Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Nałożenie twarzy na czarno-białe warzywo
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Nałożenie twarzy na czarno-białe warzywo  (Przeczytany 3689 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mati13
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

mati13


Zobacz profil
« : 17.05.2015, 18:38:13 »

Witam,
Nie bylo mnie na ostatniej lekcji z infy i mam pewne zadanie,które nie potrafi mi wytłumaczyć mój kumpel  Zły Otóż mam znaleźć dwu kolorowe warzywo(np cebula z tym zielonym na górze Chichot ) i jakąs twarz. Zadanie polega na tym,aby czesc warzywa zrobic na czarno biało(druga czesc ma byc bez zmian). Potem trzeba wkleić twarz na to obrobione zdjęcie ,ale w taki sposób aby nachodziła ona na warzywo i nie była taka ostra,ale była czarno biała.Kumpel wytłumaczył mi to w taki sposób : http://postimg.org/image/4qjvbrwv5/  . Zatrzymałem się na zrobieniu zdjęcia czarno białego. Nie wiem co dalej. Pomoże ktos?
« Ostatnia zmiana: 20.05.2015, 11:11:59 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17.05.2015, 19:28:37 »

Nie dziwię się, że nie zrozumiałeś, sama nie rozumiem co on tam napisał o jakichś plasterkach.
Myślę, że najlepiej będzie wytłumaczyć używając Skype'a z opcją współdzielenia ekranu. Jak Ci to pasuje, to napisz pw.
A jak jednak wolisz, żeby wytłumaczyć tutaj, to przede wszystkim zmień tytuł tak, aby opisywał efekt, który chcesz uzyskać.
Zapisane
mati13
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

mati13


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17.05.2015, 20:24:09 »

Nie posiadam skype,ani nawet mikrofonu. Mógłbym założyć,ale myslę,że szybciej załapałbym jakbys mi wypunktowała polecenia tutaj krok po kroku;).Byłbym bardzo wdzięczny.Trudno jest nazwać efekt ,który nie wiem jak się fachowo nazywa Chichot
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17.05.2015, 20:36:19 »

Zakładam, że zdjęcie twarzy oraz część warzywa masz już w odcieniach szarości.
Przede wszystkim musisz mieć tę twarz dokładnie wyciętą z tła na osobnej, przezroczystej warstwie powyżej zdjęcia z warzywem. Aby twarz ładnie wpasowała się w warzywo trzeba ją wyciąć ze zmiękczeniem. Tak więc zaznaczasz twarz dokładnie wzdłuż konturów zaznaczeniem odręcznym Lasso i zmiękczasz zaznaczenie: Zaznaczenie -> Zmiękcz o jakieś 15 px. Stopień zmiękczenia trzeba dobrać do rozmiarów obrazka. Nie wiem jak duże jest Twoje zdjęcie, więc nie jestem w stanie podać właściwej wartości. Dodajesz do warstwy z twarzą przezroczystość: Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj kanał alfa. Następnie trzeba zaznaczenie odwrócić i wyczyścić tło klikając DELETE.
Za pomocą narzędzia przesuwanie Przesuwanie umieszczasz twarz w docelowym miejscu, tak aby pokrywała się z odpowiednią częścią warzywa. Jeśli twarz jest zbyt duża, to musisz ją przeskalować: Warstwa -> Skaluj warstwę lub za pomocą narzędzia skalowanie  Skalowanie, tak aby mieściła się wewnątrz konturów warzywa.
Na koniec w oknie warstw zmieniasz tryb warstwy z twarzą na Pokrywanie, Mnożenie lub Połączenie ziarna. Wybierz ten tryb, który będzie najlepiej wyglądać. W razie potrzeby można także nieco zmniejszyć krycie warstwy z twarzą.
Zapisane
mati13
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

mati13


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17.05.2015, 21:04:50 »

Dzięki wielkie Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Nałożenie twarzy na czarno-białe warzywo
Skocz do: