Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Napis z animowaną poświatą  (Przeczytany 1882 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
konrad516
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

konrad516


Zobacz profil
« : 19.03.2012, 17:02:04 »

Witajcie Wilber. Chciałbym zrobić userbara z tego tematu: http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=267423
Zrobiłem ale wole z mojego pomysłu,lecz nie o to chodzi. Mam problem z tą animacją napisu:
Inna animacja napisu:
Cytuj
Masz napis i dodaj do niego efekt-blask (ustaw jego szerokość czy jak to tam się dokładnie nazywa na np. 2) a na następnym na 4 i będziesz miał animację, że zwiększa się blask...
Zabardzo nie wiem o co w tym chodzi. Mógłby mi ktoś wytłuczmaczyć to?
Z góry dziekuje:)Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 24.03.2012, 07:03:37 wysłane przez beata072 » Zapisane
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.03.2012, 17:06:09 »

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,2131.0.html
A najlepiej:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,72.0.html
Zapisane
konrad516
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

konrad516


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 19.03.2012, 17:13:25 »

Ja chce zrobić sam napis i żeby to współgrało z tłem. Tło ma elementy przeźroczyste. Ponieważ] potem cos będe z tym robił. W załączniku daje mój userbar.

* SYgnaAsasaro.xcf (26.83 KB - pobrany 82 razy.)
Zapisane
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.03.2012, 17:30:53 »

Masz na myśli taki efekt (mam na myśli coś bardziej płynnego, śpieszyłem się i nie zrobiłem wystarczającej ilości warstw)
http://imageshack.us/f/189/sygnaasasaro.gif/ ?
Zapisane
konrad516
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika

konrad516


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.03.2012, 17:38:27 »

Tak tak, tylko tak ja mówisz płynniejsze. Mógbyś dla mnie takie zrobić tylko za cząsto się błyska, myślałem nad takim tylko że napis jest ok 5sek i błysk. Prosił bym cię w formacie gimpa .xcf i w formacie animacji .gif. Z góry dzięki
Zapisane
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19.03.2012, 17:56:00 »

W tym dziale nie składa się zamówień. Zamiast tego powiem ci co zrobić.
W skrócie:
1. Nazwij swoje warstwy (wg. kolejności od dołu): tło, poświata, napis.
2. Zduplikuj wszystkie trzy warstwy (powstaną: tło kopia, poświata kopia, napis kopia).
3. Ustaw je wg. kolejności od dołu: tło, poświata, napis, tło kopia, poświata kopia, napis kopia).
4. Ukryj 3 warstwy znajdujące się u góry (tlo, poświata userbar) - warstwy ukrywasz kilkając  Widoczność warstwy.
5. Zmniejsz krycie warstwy o 5, lub 10 (im większa wartość różnicy tym mniej płynna animacja).
6. Połącz widoczne warstwy (te na dole) - prawy przycisk myszy na warstwie -> połącz widoczne warstwy.
7. Odkryj pozostałe dolne warstwy.
8. Powtórz poprzednie kroki dla warstw tło kopia, poświata kopia, napis kopia, a później tło kopia #2, poświata kopia #2, napis kopia #2, itd. około 6-10 razy (im większa liczba powtórzeń tym płynniejsza animacja i dłuższy czas trwania).
9. Zduplikuj wszystkie warstwy (za wyjątkiem pierwszej) i ustaw je (tylko te zduplikowane, te dolne zostaw w spokoju) tak, aby wyżej stały warstwy, dla których krycie poświaty jest większe.
10. Zapisz jako nazwa.xcf.
11. Zapisz jako nazwa.gif.
12. W okienku zaznacz opcję zapisz jako animacja.
13. Dla formularza Opóźnienie wpisz własną wartość (obstawiam, że coś między 50-100 ms). Im mniejsza będzie to wartość, tym płynniejsza animacja, ale jeśli będzie mała liczba powtórzeń w 8 pkt (patrz wyżej), to animacja - być może - będzie dla ciebie zbyt krótka.
« Ostatnia zmiana: 22.04.2012, 21:19:11 wysłane przez Kulok » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Napis z animowaną poświatą
Skocz do: