Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak wyciąć obrazek w kształcie miasta?  (Przeczytany 2716 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Junioru
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Junioru


Zobacz profil
« : 24.07.2012, 14:30:43 »



Witam, mam pytanie - czy wiecie jak wyciąć i w ogóle zrobić w takim kształcie bandanę widoczną na tym obrazku? Chodzi mi o to 'podarcie' i w ogóle. Podejrzewam, że jest to pędzlem na sam początek zrobione ale co dalej? Proszę Was o pomoc, dziękuje z góry Uśmiech.

« Ostatnia zmiana: 26.07.2012, 21:54:16 wysłane przez bea » Zapisane
Łukasz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 902
Galeria Użytkownika


...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.07.2012, 14:59:42 »

Nie pędzlem tylko gumką, zaznaczeniem lub ściężkami. A ta biała chmurka (?) to podejrzewam, że to odpowiedni pędzel, np. Galaxy Big, który jest w GIMP-e nałożony na tą wyciętą bandamkę Uśmiech
Zapisane
Junioru
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Junioru


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.07.2012, 15:26:54 »

Nie pędzlem tylko gumką, zaznaczeniem lub ściężkami. A ta biała chmurka (?) to podejrzewam, że to odpowiedni pędzel, np. Galaxy Big, który jest w GIMP-e nałożony na tą wyciętą bandamkę Uśmiech

Okej, faktycznie trochę mnie oświeciłeś - wielkie dzięki Uśmiech. Ale jak już zrobiłem tam jakiś kształt 'podarty' tej bandany to mam tło białe i nie mam jak tego nałożyć na resztę obrazu bo po prostu będzie biała plama wraz z tym. Musze to wycinać kilkukrotnie czy jest jakiś szybszy sposób by zrobić to przeźroczyste?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.07.2012, 20:10:27 »

Jeśli masz białe tło zamiast przezroczystego, to musisz przed gumowaniem dodać do warstwy kanał alfa: Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj kanał alfa. Można również (a nawet lepiej) użyć maski. Kształt tych budynków uzyskasz przy pomocy odpowiednich pędzli. Do warstwy z bandaną dodajesz maskę w kolorze czarnym, a następnie wybierasz w przyborniku kolor biały i pędzlem w kształcie miasta (w odpowiednio dużym rozmiarze) klikasz na masce. Później na nowej, przezroczystej warstwie powyżej możesz dodać jeszcze jakieś ozdobniki (jak ta chmurka) innymi pędzlami. W załączniku przykład, jak to powinno mniej więcej wyglądać i pędzel którego użyłam.

* bandana2.xcf.bz2 (359.37 KB - pobrany 160 razy.)
* skyline_brush_by_hawksmont7.gbr (501.03 KB - pobrany 192 razy.)
« Ostatnia zmiana: 09.08.2012, 11:20:28 wysłane przez bea » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak wyciąć obrazek w kształcie miasta?
Skocz do: