Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Historia akcji w GIMP  (Przeczytany 2318 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nigx
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

nigx


Zobacz profil
« : 18.08.2014, 10:14:24 »

Witam, jestem tu nowy, nie wiem czy dobry dział, ale innego nie znalazłem - odpowiedniejszego.

Interesuje mnie czy jest coś takiego w GIMP jak historia wykonanych akcji? Po wyłączeniu widoczności kilku wartsw i złączeniu ich, potrzebuję wrócić do początkowego stanu. Czy da się coś takiego zrobić w GIMPie?
« Ostatnia zmiana: 06.04.2015, 07:49:41 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.08.2014, 10:22:13 »

Dopóki nie zamkniesz pracy, możesz się cofnąć nawet o kilkadziesiąt kroków. Ilość cofnięć oraz przeznaczonej na to pamięci możesz sobie ustawić w Edycja -> Preferencje.
Po zapisie i ponownym otwarciu pliku historia będzie liczona od nowa, ta sprzed zapisu przepada, dlatego lepiej nie łączyć pochopnie warstw, tylko tworzyć sobie nowe z widoku, a te "przejściowe" grupować i wyłączać widoczność Widoczność warstwy, aby można było do nich wrócić w razie potrzeby. Jeśli zapiszesz pracę do XCF, zostaną zachowane wszystkie warstwy (także niewidoczne), kanały, grupy i zaznaczenia.
Zapisane
nigx
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

nigx


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.08.2014, 08:50:04 »

Dzięki za odpowiedź. Próbowałem po wyłączeniu warstw i złączeniu warstw cofnąć jednak się nie dało. Nie wiem dlaczego ale będę próbował, skoro mówisz, że na pewno się da to zrobić.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.08.2014, 08:56:42 »

Da się, ale tak jak pisałam, pod warunkiem, że obraz nie został jeszcze zamknięty po wykonaniu tych operacji. Jeśli zapisałeś i zamknąłeś obraz, to już nie ma możliwości cofnięcia. Musisz też sprawdzić ustawienia ilości cofnięć w preferencjach, bo być może masz ustawioną jakąś minimalną ilość.
Zapisane
nigx
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

nigx


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.08.2014, 13:23:14 »

A dokładniej w którym miejscu Preferencji szukać ilości kroków wstecz? Bo przejrzałem zakładki, ale nie znalazłem nic.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 22.08.2014, 14:20:47 »

Chyba bardzo szybko to przeglądałeś. Pierwsza strona preferencji- Środowisko. Minimalna ilość poziomów cofnięć.
Zapisane

nigx
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

nigx


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.09.2014, 11:17:00 »

Faktycznie jest tam coś takiego. Miałem ustawione na 5 więc dlatego mi nie chciało cofnąć o kilkanaście kroków.

Dziękuje za pomoc! Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Historia akcji w GIMP
Skocz do: