Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Witam i od razu pytam  (Przeczytany 848 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
klinmind
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

klinmind


Zobacz profil
« : 04.11.2012, 18:40:57 »

Witam wszystkich forumowiczów.
Właśnie założyłem konto i chciałem coś od razu skrobnąć.

Jestem fotoamatorem i od czasu do czasu coś rysuję dla odstresowania.
Kupiłem sobie niedawno wacom bamboo ale ciężko mi idzie rysowanie na tym pomimo tego że jest to o niebo  lepszy tablet niż poprzednie 10letnie "cuś".

Używałem również PS elements ale jakoś tak zachęcony tym wszystkim co widzę na tym forum chciałbym podjąć wyzwanie i zacząć uczyć się obróbki grafiki/rysowania w gimpie, rawtherappe i inkscapie. Być może również w Blenderze. Jako że idea opensource wydaje mi się ciekawa i poniekąd głównym moim powodem interesowania się czterema wymienionymi programami jest ich "darmowość" a co za tym idzie legalność.
Chciałbym stworzyć stronę internetową właśnie za pomocą tych narzędzi, a że boję się troszeczkę używać "edukacyjnych" wersji programów adobe to chciałbym jakoś podejść do tematu tylko jeszcze nie wiem jak. Legalność tutaj jest dla mnie dosyć ważna bo chciałbym zrobić komercyjną stronkę swojej firmy... być może jakieś aukcje allegro.
Może kiedyś będę musiał się przesiąść na adobe, ale wolałbym naprawdę skorzystać z tego co obecnie jest dostępne za darmo i jest to przez wielu chwalone.

Niestety brak mi trochę zapału i szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć.
Głównie interesuje mnie fotografia.
Rysunek za pomocą tabletu w gimpie.
No i design na stronę za pomocą inkscape'a.

Co do html'a to już swoją drogą.

Może ma ktoś z was coś do zasugerowania? bo niestety na innych forach z pracami graficznymi dominuje mocno adobe i ciężko tam z kimkolwiek się dogadać. (to trochę tak jakby wejść do sklepu Apple i zapytać sprzedawce czy nie lepiej kupić o połowę tańszy komputer innej firmy z tą samą niemalże konfiguracją)

Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05.11.2012, 08:42:05 »

Witaj użytkowniku Klinmind, rozumiem, że szukasz tutoriali? Zrób na początek kilka prostszych, obeznasz się z interfacem.

Pozdrawiam i życzę miłego GIMPowania.
Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.11.2012, 22:49:06 »

Witaj! Cóż, jeśli chodzi o tworzenie stron to Opensourcowego oprogramowania jest mnóstwo, wręcz każdy web developer z niego korzysta. Oczywiście, płatne rozwiązania Adobe również w tej dziedzinie pod pewnymi względami przewyższają otwarte projekty ( mówię raczej o  dreamweaverze itp. niż o Flashu), jednak pamiętaj że czy w pisaniu kodu, czy skryptów, czy robieniu grafiki nie pomogą najlepsze programy jeśli nie masz umiejętności, wiedzy, i nie potrafisz wykorzystać ich możliwości.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneIntroboxWątek: Witam i od razu pytam
Skocz do: