Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak z siatki na zdi. skopiować poszczególne kwadraty
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak z siatki na zdi. skopiować poszczególne kwadraty  (Przeczytany 2120 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pawelh9
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

pawelh9


Zobacz profil
« : 03.10.2013, 19:00:28 »

Witam i prosze o pomoc!
Chcę zrobić ze zdi. duzy plakat /wiem że będzie złej jakość/, chcę podzielic zdięcie
na prostokaty i poszczególne wydrukowac /A4/ a nastepnie skleić w całość.
..siatke nałozyłem ,z dobraniem rozmiaru i powiększeniem też chyba dam radę ale
nie mogę skopiowac poszczególnych elementów z siatki ,był bym wdzieczny za pomoc
« Ostatnia zmiana: 09.10.2013, 06:10:14 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.10.2013, 21:12:41 »

Nie do końca rozumiem w czym problem. Po prostu zaznaczasz zaznaczeniem prostokątnym Zaznaczenie prostokątne dokładnie wg siatki wybrany obszar (w menu Widok włącz Przyciąganie do siatki), kopiujesz i wklejasz jako nowy obraz. Następnie powiększasz wymiary płótna z wyśrodkowaniem aby mieć marginesy na spady i sklejenie tych części.
« Ostatnia zmiana: 03.10.2013, 22:40:13 wysłane przez be@ » Zapisane
pawelh9
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

pawelh9


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.10.2013, 20:14:26 »

Dzięki za szybką odp.ale i tak mam problem !! postaram sie w miare precyzyjnie opi.
nałozyłem siatkę >włączyłem przeciąganie do siatki>włączyłem zaznaczenie prostokątne>
   ale jak zaznaczam  nie mogę dokladnie utrafić na linie kwadratu siatki...  nie pokrywa się z kwadratem na siatce !!! /
  myslałem że jak zaznaczę ...przeciąganie do siatki to ,pomimo że nie dokładnie zaznaczyłem, ,to i tak zaznaczenie automatycznie pokryje kwadrat siatki..nic z tego Smutny
 nie wyszło precyzyjnie ale może zrozumiesz o co mi chodzi,i poswięcisz swój czas
  z góry dziękuje
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 06.10.2013, 00:57:11 »

A jaką siatkę Ty właściwie nakładasz? Po ustawieniu przyciągania zaznaczenie powinno dokładnie pokrywać się z liniami siatki. Sprawdzałam u siebie i nawet po powiększeniu do 800% zaznaczenie całkowicie przylegało do siatki.

@Edit:
Sprawa się wyjaśniła na pw ale napiszę tutaj aby inni mogli skorzystać:
 Użytkownik pawelh9 zamiast użyć siatki pomocniczej z menu: Widok -> Siatka i skonfigurować ją w Obraz -> Skonfiguruj siatkę, użył filtra: Renderowanie -> Deseń -> Siatka.
« Ostatnia zmiana: 09.10.2013, 06:09:36 wysłane przez be@ » Zapisane
pawelh9
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

pawelh9


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06.10.2013, 13:31:47 »

.......ŚLICZNIE DZIEKUJĘ !!!.... be@
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak z siatki na zdi. skopiować poszczególne kwadraty
Skocz do: