Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Problem z edycją tekstu w Gimp 2.6 na Windows 10
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Problem z edycją tekstu w Gimp 2.6 na Windows 10  (Przeczytany 2592 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« : 28.10.2015, 14:19:58 »

Witam,tak jak w temacie,zawsze używałem G2.6 a w momencie kiedy przeszedłem na windows 10 mam problem kiedy w momencie wyboru czcionki przekręcam kółkiem w dół,pod koniec listy czcionek Gimp 2.6 samoczynnie się wyłącza.Podobnie było w windows 8, ale usunąłem kilka czcionek z windowsa i działało normalnie,co z tym zrobić,bo kiedy mam już coś stworzonego i chcę dodać odpowiednia czcionkę,to jeśli za nisko dojadę wszystko się wyłącza?
PS.w Gimpie 2.8 nie mogę (lub nie umiem) dowolnie ustawić tekst w miejscu którym chcę na obrazku,oraz nie podoba mi się sposób zapisywania.Proszę o kilka słów w tych tematach,ewentualnie jak to można obejść w Gimp 2.6 (bo ten mi bardziej pasuje).
« Ostatnia zmiana: 13.11.2015, 21:57:41 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.10.2015, 14:28:58 »

Może zrezygnuj z używania czcionek zainstalowanych w systemie? W GIMP-ie można sobie wrzucić wybrane czcionki do folderu fonts w katalogu użytkownika i skonfigurować tak, by w programie były używane tylko czcionki z tego folderu. Trzeba tylko zmodyfikować sobie jeden pliczek: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,55977.msg264584.html#msg264584 i ustawić ścieżkę do folderu z czcionkami w preferencjach.
 A co do umieszczenia tekstu w wybranym miejscu, to po wybraniu narzędzia tekstowego klikasz na obrazie tam, gdzie ma być dodany tekst i piszesz. Jeśli po wpisaniu chcesz zmienić położenie tekstu, możesz przesuwać obramowanie okienka tekstowego albo złapać tekst i przesunąć warstwę tekstową za pomocą narzędzia przesuwanie Przesuwanie (trzeba kliknąć w tekst, nie w pusty obszar) ew. po kliknięciu tym narzędziem użyć strzałek na klawiaturze (to jeśli chcesz przesunąć precyzyjnie o kilka pikseli).
« Ostatnia zmiana: 28.10.2015, 15:06:40 wysłane przez be@ » Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.10.2015, 22:08:01 »

Dzięki popróbuje,szkoda,że ten 2.6 tak kaleczy na win 10.
Zapisane
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.11.2015, 09:18:38 »

Witam po raz kolejny,zadziałało.Problem niewielki tylko z usunięciem tej linijki wpisu,ponieważ system odmawia dostępu.Należy "fonts.conf" skopiować i wkleić powiedzmy na pulpit,a z programu całkiem usunąć "fonts.conf". Następnie w wordpad otworzyć plik z pulpitu i usunąć "<dir>WINDOWSFONTDIR</dir>",po czym tak zmodyfikowany "fonts.conf" wkleić w miejsce usuniętego z programu jako administrator. Wrzucić czcionki to folderu fonts i działa aż miło.Dzięki za pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Problem z edycją tekstu w Gimp 2.6 na Windows 10
Skocz do: