Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Antyaliasing (a raczej jego brak)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Antyaliasing (a raczej jego brak)  (Przeczytany 2811 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Maślana
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 25.04.2015, 11:48:41 »

Witam, za każdym razem kiedy daje obramowania a następnie wypełnienie, granica wypełnienia zawsze jest 'ostra' i brzydko wygląda (jakbym tworzył to w paincie). Próbowałem sobie z tym poradzić za pomocą obramowania i rozmycia gaussa ale efekt jest daleki od pożądanego. Teraz radzę sobie tak, że tworze obraz dwa razy większy niż docelowy, na nim pracuje, a następnie go pomniejszam do żądanej wartości. Ta metoda sprawuje się idealnie tylko ma dwie poważne wady: jest strasznie zasobochłonna oraz trudno jest nanieść poprawki. Jak Wy sobie radzicie z problemem 'ostrych' krawędzi w gimpie  wilber2?

//be@: Poprawiłam błąd w tytule
« Ostatnia zmiana: 03.05.2015, 01:34:10 wysłane przez be@ » Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 25.04.2015, 12:49:29 »

Zanim wypełnisz zaznaczenie to zamień go na ścieżkę, a później z powrotem na zaznaczenie i dopiero wypełnij.
Co do tworzenia na większych formatach, ja zawsze tak robię i jakoś nie widzę problemu kiedy muszę wprowadzić poprawki.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.04.2015, 16:03:37 »

U mnie zwykłe zaznaczenie prostokątne, eliptyczne oraz odręczne złożone z prostych odcinków po wypełnieniu daje gładkie krawędzie pod warunkiem, że zaznaczenie zostało wypełnione tylko jeden raz, a w opcjach zaznaczyłam wygładzanie.
Natomiast inne rodzaje zaznaczenia, to jak już napisała Hasia, trzeba zmieniać na ścieżkę. Nie mniej kilkukrotne wypełnienie tego samego zaznaczenia i tak może spowodować widoczne schodkowanie na krawędziach.
« Ostatnia zmiana: 25.04.2015, 16:30:39 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Antyaliasing (a raczej jego brak)
Skocz do: