Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Jak uzyskać przeźroczystą i rozmytą ramkę?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak uzyskać przeźroczystą i rozmytą ramkę?  (Przeczytany 2988 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DizePL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

DizePL


Zobacz profil
« : 29.06.2015, 12:45:36 »

Jak zrobić takie coś w GIMP 2.0? Chodzi o brzegi zdjęcia angel angel


//Hasia: Tytuł poprawiłam ja. Do autora tematu: Tytuł dobrze (lub przynajmniej w przybliżeniu) opisujący problem jest potrzeby aby inni, którzy będą mieli podobny kłopot mogli łatwiej odnaleźć rozwiązanie. Możesz przeczytać to pod linkiem który podała poniżej bea.


* xDD.jpg (5.4 KB, 223x226 - wyświetlony 263 razy.)
« Ostatnia zmiana: 07.07.2015, 10:03:02 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.06.2015, 13:11:22 »

Ostrzeżenie
Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3

Do tego zły dział. Przenoszę

I dlaczego GIMP 2.0?? Aktualna wersja to 2.8.

Niewiele widać na tym zdjęciu, ale wygląda jak mniejsze zdjęcie nałożone na większe, które zostało rozmyte.
Zapisane
DizePL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

DizePL


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.06.2015, 16:16:14 »

A jak to zrobić? Sory ze nie umiem ale jestem swieży w gimpie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.06.2015, 16:20:02 »

Popraw tytuł, to wtedy Ci opiszę dokładniej.
Zapisane
DizePL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

DizePL


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29.06.2015, 18:27:02 »

No poprostu jak zrobić ten efekt bo to ładnie wygląda żeby na fb wstawić Uśmiech Wytłumaczysz mi krok po kroku?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.06.2015, 03:48:45 »

Ech, widzę że Hasia musiała Cię wyręczyć z tym tytułem.
Czytałeś w ogóle ten pkt. 3 z odnośnika, który podałam wcześniej?

1. Otwierasz zdjęcie w GIMP-ie i duplikujesz Duplikowanie warstwy warstwę. Powinieneś w efekcie mieć dwie warstwy ze zdjęciem: oryginał i kopię.
2. Teraz możesz albo przeskalować w górę warstwę oryginalną (tę, która jest niżej w oknie warstw), tak aby była wyraźnie większa od kopii, albo przeskalować w dół (czyli zmniejszyć) warstwę kopia, tak aby była wyraźnie mniejsza od oryginału. Wybierasz jak Ci pasuje, ale jeśli zwiększysz wymiary warstwy z oryginałem, to musisz jeszcze powiększyć wymiary płótna: Obraz -> Dopasuj płótno do warstw , inaczej część warstwy będzie niewidoczna poza obszarem obrazu.
3. Warstwę oryginalną (tę o większych wymiarach) rozmywasz: Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa. Promień rozmycia musisz dobrać do wielkości zdjęcia. Im większe zdjęcie, tym większy promień. Na początek spróbuj ok. 20 - 40 px pionowo i poziomo. Jeśli to będzie za mało, to zawsze można cofnąć operację i zmienić promień rozmycia na większy. Przy dużych fotkach może to być nawet i 200 px.

http://registry.gimp.org/node/20463 - a tutaj masz skrypt, który zrobi to wszystko za Ciebie, tyle że jeszcze dodaje cień, ale być może da się to odznaczyć w jego opcjach (nie wiem, bo nigdy go nie używałam).
« Ostatnia zmiana: 30.06.2015, 04:06:25 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Jak uzyskać przeźroczystą i rozmytą ramkę?
Skocz do: