Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wygładzanie loga skanu  (Przeczytany 3029 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
BaKaJ-PL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

BaKaJ-PL


Zobacz profil
« : 14.11.2013, 16:58:01 »

Witam
Już bardzo dawno nie było mnie na tym forum, nie sądziłem też, że kiedykolwiek wrócę do grafiki, no ale jestem Uśmiech
Otóż gram w zespole i z racji niewielkich środków nie możemy zatrudnić żadnego grafika, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.
Kolega narysował logo na kartce, zrobił skan, a ja wrzuciłem go do gimpa. Problem w tym, że kolega rysował same kontury czarnym tuszem na białej kartce, więc na starcie musiałem odwrócić kolory, żeby logo było bardziej wypełnione. Później przyszła pora na kolorowanie itd.
Problem w tym, że sam skan nie jest dobrej jakości i na renderze zostaje kupę brudu. Męczyłem się wczoraj jakiś czas z gumką, ale efekt jest połowiczny. Jest jakiś sposób, żeby wygładzić krawędzie przy tak nieregularnym kształcie?

Oto sam stock:


Na koniec, ile kosztuje zrobienie okładki profesjonalnie?
« Ostatnia zmiana: 23.03.2014, 02:17:42 wysłane przez be@ » Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 14.11.2013, 20:47:21 »

Najkorzystniej byłoby to zrobić w Inkscape. Dłubania dużo po wektoryzacji będzie, ale moim zdaniem to zaprocentuje wam na przyszłość. Wektorowe logo przyda się w razie czego na koszulki, kubki itd jeśli będzie taka potrzeba Uśmiech
http://inkscape.org/doc/tracing/tutorial-tracing.pl.html
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.11.2013, 23:39:00 »

Rejke dobrze prawi. Jeśli chodzi o logo, to najlepiej zwektoryzować. A w GIMP można spróbować za pomocą G'MIC, filtrami do wygładzania (Smooth) z zakładki: Repair. Jest też jakiś darmowy filtr do PS-a, który coś takiego robi. Można go użyć w GIMP-ie po doinstalowaniu specjalnej wtyczki albo, wg mnie wygodniej, wrzucić go do XnView ale cudów nie ma co się spodziewać, efekt jest porównywalny do tego z G'MIC tylko sam filtr jest prostszy w obsłudze.
W załączniku rezultat użycia G'MIC (napis usunęłam wcześniej).


* tes.png (251.64 KB, 595x528 - wyświetlony 225 razy.)
« Ostatnia zmiana: 15.11.2013, 00:56:23 wysłane przez be@ » Zapisane
BaKaJ-PL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

BaKaJ-PL


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.11.2013, 14:44:04 »

Wygląda świetnie Uśmiech
ile ci to zajęło?
mógłbyś mi to tak samo zrobić z tym?


inkscape nie używałem nigdy i pewnie musiałbym poświęcić sporo czasu, żeby nauczyć się go choć trochę obsługiwać
A jeżeli chciałbym podkręcić to do wyższej rozdzielczości to też w inkscape, czy może przerysować na tablecie?

Trochę mi to nie wychodzi
nie wiem co mam w ogóle zrobić z tymi strzałkami które powstały po wektoryzacji
« Ostatnia zmiana: 15.11.2013, 15:11:03 wysłane przez BaKaJ-PL » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15.11.2013, 15:32:11 »

Zajęło mi niewiele czasu, po prostu zastosowałam filtr. Co do zwiększenia rozdzielczości, to właśnie najlepiej użyć Inkscape, bo zwektoryzowane logo będziesz mógł dowolnie skalować bez utraty jakości. Oczywiście przerysować też można.
Poprawione w załączniku:


* ou9.png (183.15 KB, 641x593 - wyświetlony 229 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wygładzanie loga skanu
Skocz do: