Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Cięcie layoutu strony WWW - automatyzacja
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Cięcie layoutu strony WWW - automatyzacja  (Przeczytany 7928 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mtek013
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 19.06.2013, 17:42:59 »

  Witam.
Przeszukałem ten i inne portale i jest sporo ciekawych rzeczy, ale nie do końca rozwiązujących mój problem. Bawię się troszkę w tworzenie stron www i z racji tego iż staram się działać na legalnym oprogramowaniu korzystam między innymi z Gimp'a (osobiście mój najbardziej ulubiony program do grafiki). Cięcie wcześniej przygotowanego szablonu jest w chwili obecnej dla mnie dość żmudnym zajęciem.. Wiem, że do PS powstało kilka lepszych lub gorszych skryptów, które wykonują to z automatu. I tu moje pytanie. Wiecie może coś na temat takiego skryptu / tutka jak go wykonać (coś tam się troszkę znam na programowaniu, więc w wolnej chwili mógłbym napisać, tylko nie wiem w jakim języku i ogólnie, jak ktoś naprowadzi trochę, to się zrobi) / czy ogólnie może macie jakieś swoje "patenty" na jakieś zautomatyzowanie tego procesu??

Pozdrawiam

//bea: Poprawiłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 19.06.2013, 20:20:28 wysłane przez bea » Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.06.2013, 18:54:38 »

Skrypty do GIMP-a pisze się w Pythonie (nie wgłęniałem się, ale można chyba też w c++).
Jak niby taki skrypt miałby wyglądać? Każdy szablon jest inny. Najlepsze co mi przychodzi do głowy to wprowadzanie współrzędnych i zapisywanie po kolei plików do folderu.
Napisałeś, że znasz się trochę na programowaniu i napiszesz jeżeli Cię ktoś naprowadzi. Co to ma znaczyć? Napisze algorytm, a ty go po prostu przekształcisz na kod? Tak to "programista" po tygodniu nauki potrafi. Poza tym skoro znasz się na programowaniu to z dowiedzeniem się w jakim języku pisać problemów mieć nie powinieneś.
Zapisane



mtek013
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 19.06.2013, 19:44:02 »

Swego czasu trochę próbowałem sił w C. Więc wiem jak się za to zabrać. Co do tego jakby to miało działać. W PS taki skrypt z tego co widziałem przycina na chwilę obraz do rozmiaru warstwy i zapisuje w wybranym katalogu. (w zależności od formatu z tłem lub przeźroczystością) Pytam, bo być może ktoś się o coś takiego do gimpa otarł, a nie ma sensu wyważać otwartych drzwi. (co do Pythona, ciekawy język, coś już kiedyś z nim próbowałem, jak się Blenderem bawiłem)
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.06.2013, 20:37:23 »

Chodzi ci o Filtry --> Strony WWW --> Slice?

Oczywiście generowany kod jest błędny, bo ustawia stronę na tabelkach, ale same obrazki są ładnie pocięte wzdłuż prowadnic Uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.06.2013, 20:44:05 »

Próbować sił, a umieć programować to zupełnie dwa inne pojęcia Uśmiech
Nie miałem na celu podważyć Twoich kompetencji, a jedynie upewnić się, bo nie ukrywam, że "zabrzmiało" to nieprofesjonalnie. Na pewno nie zaszkodzi napisać takiego skryptu nawet dla samego siebie. Może to być trening do pisania bardziej złożonych skryptów do GIMP-a. Moim zdaniem, jeżeli masz chęci to bierz się za pisanie Mrugnięcie
Zapisane



mtek013
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.06.2013, 20:59:45 »

Generalnie przed chwilą przejrzałem dokumentacje, wiki i kilka tutków do Pythona i Pythona pod Gimpa.. Być może faktycznie nie głupi pomysł coś takie napisać. Mrugnięcie  (tylko na pewno w dwa dni tego nie zrobię, jednak jest to bardzo kusząca opcja) Jednak ten język nie jest taki trudny jak ludzie mówią.. Mrugnięcie
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.06.2013, 12:44:41 »

1. Skrypty dla GIMPa piszę się w Pythonie lub Scheme (dialekt Lispa)
2. W C można dopisywać moduły, roższerzenia
3. Zbyma72 na forum zostawił "kurs" pisania skryptów dla Gimpa w Scheme:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,53173.0.html

I tu jeszcze parę linków: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,3811.0.html

Poza tym szykałeś na Gimp Plugin Registry? Może znajdziesz tam coś dla siebie...
http://registry.gimp.org
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Cięcie layoutu strony WWW - automatyzacja
Skocz do: