Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: [ROZ] Inkscape - wtyczka lub dodatek wyświetlający kliknięcia myszy
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Inkscape - wtyczka lub dodatek wyświetlający kliknięcia myszy  (Przeczytany 2456 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Roztargniona
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 27.12.2012, 04:24:39 »

Witam!
Poszukuję wtyczki lub dodatku do Inkscape, który wyświetlał by na monitorze kliknięcia myszki i znaków klawiatury.
Taka wtyczka jest wbudowana w Blenderze (Screncost Keys). Jestem prawie pewna, że widziałam coś podobnego w jakimś tutorialu do Inkscape - niestety nie pamiętam w jakim, na pewno w jakimś starszym.
W google szukałam, ale nie znalazłam (moja znajomość angielskiego jest znikoma Płacz).
Dodam, że mam system operacyjny Windows, co raczej ma znaczenie, bo wtyczka mogła być pod środowisko Linuksa.
« Ostatnia zmiana: 04.06.2013, 16:26:12 wysłane przez bea » Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.12.2012, 13:53:44 »

Moze sie przyda?
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,55533.0.html
Zapisane
Roztargniona
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 27.12.2012, 14:59:57 »

Wielkie dzięki!
Ten post jakoś ominęłam, a na forum też szukałam.
Jak zwykle Inkscape preferuje Linuksa, z wtyczką do animacji też tak miałam. Dla Windowsa nie znalazłam.
Mam jednak nadzieję, że dodadzą to w jakieś kolejnej wersji Inkscape na każdy system, bo to bardzo przydatny dodatek (jeśli w Blenderze mogli, to tu nie powinno być większego problemu).

Chyba, że ktoś orientuje się jak zaimplementować to z Blendera do Inkscape. O ile się orientuję to tu Python i tam też Python (przepraszam za wcześniejsze spolszczenie nazwy - teraz jest prawidłowa).
Niestety z programowania też u mnie słabiutko - same podstawy C++.
O ile się orientuję bywają na forum spece od pisania dodatków do Gimpa, lub są bardziej zorientowani w tym temacie od mnie.
 Posprawdzałam jeszcze trochę w internecie i doszłam do wniosku, że poczekam, może dodadzą do wersji na Win. Albo raczej sobie zainstaluję jako drugi system jakąś wersję Linuksa - chociaż nie wiem którą tyle ich jest.
W każdym razie jeszcze raz dziękuję, a problem uważam za rozwiązany (chociaż na razie nie dopiszę [ROZ]), bo może ktoś poda mi nazwę tego ficzera (Linuksa jeszcze nie posiadam, bo mam mobilny internet).
« Ostatnia zmiana: 28.12.2012, 07:33:22 wysłane przez Roztargniona » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiSzukamWątek: [ROZ] Inkscape - wtyczka lub dodatek wyświetlający kliknięcia myszy
Skocz do: