Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Podobieństwo do PhotoShopa - okienko Adjustment
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Podobieństwo do PhotoShopa - okienko Adjustment  (Przeczytany 2490 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
outside
Gość
« : 02.12.2012, 23:26:50 »

Witam,

coraz bardziej jestem zainteresowany przesiadką na GIMPa, kiedyś był średnio rozwinięty ale ostatnia wersja jest ciekawa jednak brakuje mi pewnych funkcji. W Photoshopie w okienku Adjustment jest "Selective Colors" nie mogę tego znaleść w GIMPie. Jest to gdzieś ukryte czy muszę instalować jakiegoś plugina?
Jakich jeszcze nie ma istotnych funkcji GIMP jakie są w Photoshopie?

Z góry dziekuję za odpowiedzi!
 
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.12.2012, 23:30:39 »

A możesz dokładnie wytłumaczyć od czego jest to okienko, nie każdy siedzi w Photoshopie. Jeśli wyjaśnisz do czego to służy to na pewno więcej osób ci pomoże Mrugnięcie
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.12.2012, 23:48:57 »

Nie wiem czy dobrze myślę, ale jeśli Ci chodzi o Selective Color to identycznego narzędzia nie ma, ale Balans kolorów oraz Barwa i nasycenie chyba mogą z powodzeniem to zastąpić.
Zapisane

Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.12.2012, 11:53:47 »

To ja dodam od siebie, że jeśli chcesz w pełni zastąpić to narzędzie w GIMPie to powinieneś zaznajomić się z działaniem kanałów: http://www.gimpuj.info/index.php?action=gallery;sa=view;id=90068

Jeśli obecne narzędzia do edycji kolorów Cię nie zaspokajają to polecam jeszcze zainstalować G'MIC (do pobrania w downloadzie).
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Podobieństwo do PhotoShopa - okienko Adjustment
Skocz do: