propozycje??  Ułożenie liter względem siebie tez nie jest takie jak chciałam wiec jakbyś mógł to możesz je ładnie rozstawić, bo mi wychodziły jakieś cuda. Jestem otwarta na każde propozycje od osób mądrzejszych w tych kwestiach ode mnie. Jeszcze raz dzieki. Pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 12.01.2016, 13:59:49 »

Na tą chwilę niestety nie mam czasu się tym bawić, bo dobranie czcionki jest dosyć czasochłonne i niełatwe. Mogę tylko przerobić na wektory, bo to zajmie chwilkę, a kompozycją i doborem czcionki musisz się sama zająć.
PS
I nie jestem ten on Język
Zapisane
justyna.hafty
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

justyna.hafty


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12.01.2016, 14:45:13 »

Ojej ale wtopa. Sorki za bledną pleć. spróbuje dobrać czcionkę i rozmieszczenie i wtedy wstawi zebys mogla mi przerobic na grafike wektorowa. jeszcze raz dzieki. 
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 405
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 12.01.2016, 15:11:09 »

Oki. Na razie w załączniku masz sam sygnet w wektorach (SVG i PDF). Możesz sobie zainstalować ten Inkscape, nie jest trudny w obsłudze i z dodaniem samego napisu nie powinnaś mieć problemu.

PS
Zwróć uwagę, że czcionka Worldnet jest darmowa tylko do użytku osobistego. Jeśli zamierzasz używać jej komercyjnie (w logo firmy, na której będziesz zarabiać), to musisz wykupić licencję.

* Miu.svg (2.5 KB - pobrany 221 razy.)
* Miu.pdf (1.03 KB - pobrany 216 razy.)
« Ostatnia zmiana: 12.01.2016, 15:25:04 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: pomoc w stworzeniu grafiki wektorowej- logo
Skocz do: