Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zdjęcie z białych pikseli  (Przeczytany 1741 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
xecd
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

xecd


Zobacz profil
« : 10.10.2014, 21:20:14 »

Witam szanowne grono!
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Przeważnie udaje mi się wyszukać to czego szukam, lecz tym razem szukanie nie przynosi efektów więc postanowiłem zabrać wam kilka minut cennego czasu i poprosić o pomoc Mrugnięcie

Już przechodzę do setna.
Od kilku lat zajmuję się zawodowo grawerowaniem w szkle i kamieniu a pasjonuję się elektroniką i programowaniem. Wpadłem na pomysł zbudowania plotera grawerującego portrety na kamieniu (takowe istnieją ale są b. drogie). Z dużą pomocą brata udało się przejść przez mechanikę maszyny, oprogramowalem juz wstępnie mikrokontroler oraz program do obsługi maszyny pod windowsem. Teraz nadszedł czas na przygotowanie pierwszego zdjęcia i tu zaczynają się schody. Otóż zdjęcie musi zostać przerobione na system białych pikseli - im jaśniejszy fragment zdjęcia tym białych pikseli więcej, im ciemniejszy tym mniej. W miejscach tych białych pikseli maszyna specjalną igłą będzie matowiała polerowaną powierzchnię kamienia. Próbuję napisać program który miałby taka grafikę przygotować i efekty jakieś są ale niezbyt zadowalające. Czy istnieje jakiś plugin lub może wbudowane narzędzie w Gimpie które mogło by mi w tym pomóc? Może mają Państwo jakiś pomysł na jakiej zasadzie próbować taką grafikę ze zdjęcia przygotować?

Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam i z góry dzięki!

« Ostatnia zmiana: 13.10.2014, 09:58:06 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.10.2014, 21:58:07 »



Czy chodzi o coś takiego?
Zapisane
xecd
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

xecd


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.10.2014, 22:16:09 »

Dokładnie tak
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10.10.2014, 22:21:23 »

W takim razie: Obraz -> Tryb -> Indeksowany i w okienku zaznaczasz Paleta czarno-biała (1-bitowa) oraz wybierasz Dithering: Floyda Steinberga(zwykły). W ten sposób otrzymasz czarne kropki na białym tle. Aby mieć białe na czarnym wystarczy zastosować: Kolory -> Inwersja.
Zapisane
xecd
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

xecd


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10.10.2014, 22:40:53 »

Bardzo dziękuję za pomoc, sam bym w życiu do tego nie doszedł Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zdjęcie z białych pikseli
Skocz do: